Windows vs MacOS

Bu konuyu okuyanlar

Eylulada

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar tanıdığım birisi kafamı karıştırdı. Macbook için vereceğin fiyata çok daha iyi windows laptop alırsın dedi. Genelde yorumlara baktığımda o paraya değer çok stabil çalışıyor uzun yıllar seni üzmez yazıyor.
Oyun oynamayan birisi için macbook daha mi mantıklıdır ve macos sisteminin windows gibi olmayıp çoğu şeye engel olacağı doğru mudur?

NxeS

Asistan
Reaksiyon puanı
119
MacOS daha stabil. Apple destek olarak çok daha iyi.
Windows dan memnun değilim o yüzden linux'a geçtim. Sürekli mavi ekran veriyor bu da benim işlerimin aksamasına neden oluyor.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,929
Arkadaşlar tanıdığım birisi kafamı karıştırdı. Macbook için vereceğin fiyata çok daha iyi windows laptop alırsın dedi. Genelde yorumlara baktığımda o paraya değer çok stabil çalışıyor uzun yıllar seni üzmez yazıyor.
Oyun oynamayan birisi için macbook daha mi mantıklıdır ve macos sisteminin windows gibi olmayıp çoğu şeye engel olacağı doğru mudur?
Normal PC alman daha mantıklı. Hackintosh ile Mac OS kurabilirsin zaten.

Eylulada

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
MacOS daha stabil. Apple destek olarak çok daha iyi.
Windows dan memnun değilim o yüzden linux'a geçtim. Sürekli mavi ekran veriyor bu da benim işlerimin aksamasına neden oluyor.
Cevabınız için teşekkürler. Oyun oynamadığım için macbook air i5 yerine asusun i7 olanlarını alsam gereksiz mi sizce

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,929
Cevabınız için teşekkürler. Oyun oynamadığım için macbook air i5 yerine asusun i7 olanlarını alsam gereksiz mi sizce
Apple ürünlerinin donanımı tam belli değil. Hangi I7 var mesela yazmıyor.

Eylulada

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Normal PC alman daha mantıklı. Hackintosh ile Mac OS kurabilirsin zaten.
Açıkçası merak burada çok büyük erken oluyor. Windows kullanıp macbook yorumlarını okuyunca geçmek istiyorum.
7000-8000 arası önerdiğiniz asus var mı

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,929

Eylulada

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Oyun oynamayacağım için gamebook almak yerine ekranı kullanımı güzel olan laptop almak daha mantıklı geliyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

R5 4600H, R5 3600 gücündedir. :)
Kusura bakmayın çok bilgim yok sadece i5 ve i7 den anlıyorum ? ne farkı oluyor ne anlama geliyor

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,929
Oyun oynamayacağım için gamebook almak yerine ekranı kullanımı güzel olan laptop almak daha mantıklı geliyor
Gaming laptop olsada, sonuçta alacağınız normal PC'lerden en az 2 kat daha güçlü.

NxeS

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Apple markasının sizi üzeceğini düşünmüyorum. O işletim sisteminin tadına bakmak lazım. İleride macbook almayı düşünüyorum ben de. Çünkü macOS tek başına bir işletim sistemi ve uygulamalar da ne kadar stabil olabileceğini siz düşünün.

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Bir iPhone'niz varsa ve Apple bir set falan yapmak istiyorsanız Macbook alabilirsiniz.Oyunlar ve stabilite tarafında üzeceğini sanmıyorum.Özellikle stabilite tarafında macOS'un eline su dökülemez.Onun dışında Windows tarafında oyun konusunda o fiyat bareminde sizi üzmeyecek çok bilgisayar modeli var

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Öğrenciyim ders çalışmak için olursa dizi izlerim çok yapacağım bir şey yok oyun oynamıyorum
Air modeli sizin işinizi görecektir o zaman uzunca bir süre. Aşırı güç gerektiren işlemler yapmayacaksınız zaten büyük ihtimalle. Bu sebeple Air'in içerisindeki i5 işlemci de yeterli olacaktır. Ancak ek olarak iPad Pro 12.9" modeline de bakın derim. Hem oldukça güçlü hemde taşıması daha kolay. Ek olarak kalemle not tutması da harika.

Ali Ege

Asistan
Reaksiyon puanı
39
MacBook Air modeli işinizi görür oyunda oynamıyorsanız gayet iyi
nerden baksan 8 yıl işini görür aynı zamanda her yıl bir Mac OS işletim sistemi tanıtılıyor bunu 8 yıl boyunca güncellemeyi alabilirsiniz

Eylulada

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
MacBook Air modeli işinizi görür oyunda oynamıyorsanız gayet iyi
nerden baksan 8 yıl işini görür aynı zamanda her yıl bir Mac OS işletim sistemi tanıtılıyor bunu 8 yıl boyunca güncellemeyi alabilirsiniz
Sizin macbook var mı? Güncelleme alması iphone gibi 5 yıl ile sınırlı değil mi

Air modeli sizin işinizi görecektir o zaman uzunca bir süre. Aşırı güç gerektiren işlemler yapmayacaksınız zaten büyük ihtimalle. Bu sebeple Air'in içerisindeki i5 işlemci de yeterli olacaktır. Ancak ek olarak iPad Pro 12.9" modeline de bakın derim. Hem oldukça güçlü hemde taşıması daha kolay. Ek olarak kalemle not tutması da harika.
Teşekkür ederim laptop yerine tablet nasıl olur diye tereddütteyim ama anlının bir köşesinde kalacak

Ali Ege

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Sizin macbook var mı? Güncelleme alması iphone gibi 5 yıl ile sınırlı değil mi

Teşekkür ederim laptop yerine tablet nasıl olur diye tereddütteyim ama anlının bir köşesinde kalacak
[/QUOTevet bende MacBook Air var 2013 ortası ve Mac OS catalinayı kullanıyorum bu sene Mac OS Big sur tanıtıldı onuda alacakmodeller arasında

Eylulada

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Cihazdan hâlâ memnun musunuz? Pilinde hızında çok azalma oldu mu?

Ali Ege

Asistan
Reaksiyon puanı
39
hayır olmadı

aradan 7 yıl geçmesine rağmen pilinde sıkıntı yaşamadım

Son mesajlar