PSU'dan gelen cızırtı

Bu konuyu okuyanlar

atR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkese merhaba öncelikle bilgisayarımı temizleyecektim öncedende temzilemiştim bikaç kez fön makinasını soğuk moda getirdim üflemeye başladı elimden geldiği kadar fanları tuttum neyse temizledikten sonra getirdim bağladım açtım ve kasa fanlarından ses geldi yanlış yere taktım diye şüphelendim ama yanlış yere takmamıştım takır tuklur fan sesi geliyordu bilgisayarı kapattım açtım fan sesleri gitti lakin monitöre klavyeye mouse a elektrik gelmedi pc çalışıyodu sonra gelmediği için bilgisayarı yeniden başlattım bu sefer pc açıldı lakin yeniden başlattı ram'i yanlış taktım diye şüphelendim taktım çıkardım sorun düzeldi açtığımıda psu dan cızırtı sesi geliyordu akşama kadar devam etti akşam bi kasayı çıkardım altına felan baktım sonra koydum ve cızırtı gitti bu sorunlar neden oldu veya sonrasında sorunlar neden düzeldi bilen biri yardımcı olursa sevinirim

MehmetSaidK

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Bunu bu yazıyla anlamak zor. Tek bı sebebi yok çünkü sorunun

atR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
PSU nun markası nedir ?
hocam frisby nin venom kasaında 650w 80 plus bronze dı galiba
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bunu bu yazıyla anlamak zor. Tek bı sebebi yok çünkü sorunun
hocam ben size özetliyeyim diğer sorunlar çözüldü psu dan gelen cızırtı ses te şuan yok dün akşam kasanın içini açtım kabloları düzenledim felan sonra düzeldi benim merak ettiğim ne olduda düzeldi kendiliğinden gerçekten yardımcı olabilcek varsa discord adresimi bırakabilirim

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Coil whine olabilir sorununuz. Sistem şimdilik çalışıyorsa yapacak bir şey yok, güç kaynağını değiştirmenizi tavsiye ederim.

Öte yandan kasa kapağınız kapalı ve kasanız da monitörün hemen yanında değilse, kasadan gelen diğer seslerle birlikte sineye çekilebilecek bir sestir. Hatta bazı durumlarda fan sesleri Coil Whine'ı bastırır ve siz bu sesi fark etmezsiniz bile.

Bu arada Coil bobin, whine ise ağlamak anlamına gelir. Yani Coil Whine, bobin ağlamasıdır :) -Alıntı

atR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Coil whine olabilir sorununuz. Sistem şimdilik çalışıyorsa yapacak bir şey yok, güç kaynağını değiştirmenizi tavsiye ederim.

Öte yandan kasa kapağınız kapalı ve kasanız da monitörün hemen yanında değilse, kasadan gelen diğer seslerle birlikte sineye çekilebilecek bir sestir. Hatta bazı durumlarda fan sesleri Coil Whine'ı bastırır ve siz bu sesi fark etmezsiniz bile.

Bu arada Coil bobin, whine ise ağlamak anlamına gelir. Yani Coil Whine, bobin ağlamasıdır :) -Alıntı
hocam discord versem daha detaylı anlatsam yardımcı olabilirmisiniz ama şöyle şunuda ekliyeyim psunun yanındayım sesi yok şuan cızırtı dün kayboldu dediğim gibi kendiliğinden neden olduğunu anlamaya çalışıyorum