Türkiye ekonomisinin tam gaz çöküşe gitmesi

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
427
Arkadaşlar ekonomimiz tam gaz çöküşe gidiyor sayın ekonomi bakanımız iyi diye yalan söylüyor Dolar uçuyor Euro uçuyor malum bu nedenle hayat pahalılaşıyor vergiler arttırılıyor ekonomik alanda bizi çok büyük bir kriz bekliyor bu konuda ki görüşlerinizi bekliyorum herkese iyi forumlar.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
4 Ekmek aldım, bir de sucuk aldım. Yeter.

SHKFTT

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Arkadaşlar ekonomimiz tam gaz çöküşe gidiyor sayın ekonomi bakanımız iyi diye yalan söylüyor Dolar uçuyor Euro uçuyor malum bu nedenle hayat pahalılaşıyor vergiler arttırılıyor ekonomik alanda bizi çok büyük bir kriz bekliyor bu konuda ki görüşlerinizi bekliyorum herkese iyi forumlar.
Akrabalar bakan olursa olacağı bu maalesef

Mehmedxr

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Olaya tek taraflı bakmak yanıltır ekonomiyi onların gözünden bakmazsak herşey boş o yüzden bişey demiyeceğim ama yerli malını kullanmazsak euro imiş dolar imiş vız gelir tırıs gider.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Eskiden şu tabir kullanılırdı, yeni doğan her birey borçlu doğuyor. Ben buna şunu ekliyorum çocuk yapmayı düşündüğümüz an zaten borç katlanıyor.
Bu durum ülkemize ait bir şey değil küresel anlamda bir çıkmaz var. Bu da ekonomisi dışa bağımlı özellikle turizm gelirleri düşük kalırsa ki kaldı şu an olmazsa 1 ay sonra yine batacaktı. Katardan 5milyar dolar aldık ama şu an için onlara ödeyeceğimiz reel para en az 30milyar dolar karşılığı Türk lirası oluyor her geçen gün bu katlanıyor. Malum dolar frenlenemediği için üretim yok yada az öz kaynaklar ve tarım yok denecek kadar az hale getirildi, çiftçiye destek az betona yatırım ülkeyi batırdı ve dahada batıracak.

Reaksiyon puanı
427
En ufak şeyler bile ülkemizde lüks haline geldi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tabi A haber izleyenler için öyle değil onlara göre Türkiye dünyanın en iyi ekonomisi. Kafalarını kesseler yine yalakalık yapıp savunmaya devam ederler oksijen israflarıdır hepsi.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Sen çökmüş ekonomi görmemişsin. Fox Tv izleyip ekonomi çökmüş diyeceğine git Venezuela'ya falan bak, Türkiye'nin ekonomisinin büyüdüğü dünya analiz şirketleri tarafından kanıtlanmış bir şeydir. Fazla vergi veriyor olman ekonominin çöktüğünü göstermez, yeterli değil. Zaten bugün %10'luk vergi indirimi geldi. Ben anlamıyorum abi adam ekonomi kötü diyor altındaki araba BMW Mercedes'ten aşağı olmuyor, ekonomi kötü diyor elinde iPhone 11 var ve bu ülkede 2.5 yılda bir telefon değiştiriliyor. Krediyi çek borca gir lüks takıl sıkışınca da ekonomi kötü de yok öyle bir şey. Ben ekonominin 4-4'lük olduğunu iddia etmiyorum ama senin anlattığın kadar da berbat değil, çamur atacak yer arıyorsun.

Reaksiyon puanı
427
Sen çökmüş ekonomi görmemişsin. Fox Tv izleyip ekonomi çökmüş diyeceğine git Venezuela'ya falan bak, Türkiye'nin ekonomisinin büyüdüğü dünya analiz şirketleri tarafından kanıtlanmış bir şeydir. Fazla vergi veriyor olman ekonominin çöktüğünü göstermez, yeterli değil. Zaten bugün %10'luk vergi indirimi geldi. Ben anlamıyorum abi adam ekonomi kötü diyor altındaki araba BMW Mercedes'ten aşağı olmuyor, ekonomi kötü diyor elinde iPhone 11 var ve bu ülkede 2.5 yılda bir telefon değiştiriliyor. Krediyi çek borca gir lüks takıl sıkışınca da ekonomi kötü de yok öyle bir şey. Ben ekonominin 4-4'lük olduğunu iddia etmiyorum ama senin anlattığın kadar da berbat değil, çamur atacak yer arıyorsun.
Fox tv izlediğimi kim söyledi? bilmeden yorum yapma kardeşim parti vs. tutan biride değilim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca altında BMW yada Mercedes olması ülkemizin ekonominin iyi olduğunu göstermez asgari maaşla çalışıp 2 çocuk okutmaya çalışan insanlar'da var.

Son düzenleme: