Okulda Dayak

Bu konuyu okuyanlar

kenan_386

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar İlköğretim 6. sınıfta okuyan kardeşim devlet okulunda yapılan haftasonu paralı dershanede Fen Bilgisi Öğretmeninden suçu olmadan dayak atılmış.Ve Ders Sonuna Kadar hakaret içeren kelimeler sarf etmiştir.
Bu Öğretmeni Şikayet Etmek İstiyorum ama bu konu hakkında bir "Şikayet Dilekçesi" örneği aramaktayım Yardımcı olursanız Sevinirim.

knightx

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
bulunduğun yeirin milli eğitimine gidip milli eğitim müdürü yada milli eğitim şube müdürleriyle görüşebilirsiniz onlar gerekeni yaparlar diye düşünüyorum
çünkü babam şube müdürü:D

kenan_386

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Gidip Şikayet edeceğim.Küçük Çocuğu 30 kişilik sınıfın önünde dayak atmış.Ders bitinceye kadar dalga geçmiş.Kardeşim sabahtan beri ağlıyor.Ben Ne yaptım diye.
Pazartesi günü ilk işim şikayet etmek.

Bakisar

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Valla öğretmen şu an şamaroğlanına döndü..Kardeşiniz akıllı uslu oturmuş öğretmen gelmiş dövmüş hakaret etmiş öylemi hem de bir ders boyunca..İftira atmayalım lütfen. sırf bu tür veliller yüzünden gayretli öğretmen de harcanıp gidiyor..Sizin yapmanız gereken kardeşinizin kulağını çekip öğretmenine hangi saygısızlığı yaptığını söyletip iki tane yapıştırmanız..

SmiLey

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
55
Böyle hocaları görevden direk almak gerekir.Heleki ilköğretim hocaları aşırı kaprisliler.Lise 3'e giden bir öğrenci onlara eşit ya onlar da bunun farkında.Bunlar uygulama derslerini üni. almıyorlar heralde!

---------- saat 21:47 eklendi ---------- önceki mesaj saat 21:45 eklenmişti ----------

Valla öğretmen şu an şamaroğlanına döndü..Kardeşiniz akıllı uslu oturmuş öğretmen gelmiş dövmüş hakaret etmiş öylemi hem de bir ders boyunca..İftira atmayalım lütfen. sırf bu tür veliller yüzünden gayretli öğretmen de harcanıp gidiyor..Sizin yapmanız gereken kardeşinizin kulağını çekip öğretmenine hangi saygısızlığı yaptığını söyletip iki tane yapıştırmanız..

Arkadaşım sen ne dediğini biliyor musun?Şiddetle okuldan soğutmak mı senin yolun.Bırakın artık hocanın vurduğu yerde gül biter ayaklarını.Bir çocuğa kimse vuramaz.Heleki -16 yaşında yani olgun olmayan bir çocuğa hiç vuramaz.Disipline göndersin bir suçu da varsa.Vurmak kadar aşağılık bir şey olmamalı.Disipline gönder okuldan uzaklaştır...:cursing:

Miroğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Böyle öğretmenlerin derhal görevden uzaklaştırılması gerekli milli eğitim bakanına çağrıda bulunuyor ve o öğretmeni kınıyorum...

okaliptus01

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Öğretmen bir öğrenciyi dövemez :::::::::::::::::::::::.

Öğrencinin bir suçu varsa disipline verir gerekirse okulla ilişkisi kesilir ama

Öğretmen öğrenciyi dövemez

dövemez

dövemez

BU tür öğretmenleri şikayet edin Kimse bir insana şiddet uygulayamaz helede onlara emanet edilmişse öğrenciler

kenan_386

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bakisar Şu an Yapılan Nedir "Dayak".Tabi Bende Kardeşime ve Orada Bulunan Kişilere Sordum Asıl Olay Nedir Diye.Tabi Suçu olsa istediği kadar dövsün ama sadece ders'te soruyu bilince hep sen kalkıyorsun diye dövmesinin ne hakkı vardır...

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
Bakisar Şu an Yapılan Nedir "Dayak".Tabi Bende Kardeşime ve Orada Bulunan Kişilere Sordum Asıl Olay Nedir Diye.Tabi Suçu olsa istediği kadar dövsün ama sadece ders'te soruyu bilince hep sen kalkıyorsun diye dövmesinin ne hakkı vardır...

ilkokul 1 de bende sınıfta eldeli toplama yarışmasında birinci olmuştum ve sınıf öğretmeninden dayak yemiştim bu yüzden..

git milli eğitime şikayet et , orda yardımcı olurlar sana zaten :wink:

aakgun78

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Gidip Şikayet edeceğim.Küçük Çocuğu 30 kişilik sınıfın önünde dayak atmış.Ders bitinceye kadar dalga geçmiş.Kardeşim sabahtan beri ağlıyor.Ben Ne yaptım diye.
Pazartesi günü ilk işim şikayet etmek.
Daha önce başına buna yakın durum gelen biriyim.:crying: Şikayet mekanizması malesef Türkiye'de pek çalışmıyor. :blink:Heryerde olduğu gibi burda da meslektaşı koruma bulunmakta.:thumbdown: Ama elinizde durumu kanıtlayıcı materyal veya şahit(ler) varsa sonuç alırsınız. Geçmiş olsun.

Neanderthal

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
İlçe milli eğitim müdürlüğüne başvurabilirsin.

XGDDRX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Beyler çocuk 16 yaşında değil 6 sınıfa gidiyomuş zaten 16 yaşında olsa o hoca ona boşboşuna vurmaya kalkışamaz bile

quazar

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Ben Avustralya'da okulda çalışıyorumda böyle bir durumu hayal bile edemiyorum. Çocukların yaptıklarını görseniz kafayı yersiniz. Bırak dayak atmayı yamuk bir ifade bile kullanamazsınız. Çocuğun psikolojisine vetki eder diye kılı kırk yarıyorlar.
Öğretmen çocuğu gdövecek ve akşam haberlerinde biz onu görmeyeceğiz he, hayret ederim öyle bir şeye.
Ama işin birde öte tarafı var. Öğretmenlerin %80i dozu sınırlı olmak şartıyla dayağın bazen çok gerekli olduğuna inanıyrolar ama bu konuda 0 tolerans nedeniyle asla şahit olunmayacak bir mevzu..
Dayak yerine diğer yöntemleri sabırla birlikte kullanıyorlar.

braveheart.fb

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Merak ettiğim nokta acaba kardeşin hatalı davrandığında, öğretmeni cezalandırmak için bu kadar radikal bir şekilde çırpınan sen, acaba söz konusu kardeşin olduğunda da bu kadar duyarlı davranarak çırpınır mıydın ?

Öğretmenin vurduğu bir tokatla kimsenin hayatı kararmaz, ama öğretmesiz bütün hayatlar kararır, bilesin...

kenan_386

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Tabi Dayak Yerine Ceza Versin.Displine versin ama 30 kişişin önünde dayak ne demek.Çocuk artık ben bir daha gitmeyeceğim diyor.

desende_asi

Doçent
Reaksiyon puanı
7

Bu tip bi mantık yüzünden çok dayak yemiştim hocalardan... Adam canı sıkılınca gelip bi tokat atardı yaa... Hani tembel haylaz birşey olsam içim yanmaz okul birincisiydim... Ve okuldan iyice soğumuştum.. Sonunda bizimkiler öğretmen haklıdır mantığını bırktılar ne hikmetse... Okuldan nefret eder hale gelmiştim yaa... Bu yüzden okul bırakıyordum... Böyle bir zihniyet olamaz yaa.. Dayak atacağına git yönetmeliklere göre disipline ver.!

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86

senin çocuğuna acıyorum (inşallah yoktur)

TazzzY

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Hiç kimse Şiddeti savunmasın lütfen Dayak yiyen çocuk iyice arsız olur Şiddet çocuğu hem ders'den hemde Okuldan soğutur eşşek kadar öğretmen 10 yaşındaki çocuğa vuruyorsa o onun kişiliğini gösterir Sen annesimisin babasımısında bir çocuğa vuruyorsun kimsin sen ya Avrupada böyle bi olay olsa meslekten uzaklaştırma olur ama bizim ülkemizde hem eğitim sistemi hemde aile olarak bu konulara önem vermiyoruz sonra olan çocuklara oluyor neden okulu sevmiyor diye sorup duruyorlar baskı yapıyorlar eğitim konusunda en sinir olduğum şey dayak Zaten eğitim sistemimiz bu kadar eksikken birde dayak eklenince tam oluyor...

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
Tek taraflı öğrenciyi dinlemek hata. Öğrenci bir tokat yer, bire bin katar gider annesine babasına anlatır. Okul basılır. Sonuç....
Öğretmenle konuşmanızda fayda var. Olayın aslı astarı neymiş, dayak olayı tüm sınıfın önünde mi cereyan etmiş. Öğretmeni dinledikten sonra ikna olmazsanız dilediğiniz gibi şikayet edebilirsiniz. Ama dayak olayına bütün sınıfın şahit olması gerekir. Yoksa hiçbir şey ispatlayamazsınız.
Dayak çok yanlış tabii. Ama hiçbir öğretmen durduk yerde tokat atmaz bir öğrenciye. Sonuçta öğretmen de bir insan ve bazı anlar oluyor ki sabır denilen şey yetmiyor ve o an ne yaptığını bilemiyorsun.

gvn

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
diyelim ki öğretmenle konuştun ne diyecek bn dövdüm mü sacma arkdaşlara sorum öğrenmek sonrada şikeyet etmek lazım birde hafta sonra okulda acılan özel dersler yerine dershaneye gönderin daha ii

sarsıntı

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Bence bir öğretmen suçsuz yere kimseye hakaret etmez ya da dövmez. Bence durumu iyice öğrenin bir de ne olup bitmiş hocadan ve kardeşinizin sınıf arkadaşlarından öğrenin. Tekme tokat yumruk dalmak her koşulda yanlış ama bir tokat attıysa kesin bi şeyler olmuştur.
Bizde de vardı öyle bi hoca :) "Dövmüyorum oğlum seviyorum" derdi sırtımıza patlatırdı bi tane sonra sorardı "Hastalık yok di mi lan?" diye :)

GKHNCKR

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Git şikayet et kardeş...
Bir şeye yaramazsa bul o rezili iyi bir döv. Dayakla, hakaret ile eğitim verecek adamın öğretmen olması bir hatadır.

kmrngns

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tabi Dayak Yerine Ceza Versin.Displine versin ama 30 kişişin önünde dayak ne demek.Çocuk artık ben bir daha gitmeyeceğim diyor.

ilköğretimde disiplin yoktur. Öğrenci davranışları değerlendirme kurulu vardır ama işletilmez. (Tabii çocuk silahlı eylem yapmamışsa)
ve bu yüzden eğitim sistemi çöktü. İlköğretimde sınıfta kalma yok, disiplin yok, sonuçta iflah olmaz insanlar, okuma yazma bilmeden mezun olan öğrenciler vs. vs. topluma katılıyorlar.
Öğretmen için Milli Eğitime dilekçe vermelisiniz. Ama bana sorarsanız o sınıftaki çalışkan olduğunu bildiğiniz başka öğrencilere hadiseyi sorup öyle harekete geçin.

braveheart.fb

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Git şikayet et kardeş...
Bir şeye yaramazsa bul o rezili iyi bir döv. Dayakla, hakaret ile eğitim verecek adamın öğretmen olması bir hatadır.

Sevgili GKHNCKR ;umarım mesajındaki çelişkin farkındasın. Bir yandan öğretmene "rezil" yakıştırması yaparak "onu döv" diyorsun. Sonraki cümlende de "dayakla, hakaretle eğitim olmaz" diyorsun.

GKHNCKR

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Sevgili GKHNCKR ;umarım mesajındaki çelişkin farkındasın. Bir yandan öğretmene "rezil" yakıştırması yaparak "onu döv" diyorsun. Sonraki cümlende de "dayakla, hakaretle eğitim olmaz" diyorsun.

Nereden baktığına bağlı..

Birincisi, ben ilgili kişiyi döverken eğitmek istemiyorum. Tek niyetim onu cezalandırmaktır. Bu saatten sonra eğitileceğine inanmıyorum.

İkincisi ise bu kişinin yaptığı tahribatın açıklaması bile yoktur. O çocuk şimdi okuldan, öğretmenden, kitaptan soğursa eğitim hayatı nasıl devam edecek? Zar zor liseyi bitirip kenara mı çekilecek çocuk? Sen nasıl öğretmensin ki okumayı yazmayı sevdireceğin yere çocukta tahribata yol açıyorsun. O yaşta onurunu gururunu kırıp bilinç altına eğitim öğretim ile ilgili kabus oluyorsun! Bunların hesabı ondan sorulmalı. Milli eğitim pasif kalırsa, bildiği dilden konuşulmalı.

Bir öğretmenin öğrenciyi ne olursa olsun dövmesinin yada hakaret etmesinin açıklaması olamaz. Onu savunanlara şaşarım. Öğrenci daha çocuk çocuk!!!

ds mosx

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Bir öğretmenin öğrenciye vurmasından nefret ediyorum . Bunun savunulacak bir tarafı olamaz .