12.000 TL dolandırıldım

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Latiroz Kaipa

Profesör
Reaksiyon puanı
636
Cidden insanlığa karşı hiç umudum kalmadı. Tüm ürünlerimi sattım tam 12.000 TL param oldu %5 kısmını LÖSEV'e %60 Aselsan'a hisse geriye kalan parayı kendime al-sat için ayırdım 1 saat önce babam'a bunları yapması için parayı verdim oda anneannemin banka hesabını kullandığım için anneannemin hesabına yatırdı, yatırdıktan tam 10 dakika sonra beni aradı ve hesaplarda hiç para olmadığını söyledi önce akşam EFT olduğunu düşünerek çok sıkıntı olmadığını düşündüm ve babam bir ekran görüntüsü attı tüm para hemen ilk başta 200 TL çekmişler ardından anneannemin hesabındaki tüm parayı çekmişler anneanneme sorduğumda eskiden 10 GB internet için bir uygulama yüklemiş ve uygulamayı biraz araştırdığımda trojandı. Şu an basbaya bütün sermayem, param, emeğim yok oldu adamlar şu an parayı çatır çatır yiyorlardır gerçekten bu olaylarla uğraşmaktan cebimde 5 kuruş param kalmadı ve 2 tane sistem toplamada yardım eden arkadaşıma 1000 TL maaş borçum kaldı cidden böyle bir şey olmaz. Milletin sırtından ekmek yemek nedir arkadaş... Şu an delirmek üzereyim.

Son düzenleyen moderatör:

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Hocam illa hukuki bir yolu vardır. Parayı takip ettirebilirsiniz diye düşünüyorum ancak bu dönemde ne suçları çözmüyorlar sizin iş zor gibi. :/

Geçmiş olsun bu arada. :/

Latiroz Kaipa

Profesör
Reaksiyon puanı
636
Para Washington'dan çekilmiş. Zerre umudum yok.

Janberk

Asistan
Reaksiyon puanı
232
Öncelikle geçmiş olsun. Dolandırıcılar kişisel hatalardan ve dikkatsizlikten faydalanırlar. Sizin de başlıca hatanız kendinize ait banka hesabı kullanmamak olmuş.

Hafiyye-iAbdülhamid-iSani

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,169
Geçmiş olsun ALLAH C.C yardımcın olsun İNŞALLAH git hukuki yollara başvur ALLAH İN İZNİYLE ALIRSIN.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Öncelikle geçmiş olsun, yalnız hep sizi buluyor böyle aksilikler, bence ara verin, yapmayın, böle size sıkıntı yaşatacak işlerden uzak durun.

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Bak kardeşim vazgeç artık inanmıyorum yalancı çoban gibisin bir insan bir delikten bu kadar sokulmaz ki? Yaşın 13 ve 12 bin lira paran var demek...İlgi çekmeye çalışıyorsan olmuyor artık lütfen.Ha eğer gerçekse de lütfen sen telefon tablet falan kullanma yoksa dolandırılmaya devam etceksin ailende senin eline para vermesin yazık...

babapuro

Asistan
Reaksiyon puanı
137
polise haber ver bekleyip ne yapacaksın? en azından %30 çözerler

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Sadaka ver, başına gelenler hiç hayra alamet değil.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Bak kardeşim vazgeç artık inanmıyorum yalancı çoban gibisin bir insan bir delikten bu kadar sokulmaz ki? Yaşın 13 ve 12 bin lira paran var demek...İlgi çekmeye çalışıyorsan olmuyor artık lütfen.Ha eğer gerçekse de lütfen sen telefon tablet falan kullanma yoksa dolandırılmaya devam etceksin ailende senin eline para vermesin yazık...
Benzer ifadeler yazacaktım ama gücensin, darılsın istemediydim :) Fakat düşündüklerimi yazmışsınız...

Hele ben yaşını daha büyük sanıyordum, o yaşlarda en önemli şey eğitim, sağlık ve mutlu bir aile-okul birlikteliği yaşayabilmektir.

Latiroz Kaipa

Profesör
Reaksiyon puanı
636
Günde 3 Sistem diziyorum arızalı olarak 200 TL'ye aldığım ekran kartını 150 TL'ye tamir ettirip 800 TL'ye satıyorum. Daha bunun sistem toplaması var piyasada uçuk bir para dönüyor.

TheChild

Profesör
Reaksiyon puanı
1,569
Öncelikle geçmiş olsun , böyle bir durum yakın bir arkadaşımın başına gelmişti. Yurtdışı kaynaklı hesabından parayı almışlar. Miktar 200 lira kadardı banka ödemişti parasını 3 ay kadar sonra
Banka ziraat bankası idi.

defacerGLD

Profesör
Reaksiyon puanı
3,067
yurt disindaysa umudu kes en fazla zarar ını öderler

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Günde 3 Sistem diziyorum arızalı olarak 200 TL'ye aldığım ekran kartını 150 TL'ye tamir ettirip 800 TL'ye satıyorum. Daha bunun sistem toplaması var piyasada uçuk bir para dönüyor.
Sen ciddi misin? 13 yaşında bu kadar iş başarabiliyorsan helal olsun ama bana hiç inandırıcı gelmedi doğrusu, özellikle forumda teknik konularda hiç yazılarını hatırlamıyorum...

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Sen ciddi misin? 13 yaşında bu kadar iş başarabiliyorsan helal olsun ama bana hiç inandırıcı gelmedi doğrusu, özellikle forumda teknik konularda hiç yazılarını hatırlamıyorum...

Ailesi zengin ve maddi durumları iyi olabilir onu bilemeyiz. Ailesinin de ilgilenmesi gereken bir iş olduğu kesin bir konu.

Cidden insanlığa karşı hiç umudum kalmadı. Tüm ürünlerimi sattım tam 12.000 TL param oldu %5 kısmını LÖSEV'e %60 Aselsan'a hisse geriye kalan parayı kendime al-sat için ayırdım 1 saat önce babam'a bunları yapması için parayı verdim oda anneannemin banka hesabını kullandığım için anneannemin hesabına yatırdı, yatırdıktan tam 10 dakika sonra beni aradı ve hesaplarda hiç para olmadığını söyledi önce akşam EFT olduğunu düşünerek çok sıkıntı olmadığını düşündüm ve babam bir ekran görüntüsü attı tüm para hemen ilk başta 200 TL çekmişler ardından anneannemin hesabındaki tüm parayı çekmişler anneanneme sorduğumda eskiden 10 GB internet için bir uygulama yüklemiş ve uygulamayı biraz araştırdığımda trojandı. Şu an basbaya bütün sermayem, param, emeğim yok oldu adamlar şu an parayı çatır çatır yiyorlardır gerçekten bu olaylarla uğraşmaktan cebimde 5 kuruş param kalmadı ve 2 tane sistem toplamada yardım eden arkadaşıma 1000 TL maaş borçum kaldı cidden böyle bir oruzpu çocukluğu olmaz. Milletin sırtından ekmek yemek nedir arkadaş... Şu an delirmek üzereyim.
Bir dahakine şu parasal işlerini bence ailenin yardımıyla ve gözetimiyle yaparsan çok daha güvenli ve mantıklı bir yol olur.

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481
Cidden insanlığa karşı hiç umudum kalmadı. Tüm ürünlerimi sattım tam 12.000 TL param oldu %5 kısmını LÖSEV'e %60 Aselsan'a hisse geriye kalan parayı kendime al-sat için ayırdım 1 saat önce babam'a bunları yapması için parayı verdim oda anneannemin banka hesabını kullandığım için anneannemin hesabına yatırdı, yatırdıktan tam 10 dakika sonra beni aradı ve hesaplarda hiç para olmadığını söyledi önce akşam EFT olduğunu düşünerek çok sıkıntı olmadığını düşündüm ve babam bir ekran görüntüsü attı tüm para hemen ilk başta 200 TL çekmişler ardından anneannemin hesabındaki tüm parayı çekmişler anneanneme sorduğumda eskiden 10 GB internet için bir uygulama yüklemiş ve uygulamayı biraz araştırdığımda trojandı. Şu an basbaya bütün sermayem, param, emeğim yok oldu adamlar şu an parayı çatır çatır yiyorlardır gerçekten bu olaylarla uğraşmaktan cebimde 5 kuruş param kalmadı ve 2 tane sistem toplamada yardım eden arkadaşıma 1000 TL maaş borçum kaldı cidden böyle bir oruzpu çocukluğu olmaz. Milletin sırtından ekmek yemek nedir arkadaş... Şu an delirmek üzereyim.
Buraya yazacağınıza acil bankaya başvurun

Latiroz Kaipa

Profesör
Reaksiyon puanı
636
Burayı pek kullanmıyorum Technopatta günde 300'e yakın mesajım oluyor. Şu anda bir hesaptan yardımcı oluyorum genelde Technopat'da çoğu konuda beni görüyorsunuz ama fark etmiyoruz önceden bir hesabımdan yazdığım yazı...

Bu arada altta 2. El ekran kartı alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunuda ben açmıştım. Geccenin.gozleri diyerek dalga geçtiğiniz kişi belki forumda en yakın arkadaşınız olabilir dikkat etmenizi tavsiye ederim.

defacerGLD

Profesör
Reaksiyon puanı
3,067
Burayı pek kullanmıyorum Technopatta günde 300'e yakın mesajım oluyor. Şu anda bir hesaptan yardımcı oluyorum genelde Technopat'da çoğu konuda beni görüyorsunuz ama fark etmiyoruz önceden bir hesabımdan yazdığım yazı...

Bu arada altta 2. El ekran kartı alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunuda ben açmıştım.
link i sil ucururma

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555

Bu arada altta 2. El ekran kartı alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunuda ben açmıştım. Geccenin.gozleri diyerek dalga geçtiğiniz kişi belki forumda en yakın arkadaşınız olabilir dikkat etmenizi tavsiye ederim.
Dalga geçmek bana göre değilim sevgili kardeşim ama ilk başta da inanmak saflık olurdu eğer öyle bir iş yapabiliyorsan zarar da edersin ama işinde gerçekten başarılı olacağına inanıyorsan devam etmen iyi olabilir yalnız eğitimini de aksatmamalısın.

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Artık amacı olmayan konular açmayın. Sektörün içinde biri olarak hiç bir firma legal yollardan o miktarda paranızı çekemez. Belirttiğiniz üçüncü parti uygulamalar için ödeme eşiği vardır ki bu onbin lira değil.

Yine çocuk kalbiniz için doğru söylediğinizi var sayıyorum o halde bankaya itiraz kaydı oluşturun. Max 40 gün süre verilecek ve itiraz kaydınız incelenecek. Bankacılık sözleşmesine göre aykırı bir ödemede banka zararı karşılar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...