A Haber’in Türkçe bir tweeti Donald Trump’ın sandığı o anlar...

Bu konuyu okuyanlar

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,378
Burada suç sunucuda değil. Arkada çalışan haber ekibinde tamamen. Kullanıcı adına dikkat etmemişler ama tweet gerçek linki aşağıda.

Tweeti Türkçeye çevirdiğinizde göreceksiniz. Yani haber fake değil sadece kullanılan görüntüde sıkıntı var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Didem keşke biraz daha araştırıp konuyu açsaydın olmuyor ama içerik ekibi olarak konuların doğruluğunda daha dikkatli olmanız gerekiyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    71.2 KB · Görüntüleme: 158
Son düzenleme:

Anomali bebe

Asistan
Reaksiyon puanı
89
Ulan Varya Anlayacak kadar da Salak Değiliz Trump İngilizce yazar türkçe niye yazasın

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Burada suç sunucuda değil. Arkada çalışan haber ekibinde tamamen. Kullanıcı adına dikkat etmemişler ama tweet gerçek linki aşağıda.

Tweeti Türkçeye çevirdiğinizde göreceksiniz. Yani haber fake değil sadece kullanılan görüntüde sıkıntı var.

Dilara keşke biraz daha araştırıp konuyu açsaydın olmuyor ama içerik ekibi olarak konuların doğruluğunda daha dikkatli olmanız gerekiyor.
Dilara Kaya ve Didem Ergin doğru bir açıklama yapsa ben şaşıracağım zaten. Sürekli kendi taraflarını iyi çıkarmaya çalışıyorlar. Sanki Fox TV'de böyle şeyler hatta daha da kötüsü olmuyormuş gibi. Ayrıca tarafsız paylaşım yapmaya çalışıyorlar(!) ama doğru bilgi vermiyorlar.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,378
Dilara değil didem..
Sende konuyu kim açtı ona baksaydın.. adi çıkmış dokuza inmez sekize..
Gözümden kaçmış haklısın. Dilaranın adını ben çıkarmadım ki dokuza inmesin sekize. Konuları daha çok Dilara açtığı için çok dikkat etmemişim.

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Gözümden kaçmış haklısın. Dilaranın adını ben çıkarmadım ki dokuza inmesin sekize. Konuları daha çok Dilara açtığı için çok dikkat etmemişim.
Doğru kendi çıkardı... ama haksızlık olmasın diye dedim

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177
Ben kendisi çıkardı da demiyorum ama dediğim gibi genelde Dilara konuları açtığı için bir anlık dalgınlığıma geldi o sandım. Yoksa içerik ekibi doğru haberlerde yayınlıyorlar haklarını yememek gerek.
Aynen kardeşim.. neyse olur böyle vakalar forumdaşlardan biri yakalar..

Didem Ergin

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,343
Buradaki olay tweeti gösterirken sahte hesabı fark etmemeleri... Yoksa böyle bir tweet atılmadı diyen yok. Olay ortada

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Buradaki olay tweeti gösterirken sahte hesabı fark etmemeleri... Yoksa böyle bir tweet atılmadı diyen yok. Olay ortada
Ben az önce o hesaba baktım öyle bir tweet yok. Ayrıca Twitter izin vermeden mavi tik alamazlar mavi tikte yok.

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177
Bir taraf sabah akşam yatıp kalkıp a haber diyor diğer tarafta fox tv diyor ulan dikkate almayın o zaman birbirinizi..
Kimse kusura bakmasın ama her taraf aynı..

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Bir taraf sabah akşam yatıp kalkıp a haber diyor diğer tarafta fox tv diyor ulan dikkate almayın o zaman birbirinizi..
Kimse kusura bakmasın ama her taraf aynı..
Evet haklı sayılırsın ama benim sinirlendiğim kısmı şu; Fox TV'de böyle saçmalıklar olunca paylaşmıyorlar aksine yalandır falan diyorlar ama A Haber'de veya RTE'ci başka bir kanalda bu olaylar olunca her tarafa yaymanın peşindeler. Biz millet aç diyip yat keyfi yapanları da gördük...

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Evet araştırmadan haber yapıyorlar. Bir ara darbe şifresi skandalı şimdide bu. Bunu ilkokula giden çocuk bile farkedebilir.
Zaten size göre A Haber vs. araştırmıyor diğer saçmalıklar çok araştırıyor. Haklısınız (!)

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
pki kardeşim. Sen a haber izlemeye devam et.
Benim A Haber'i izlediğimi nereden biliyorsun. Ben çalışıyorum öyle izlemeye vaktim olmuyor sadece denk geldiğim zaman bir Fox'a birde A Haber'e bakıyorum. Siz yalanlarla yaşamaya devam edin iyi günler...

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,454
Benim A Haber'i izlediğimi nereden biliyorsun. Ben çalışıyorum öyle izlemeye vaktim olmuyor sadece denk geldiğim zaman bir Fox'a birde A Haber'e bakıyorum. Siz yalanlarla yaşamaya devam edin iyi günler...
Siz de doğrularla yaşamaya devam edin iyi günler.

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,378

A Haber’in Türkçe bir tweeti Donald Trump’ın sandığı o anlar...​

Didem Hanım dikkatinizi çekeyim konu başlığınız tweet'in A haber Trump'ın tweeti sanıyor ama öyle olmadığı , onun atmadığı sahte Türk bir twitter hesabının attığı anlamına geliyor. Konuyu Onedio'da gezinirken gördüğünüz ihtimaliniz oldukça yüksek.Artı olarak sahte hesaplar mavi tik alamazlar.
Ayrıca hayalhanemersin nickli hesap sahte değil ve konuyla uzaktan yakında alakalarının bile olmadığı anlaşılıyor. Asıl sorun ya haber ekibinden birisi photoshoplu bu görüntüyü farkedilmez zannedip bilerek yansıttı ya da dikkat etmeden yansıttı. Her iki halde de ekip suçlu.
Ek olarak böyle tweet oluşturmak için photoshop bilmeye gerek yok paintten bile yapılabilir.

Alın size paint terk :D

Ekli dosyalar

• asıl.jpg
    asıl.jpg
    53.2 KB · Görüntüleme: 113
Son düzenleme: