En son okuduğunuz kitap

Bu konuyu okuyanlar

gr0ke

Asistan
Reaksiyon puanı
171
Sabahattin Ali - İçimizdeki Şeytan

Reaksiyon puanı
66
da8bef7f-ca43-4a40-af68-cc3d9503d417_size780x780_quality60_cropCenter.jpg

Bir Beyefendi

Doçent
Reaksiyon puanı
939
Shrlock Holmes - Thor Köprüsünde Cinayet (Bitmesine daha var bitmedi :) 60 sayfa kaldı 240 sayfa okudum)

Reaksiyon puanı
66
askkk.jpg

İnceleme yapacak kadar edebiyat bilgisine sahip değilim. Yine de aynı duyguları yaşıyoruz. Benim için biraz yanlış zaman olsa da kitabı görünce "aşk romanı" diye atladım. Kitabı okurken neler hissedeceğimi biliyordum. Ancak hisleri bilmek değil hissetmek esas olandır. Aşk romanları/hikayeleri bana tekrar/yeniden/ilk defa aşık olmak gibi hisleri çağrıştırıyor. Aslında biraz da bu yüzden seviyorum okumayı. Kendi yargılarıma göre oluşturduğum hayal dünyasında tam da istediğim olayları görüyor kimi zaman iyice içine giriyorum, yaşıyorum adeta.

Yaa işte kitap okumak insanı böyle değiştiriyor. Geçen gün
tıpkı bu kitaptaki gibi cümleler kurdum doktor randevumda. Bir garip geldim kendi kendime.

Kitabın arka kapağında da yazdığı üzere genç bir hanımın önce nefret ettiği sonrasında sevdiği adam karşı olan duyguları anlatılıyor.Okudukça baş roldeki Elizabeth karakterini iyice benimsedim. Hatta hayal etmek isteyenler şu şarkıcı hanım efendiye bakabilirler. Ve karakterler arasındaki olayı okudukça her zaman söylediğim "tanımadan sevemez yada nefret edemezsin" düşünceme bir daha vardım. Sevgi dış görünüş değil, hissettiklerimiz olduğunu bir daha görmüş oldum.

Kitapta iki cümle beni benden aldı.
"Gençliğe, güzelliğe ve genellikle gençlikle güzelliğin verdiği sözde iyi huylu birine tutulan babasının anlayışsız ve dar kafalı bir kadınla evlendiğini çok geçmeden anlaması eşine olan bütün sevgisini kaybetmesine neden olmuştu."

"Lydia hala aynı Lydia'ydı. Yabani, küstah, arsız, yaygaracı ve korkusuz.
Ayrıca insan kişiliklerini ne kadar az bildiğimi anladım. Kızgın,mutlu,neşeli,somurtkan vb gibi basit şeylerden öte doğru düzgün tanımıyormuşum insanları.Belki de tanımak istemiyorum.

Kimi nezaket halleri beni sıksa da sağda solda gördüğüm çiftlere nazaran daha gerçekci geliyor bana anlatılan hikayedeki sevgi/aşk.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096

Madem ki insanlar birbirine acı veriyordu, o zaman en güzel şey hayata meydan okumak ve mutlak bir yalnızlığı secmekti.
Zülfü Livaneli
Leyla'nın Evi, Zülfü Livaneli

En son okuduğum kitap zülfü livaneliden gene harika bir kitap bir konak ve istanbul ne güzel bir kalem ne güzel tespitler kalemine sağlık zülfü can

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Reaksiyon puanı
6,843
Goddo 'yu beklerken
Mesaj otomatik birleştirildi:

Piskolojim bozuldu

Reaksiyon puanı
66
utop.jpg
dikkat etti iseniz hiç alıntı yapmadım.neredeyse kitabın hepsini alıntılamak zorunda kalacaktım.korono nedeni ile kalan bazı baş dönmeleri vb derken kitabı tam manası ile okuyamadım.adından da anlaşılacağı üzere bizlere çooook uzak bir medeniyet olan ütopya anlatılıyor.kısaca bahsedecek olursak herkesin adaletli/eşit bir şekilde ihtiyaçlarına ulaşması, çalışması,savunması ve eğlenmesi gibi temel ve ileri seviye ihtiyaçları birlik beraberlik içinde sağlanmış.Kimi zaman islam dinini kimi zaman israili andırdı bana ama son noktayı koyamadım.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Mesnevideki Bilgelik Hz.Mevlana'nın 18 sırrı - Yaşar Ümit Menteş

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096

En son jules vernenin maceralarını okudum çok ta hoşuma gitti macera doğa hepsi iç içe ve tabi ki aksiyonsuz olmaz daha önce esrarlı ada ve 20 bin fersahıda okumuştun ve bana 9 kitaplar olarak gelmişti tabiye ederim ancak kaptan grant ta her şey rastlantıya dayanıyor bilimsel ve nedensellikten uzak kalıyor bu nedenle kitaba 8 puan verdim şu anda buzlar sfenksini okuyorum hadi sizde okuyun bakalım bu kitap nasıl ama şunu kendime huy edindim amacım bir yazarın tüm kitablarını okumak

Reaksiyon puanı
6,381
Zaman yetmezliği diyelim.
Bize de LGS için hızlı okuma dersinde ödev veriyorlar, günlük en az 30 ama hoca dediği için biz genelde 50 okuyoruz.

Ve günlük 50 okuyunca 2. kitap canavarlar denizi çabuk bitti. Sanki Yazarın asıl fikri 3. kitapmış da 2. kitabı, 3. kitabı çıkarmaya daha hazır olmadığı için yazmış ve hemen bitirmiş gibi olmuş sanki. Yine içine çekiyor ama hikaye kalitesi ve hikayeyi sunumu ilk kitap gibi değil. İlk kitap beni daha çok içine çekmişti.

Beslutsamt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
En son neler okudunuz bakiim?tavsiye ettiklerinizi de yazın
Canan Tan hastası oldum çıktım... :)
PİRAYE... şu ana kadar okuduğum kitapların engüzeli diye bilirim.... kitabı ne zaman başlayıp ne zaman bittirdiğinizi anlamıyorsunuz.sevgi aşk aile çatışmaları ve doğu kültürünün yerle bir ettiği duygular..
Çokta etkilendim bende anlatmayla olmuyor herkez okusun ve kitabın sonunda ağladım açıkçasııı:(

Yüreğim Seni Çok Sevdi bu kitabı okumanızı tavsiye ediyorum arkadaşlar.gerçekten çok güzel hele de sonu.. Aşkı çok güzel anlatıyor. Herkese tavsiye ederim.

"Biliyorum, imkansız aşk bu! Ama hükmedemiyorum kendime..." demişti Murat. "Çünkü, yüreğim seni çok sevdi!.."

Ardından da dizelere dökmüştü sevdasını.

"Yüreğim seni çok sevdi
O yürek talan
O yürek yangın yeri
O yürek sen istiyor
Bir tek seni..."

Aslı ile Murat’ın İstanbul-Bursa-Amerika üçgeninde yaşadıkları destansı aşkın öyküsü... Herkesin kendinden bir şey bulabileceği kadar gerçek...
Şimdide Eroinle Dansı okumaya başladım... :)
Beyaz Diş

Reaksiyon puanı
66
dortlukler.jpg

Ömer Hayyam hakkında bilgim yok, maalesef :( . Bu şekilde okuduğunuzda sürekli içmeyi öneren, zevkine düşkün biriymiş gibi geliyor insana. Diğer yandan dörtlüklerde bolca arabesk yaşam tarzı gördüm, ben etmedim kader etti gibi. Dün gece okuyup bitirdim. Normalde 40 sayfa kadar anca tutuyor.

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
Marslı yada Yer altına düşen çocuk hangisi hatırlamıyorum ama muhtemelen 2.si

CCD

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Forumun en eski konularından birisi :D Şu anda Nutuk'u tekrar okuyorum bende

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096

Güzel ve mizahi bir kitaptı donkişotun eğlenceli maceraları yediği dayaklar hem üzücü hem komik ve tabii kii vali sanchonun atasözleri