Linux'tan Windows'a geçiş yapamıyorum.

Bu konuyu okuyanlar

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Kurdum-kurdum ama açılışta Ubuntu logosu, Debian logosu ve Linux pengueni vardı. Windows yoktu. Peki oraya Windows'u nasıl ekleyebilirim?
ESP'den Windows Boot Manager silinmiş olmalı. Öyle ise ESP'ye atman gerekebilir Windows Boot Manager'ı.

mehmetdogan01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Elinizdeki telefonda kullandığınız Android Linuxtur, evinizde izlediğiniz akıllı televizyon linuxtur.
Evinizde size hizmet eden modem router vs bilumum akıllı cihaz Linuxtur.

Linux içinde yada sizin deyiminizle ..... içinde yaşıyorsunuz haberiniz yok.
Lütfen bilmediğiniz konularda saçma yorumlar yapmayın, bilmemek ayıp değil.
yemişim androidini zaten istikrarsız harmonyos gelsin onu görelim bakalım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Elinizdeki telefonda kullandığınız Android Linuxtur, evinizde izlediğiniz akıllı televizyon linuxtur.
Evinizde size hizmet eden modem router vs bilumum akıllı cihaz Linuxtur.

Linux içinde yada sizin deyiminizle ..... içinde yaşıyorsunuz haberiniz yok.
Lütfen bilmediğiniz konularda saçma yorumlar yapmayın, bilmemek ayıp değil.
bak mesela örnek ben linux ü telefon ve televizyoondan başka biryerde kullanmıyorum niye telefonda işlevsel ama bilgisayarda çok kötü

ESP'den Windows Boot Manager silinmiş olmalı. Öyle ise ESP'ye atman gerekebilir Windows Boot Manager'ı.
bende de bir kere bootmgr eksikti windows 10 iasosunu flasha attım başlattım onramayı seçtim bazı şeyler yaptım düzeldi

ha bu arada konuyu açan kardeş birdaha sana böyle sıkıntılara düşmemen için 2 önerim var
1 linux kullanma
2 illada kullanacaksan virtualbox ta kullan

Son düzenleme:

Fallez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu arada başlangıç diski oluşturucu'da FlashDisk gözüküyor ama Windows iso'sunu seçtiğimde iso orada gözükmüyor. Ama debian, kali.vb linux tağatımları seçildiği zaman gözüküyor.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
WoeUSB ile denedin mi?

quaresma71

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Merhaba, öncelikle şunu demeliyim ki herhangi bir "Linux dağatımından Windows'a geçemiyorum."

Herşeyi denedim "tam iki aydır neredeyse-neredeyse her gün deniyorum!" Disklerden eskiden de yaptığım, eskidende başarılı bir şekilde Windows'a geçtiğim yöntemden deneyince olmadı.

Karşılaştığım Hata:

Öncelikle herzamanki gibi flashımı yukarıdaki belirttiğim yöntemden(disklerden) formatladım, bilgisayarı kapattım Bios'tan boot'a girdim ve herşeyi sırayla yaptım flash'ı en üste koydum. F10 yapıp Save&exit yapıp çıktım. Ve bilgisayan açılmaya koyuldu. Sonra ne oldu biliyor musunuz? 2-3 sn siyah ekranda bekledi, sol üst köşede iki kısa yakay çizgi yanıp söndü vee.. Ubuntu başladı :( (yani zarten kurulu olan işletim sistemim.)

Herşeyi denedim, deniyorum, deneyeceğim ama artık şu çözümün bulunmasını istiyorum, bir umut; bir umut peşinden koşuyorum.

2. Yöntem Deneyişim

Sorası şöyle devam ediyor: Denemekten o kadar bıktım, yoruldum ki! Ama Windows'a ihtiyacım olduğu bir gerçek. Şunu keşfettim ki diğer bütün Linux dağıtımlarını kurabiliyor. Ama diğer Linux'larda da Windows'a geçmiyor yine.
Ubuntu'da diskler, disk başlatıcısı vs. Parduks'da kendi disk başlatıcısı (CD için olan da vardı) ve bunlar da çalışmadı.

1. Bios'u sıfırladım
  2. Bios'u güncelledim.
  3. Başlangıç diski başlatıcı(ları) denedim.
Özet: Bios bütün Linux dağatımlarını açıyor-kurabiliyor. Ama Windows'lu flash'ı seçtiğimde önce PC açılıyor Windows'la ilgili hiç birşey siyah bir ekran çıkıyor sonra iki tre(- ve _) işareti çıkıyor, sol üst köşede 1-2 sn yanıp sönüyor sonra hali hazırda kurulu olan işletim sistemim geri açılıyor.

Yardım edin!
Dostum bütün sorunun bootloader ile ilgili bios ile alakası yok, diskine önce linuxu kurduğun için onun bootloaderı diskine kurulmuş ve o esnada sende Windows yüklü olmadığı için bootloaderda sadece linux işletim sistemin tanımlı. Kendin bootloader ı editlemelisin veya önce windowsu sonra linuxu yüklersen öyle bir sorun olmaz diye düşünüyorum

HABAR

Asistan
Reaksiyon puanı
456
Dostum bütün sorunun bootloader ile ilgili bios ile alakası yok, diskine önce linuxu kurduğun için onun bootloaderı diskine kurulmuş ve o esnada sende Windows yüklü olmadığı için bootloaderda sadece linux işletim sistemin tanımlı. Kendin bootloader ı editlemelisin veya önce windowsu sonra linuxu yüklersen öyle bir sorun olmaz diye düşünüyorum
Ben de böyle düşünüyorum, boot repair lazım gibi.