Media Player görüntü sorunu

Bu konuyu okuyanlar

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Arkadaşlar win7 kurduğumdan beri sorunsuz kullandığım media playerde, şimdi sadece ses geliyor ama filme dair hiçbir görüntü yok. codecte sorun vardır dedim codec güncellemesi yaptım yine düzelnedi. en son ekran kartı driveriyle boğuşuyordum ondan öncesinde sorun yoktu ama onla da alakası olduğunu sanmıyorum. sorun belki de driverdendir deyip ekran kartı driverini yeniden yükledim yine sorun aynı. bir de media playeri windows bileşenlerinden kaldırdım-program ekle/kaldır kısmında- ve yeniden ekledim yine bir faydası olmadı. yardım ederseniz sevinirim.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Sistemde kurulu kodekleri kaldırarak bu kodek paketini yüklemek birçok sorunu çözecektir.

capture_cpa_large.jpg

Links: File Size: 16.7mb - 17.3mb
Cost: $0 (Freeware)

Download Direct

Features: ● DivX 7.2 Pro Video Codec.
● DivX h.264 Video (Decoder) Codec.
● DivX Web Player 1.5.0.52 browser plugin.
● XviD 1.2.1 VAQ Video (Encoder) Codec - Koepi's 04/12/08 Build.
● ffdshow Video Codec 20090907 Revision 3069 by clsid.
● Microsoft - Windows Media 9 Video Codec 9.0.1.369.
● On2 Technologies VP7 Video (Decoder) Codec 7.0.8.
● On2 Technologies VP6 Video Codec 6.4.2.
● Flash Video Splitter 1.2.908.
● Ligos Indeo XP Video Codec 5.2820.15.58.
● Intel Indeo Video Codec 4.51.16.2.
● Intel Indeo Video Codec 3.24.1.2.
● InterVideo Video Filter 7.0.27.191.
● CyberLink DVD Video/SP Filter 6.0.2.2806.
● AC3Filter 1.63b.
● AC3File 0.7b.
● Spdifer 0.3b.
● Core AAC Playback Filter 1.2.0.573 + AAC Parser Filter 1.1.0 By Tom Judd.
● Core Vorbis Playback Filter 1.1.0.79 + OGG Splitter 1.2.908 By Gabest.
● RadLight OFR Playback Filter 1.0.0.1 - for OptimFROG.
● DivX ACM Audio Codec also known as Windows Media Audio 4.1.
● Lame MP3 3.98.2 ACM Codec.
● DSP-worx Bass source filter 1.11.

● Haali Media Splitter 11/01/09 - For MP4, MKV, OGM and AVI container files.
● Matroska Source Splitter 1.2.908.
● MP4 Source Splitter 1.2.908.
● MPEG Source Splitter 1.2.908.
● RealMedia Source Splitter 1.2.908.
● AVI - AC3/DTS Converter + DTS/AC3 Source Filter By Gabest.

● VSFilter 2.39.5 - Subtitle Reader.
● CDXA Reader - Also known as Form 2 Mode 2 CD or XCD.
● GSpot Codec Information Appliance 2.70a.
● Shell Context Menu - Allows you to manually register and unregister dll's,
ocx's, ax's and exe's through the right click context menu.

Changelog:

● Updated: ffdshow to build 20090907 revision 3069.

Notes:

● Components of this package do not conflict with each other.
● The installer will block selection of components which may conflict.

System Requirements: Microsoft Windows 7/Vista/XP/MCE/.net/2003/2000 x86 and x64, Microsoft DirectX 9 or higher suggested.
Hardware specification can vary widely, Athlon and Pentium 3 processors or higher along with a DirectX enabled graphics card are suggested.

Installation Advice: First of all it is strongly advised that you remove your previous codec pack, it is not always essential but may help to rule out any future problems.
It is incredibly rare to experience any problems with Cole2k Media packages, but if you do have any problems, or just wish to get some advice please post a request in the forum

Webmaster Links: Webmasters and every day users are welcome to link to Cole2k Media packages on this site, however, we recommend using the redirect links so that pages are always linked to the most up to date file.
The download link for the package on this page is:

http://www.cole2k.net/?download=CP-A

The redirect will auto select the best/closest download location to the user.
Server locations include the United States, United Kingdom and Germany.

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
sağol ama sorun devam ediyor yine.

fatih0xx

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar korsan windows kullananlarda genelde böyle sorunlar görülüyor. Sistemini orjinal yap bence

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Arkadaşlar korsan windows kullananlarda genelde böyle sorunlar görülüyor. Sistemini orjinal yap bence
Hiç ilgisi yok, hangi işletim sistemini yüklersem farketmez ses-görüntü sorunu yaşamıyorum :)
İlk kurduğum programlardan biri de KMPlayer

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33

sistemle alakasız bence. pcde sonradan yüklediğim hiçbir codec yoktu, kendiğilinden bu hale geldi.

@rise
önerin için sağol ama ben memnunum media playerden

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
sistemle alakasız bence. pcde sonradan yüklediğim hiçbir codec yoktu, kendiğilinden bu hale geldi.

@rise
önerin için sağol ama ben memnunum media playerden
Tabii ki tercih :)
Fakat altyazıdan tut, aynı klasördeki diğer dosyalara otomatik devam etmeye kadar birçok üstün özellik; KMPlayer oynatıcının rakibi yok bana göre..
Tam Türkçe olması ayrı bir güzelliği :)

Denemeni öneririm :flowers:

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Tabii ki tercih :)
Fakat altyazıdan tut, aynı klasördeki diğer dosyalara otomatik devam etmeye kadar birçok üstün özellik; KMPlayer oynatıcının rakibi yok bana göre..
Tam Türkçe olması ayrı bir güzelliği :)

Denemeni öneririm :flowers:

o "ayrı bir güzellik" ne zamandan beri Mediaplayerde var bilmiyom:D ben anlamadım neden birden bire böyle bi sorun ortaya çıktı. VLC player de var ama onda öyle bir sorun yok, video normal bir şekilde izleniyor. yani sorun yüklü codeclerde değil gibi.

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
MP'nin araçlar menüsünden "medya bilgi değişikliklerini uygula" seçeneğini deneyin,umarım olur olmazsa 2.bir seçenek olarak denetim masasına geçerek ilgili yerden "Windows özelliklerini aç vaya kapat "seçeneğini kullanarak önce MP'yi kaldırın pc'yi yeniden başlatın aynı yerden tekrar etkinleştirin.Kolay gelsin .

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
MP'nin araçlar menüsünden "medya bilgi değişikliklerini uygula" seçeneğini deneyin,umarım olur olmazsa 2.bir seçenek olarak denetim masasına geçerek ilgili yerden "Windows özelliklerini aç vaya kapat "seçeneğini kullanarak önce MP'yi kaldırın pc'yi yeniden başlatın aynı yerden tekrar etkinleştirin.Kolay gelsin .

2.seçeneği en başta yapmıştım ama tekrar yapayım dedim yine olmadı. medya bilgi değişikliği de işe yaramadı.

fatih0xx

Asistan
Reaksiyon puanı
1
lisanslı alırsan böyle şeylerle uğraşmana gerek kalmaz

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
hâlâ lisansla ne alakası var onu anlamış değilim... lisansta problem olsa neden windows güncellemelerini alabileyim?

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
hâlâ lisansla ne alakası var onu anlamış değilim... lisansta problem olsa neden windows güncellemelerini alabileyim?

Bence yukarıdaki uygulamalar sonunda düzelme olmamışsa büyük ihtimalle codec sorunudur.Bütün codecleri kaldırıp sonra temizleme ve registery düzenleme programlarıyla taratıp yeniden kurmak da denemeye değer.

Erdem-FB

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
windows 7 deki media player agır kullanışızsız winampı tavsiye ederim

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Benim 2 Kere Başıma Geldi Bu Olay
Çözümü Çok Basit Ekran Kartının Control Centeri ile Birlikte Güncel Halini Yükle Düzelir

Kolay Gelsin

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Benim 2 Kere Başıma Geldi Bu Olay
Çözümü Çok Basit Ekran Kartının Control Centeri ile Birlikte Güncel Halini Yükle Düzelir

Kolay Gelsin

sorun catalyst ile alakalı sanırım. bundan önce "cli implementation....." gibi bi hata gelmişti onu driver cleaner ve regseeker programlarıyla halletmiştim. şimdi de CCCyi yüklerken bir hata meydana geldi diyor ama yüklemeyi devam ettirdikten sonra günlük kaydını görüntüle kısmına tıkladığımda herhangi bir tepki vermiyor, kurulumu tamamlası için "tamamla"ya tıklayınca da CCC normal çalışıyor.

en güncel sürümü kullanıyorum.

girnelix

Asistan
Reaksiyon puanı
3
arkaDAŞLAR BİLGİ PAYLAŞIMINIZA TEŞEKKÜRLER BİZDE BURDA KENARDAN Bİ ŞEYLER ÖĞRENİYORUZ SAYENİZDE TEŞEKKÜRLER .PARdoncaps açık kalmış.