İBB yol kenarındaki peyzajları değiştirecek

Değiştirilmeli mi?

• Evet

• Hayır

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Ya sabır.... Ya sabır.... ahahhaha
Harbi ne olduğunu anlatabilirsen memnun kalırım :D
Ekran Alıntısı.PNG

EkHAWyPXcAAVPYi.jpg

şöyle atayım o zaman ?

B S K

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Dedikleri gibi orada harcanan masrafı yatay ağaçlandırmaya kullanacaklarsa(ağaçlı park gibi vs.) bence doğru karar duvarda duracağına insanımızın kullanımına sunulması güzel olur.Yapılan grafiti yerine daha güzel resimler yapılabilirdi.

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,050
Akşam Haberlere çıkmış bu dikey bahçe muhabbeti. Ben bu yeşillikler kurudu ondan söküyorlar flan sanıyordum ama baya baya yeşil olan çiçekleri söküp grafiti yapıyorlarmış :( Hazır yapılmış sistemi sırf masraf deyip söküp boya yapılıyorsa bana saçma geldi :( İyice kurur gider yeşillik kalmaz öyle kaldırılırdı masrafı edilmiş artık hazır sistemi sırf siyaset için sökmek yanlış geliyor bana :(

Yıllık 12 milyon bakıma verildiği de yazıyor ama. Madem bakmasınlar kurusun gitsin sonra söksünler. Aynı mantık.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Rakamlar doğru ise kaldırılması isabet olur. Ancak böyle abuk subuk resimler yapıp milletin aklını bulandırmasınlar... Kültüler ve küresel değerler çizilebilir...

Örneğin bazen yayladan inerken şu resimlere şahit oluyorum evlerin duvarlarında;

ve burası Mersin.

54342NbGV2OQ5_1.jpg

OwN4M4umHPe2K1m_arEBTC0qw0k-splhtkwTIKa9LVbkp23Nwtk_o9rsKaACmAklvxD3FnLDaREVo_cfKT5c23ev9W-ZC-YGr6NatpQ6bIW7tGnVzAEEDLxkmUF-fGGK4TXxZQ
Katılıyorum.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,082
biscolata erkekleri de gerekir o zaman...
ahahha ? Aynen adamları sanki elle çizmişler bir sanat ürünü.
Keşke dünyada sadece manken gibi insanlar yaşasaydı çok mu şey istiyorum?

Bu arada duvarları resim yerine başka bir güzel kaplamayla kaplayabilirlerdi. Nasıl desem 3d efektli göz alıcı.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
ahahha ? Aynen adamları sanki elle çizmişler bir sanat ürünü.
Keşke dünyada sadece manken gibi insanlar yaşasaydı çok mu şey istiyorum?

Bu arada duvarları resim yerine başka bir güzel kaplamayla kaplayabilirlerdi. Nasıl desem 3d efektli göz alıcı.
Hocam 3D efektli şeyler trafik güvenliğini çok büyük riske atar o yüzden saçma olur.

Ayrıca manken gibi insanlar her yerde olsalardı bir değeri kalmazdı. Zaten yeni nesil mankenlerin çoğu birbirinin aynısı. :S

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,082
Hocam 3D efektli şeyler trafik güvenliğini çok büyük riske atar o yüzden saçma olur.

Ayrıca manken gibi insanlar her yerde olsalardı bir değeri kalmazdı. Zaten yeni nesil mankenlerin çoğu birbirinin aynısı. :S
Abi yani 3d dedimde hiç olmazsa güzel kaplamalı bişey olsaydı.

Değeri kalmazdı değilde dünyada sağlam insanlar olurdu nasıl desem her tarafta yüz güzelliği, fizik ve pisikoloji taraftan sağlam insanlar olsa çok iyi olur be ağa.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560

Değeri kalmazdı değilde dünyada sağlam insanlar olurdu nasıl desem her tarafta yüz güzelliği, fizik ve pisikoloji taraftan sağlam insanlar olsa çok iyi olur be ağa.
Biz nolcaz beybisi ? huri mi kovalicaz öbür tarafta ?

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554

Eskiden Facebook'da beğenirsen şu, yorum yaparsan şu, paylaşırsan şu, hiçbiri şey yapmazsan da şu seni öpsün diye paylaşımlar vardı. :S En azından o hiçbir şey yapayınca öpenlerden kurtulurduk. :S
Örnek Fotoğraf

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
Anlatayım. Bu dikey yeşillikler ilk olarak AKP belediyesi zamanında yapıldığında da olay olmuştu. Hem yapım hem de bakım masrafları FAHİŞ idi. Ve yıllarca da yandaşa para aktarmaya devam ettiler böylelikle belediye bütçesinden.
Şimdi de yeşili sanki Ekrem İmamoğlu talan ediyormuş gibi AKP tayfası yaygara yapıyor.
Önce Artvin, Kaz Dağları gibi pek çok yerin hesabını versinler. İstanbul'da tüm deprem alanlarını AVM residans yaptılar bunun hesabı versinler. Utanmadan süs şeklinde yaptıkları duvarları savunuyorlar.

Ararsam bulurum ama isteyen de arayabilir. Bu duvar peyzajlarından en büyük parayı götüren de AKP'li bir ablamızdı sanıyorum.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,082
wtcN reisin fotoğrafını koymuşsun yine... :D
Bu daha iyi. Bu kalsın. xD
En son aradığımda rapçi buldum o mu?
Açığı biraz tip olarak yakınız evet.

Bende mi Rap desem yoksa?

Edit-- Yeniden aradımda bir başkası çıkıverdi googledan hmmm garip.

Son düzenleme:

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Sizce değiştirilmeli mi?

Ses ve gürültü engelleme kısmı bir yana görsellik açısından baktığımızda yeşillik tabiki de daha cazipti ama bahsedildiği kadar büyük bir miktarda kaynağa ihtiyaç duyuyorsa ve bir özelliği de yoksa kaldırılması iyi olmuş. Grafitileri beğenmedim ama. İstanbulun tarihini anlatan daha anlamlı çizimler yapılabilirdi.

kabare_01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
kesinlikle eski hali daha güzel...hayır madem boya yapılacak daha farklı duvar resimleri yapılabilir hiçbir anlamı olmayan şekillerle donatmak ne kadar mantıklı bilemedim.

evrenindünyası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
duvara yapılan resimler yapboz parçaları gibi daha estetik ve şık şeyler olmuyor mu ?