Sigaraya yeni zam

Bu konuyu okuyanlar

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Tütün kullandığım için umrumda değil.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Malbora ve Parlament'in paketi kaç oldu şimdi 20 TL'yi gördü mü =?

Reaksiyon puanı
10,560
Bagimliligin ne oldugunu bilmemeniz cok guzel. Umarim bagimliligi yasamazsiniz. Ama uzaktan bu konuda bilgili ve tecrubeli gibi yapmamanizi oneririm.
----------------
Ek bilgi 15 TL ve uzeri sigarada 3krsluk zam var dolayisiyla yansitilmayacaktir.

Merchrior

Asistan
Reaksiyon puanı
160
Sozde oyle. Zam gelince birakan lise arkasinda keyfi 1 2 dal yakandir.
Bilmiyorum belki yıllık yüksek meblalar ödediğini anlamasına yardım eder vatandaşların. Elbet vardır bu sayede kafasına dank edip 171’e başvuranlar. Allah kimseyi bir şeye kendine körü körüne zarar vericek kadar bağmlı yapmasın.

Reaksiyon puanı
10,560
Bilmiyorum belki yıllık yüksek meblalar ödediğini anlamasına yardım eder vatandaşların. Elbet vardır bu sayede kafasına dank edip 171’e başvuranlar. Allah kimseyi bir şeye kendine körü körüne zarar vericek kadar bağmlı yapmasın.
171 in önereceği ilaçlar nikotin bandı sakızı vs hiç biri işe yaramıyor o ilaçlar yıllardır eczanelerde satılıyordur. Sorun el ve dudak tiryakiliği ve noksanlıktaki sinir öfke. Sigara ve alkol bağımlılığını yenmek anca terapi veya tamamen yasaklanmasıyla olur. Yasaklanma büyük ölçüde azaltacaktır diye düşünüyorum el altından herkes bulamaz. Sigara en büyük illet. Alkol uyuşturucu yanında halt yesin.

Bana şöyle geliyor. Marketlerede feci zamlar gelebiliyor obeziteye karşı atılmış bir adım deseler kabul eder miyiz ?

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
Bir şeye bağımlı olmayan insanların yorum yapması beni tav ediyor. Evet kardeşim bağımlıyım kendime zarar veriyorum farkındayım kendimi kandırıyorum biliyorum. Bağımlı olduğum için suçlu da değilim fakat benim bağımlılığım olan şeyi özellikle devlet bu şekilde istismar ediyorsa bir problem var demektir. Tabi ki sigara alkol çıkardığı sağlık problemleri ve vefat nedeni dolayısıyla gelirleri giderinden fazla olsa devlet bunu yasaklamazdı.(bence tabi ki). Sigara ve bir çok şey bağımlılıktır. Bağımlı olmayan birisi yorum ne yorum yapsa bence boştur. Araçta kullanmayın 10 km yolu koşarak gidebilirsiniz. Farkında olmasanızda bir sürü şeye bağımlısınız. Ufak ufak en çok bu bağımlı olduğunuz şeye zam gelir. Benzin gibi, sigara gibi alkol gibi diğer ufak tefek şeyler kafanıza takmazsınız çikolataya gelen zam diye kimse feryat etmez ama zorunlu olanlara isyan edersiniz. Diyeceklerim bu kadar. ?

突厥汗國

Profesör
Reaksiyon puanı
1,236
Ne güzel yakında Yoldaki otları kurutup sarar sarar iceriz..

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Sn ERDOĞAN'a artık sn diyesim gelmiyor.. Devlette o kadar açık varken, açıkların bırakılıp başka yerlerin sıkılması sıkıyor. 2023 2023 diyorlar yaklaştıkça vergiler artıyor.

Mehmedxr

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Paketin fiyatı 30 tl de olsa yine içmeye devam ederler çünkü bağımlılık bu hiçbir şeye benzemiyor malesef eğer kimsenin içmemesini hedefliyorlarsa tamamen kaldırsalar daha mantıklı gibi geliyor bana
Bir çok sigara bırakmak için tıbbi yollar var ama içenlerin işine gelmiyor

Reaksiyon puanı
10,560
Bir çok sigara bırakmak için tıbbi yollar var ama içenlerin işine gelmiyor
Bu konuda çok bilgilisiniz 171 de ise başlayıp nikotin sakızı dağıtım lütfen. Ne yolu var hadi anlat ? sigara harici her illeti bırakan ben, peki sen ? Kaç bağımlılığın oldu da bilgili konuşuyorsun. Bilmeden konuşma irite geliyor

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,362
Zam zaten vergiler için geliyor. Firmanın keyfi bir kararı olduğu için sanmıyorum.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,096
Bu konuda çok bilgilisiniz 171 de ise başlayıp nikotin sakızı dağıtım lütfen. Ne yolu var hadi anlat ? sigara harici her illeti bırakan ben, peki sen ? Kaç bağımlılığın oldu da bilgili konuşuyorsun. Bilmeden konuşma irite geliyor
Peki bırakılmıyorsa uyuşturucu kategorisine giriyor mu?

Bıraktım diyen arkadaşlarım dahada sigara içiyor bırakamıyorlar.

Reaksiyon puanı
10,560
Peki bırakılmıyorsa uyuşturucu kategorisine giriyor mu?

Bıraktım diyen arkadaşlarım dahada sigara içiyor bırakamıyorlar.
Öyle tabiki. Uyuşturucu bagimlisi olmak daha kolay dönmesi daha zor. Ama Bagimli olan biri yeni bağımlılık kazanmaya yatkindirda. Sigara verme bağımlıya eli kolu titrer ufacık bişeye sinirlenip. Benzer tepkilerdir.
Her yerde bulunuyor bu illet. Yada tamamen yasaklandı çoğu kişi el altından bulamaz hep söylüyorum önceki konulardada.
Ben iyi diye savunmuyorum ama zam gelince sevinene kızıyorum. Zam bırakmaya teşvik değil hırsızlığa kötü alışkanlıklara iyice teşvik eder.
171 denilen sacmalik gibi bantla sakizla olmaz. Al abi bırakmak isteyeni doğal kampa ver başına psikolog derdini dinlesin ofke kontrolü kazandirsin.
Böyle sadece bağımlılığı kullanmak oluyor

M

Murat Burç

SDN Okuru
Tuvalet kağıdına girmek zorunda mıyız? Forum tuvalet kağıtlarının reklam aracı mı? @Creative

Ayrıca eğer gerçekten mesele sigaranın içilmemesi is koyun %500 vergiyi görelim gerçek amacınızı.

Sigara zamlarını destekeliyorum. Sigara içenlere sağlık hizmeti parayla da olsa verilmemeli ve ölüme terk edilmeliler.

Sigara alkolden bile beter. Pasif içicilik özellikle çocukların beyin gelişimini etkiliyor. Sigara dünya tarihinin en büyük kitle imha silahıdır. Üstüne üstlük kendi tütünümüz ile kafirlerin firmaları bizi zehirliyor sözde müslümanlar ise buna niyeyse hiç sesini çıkarmıyor.

Normal tütün bu kadar zararlı değil içine katıyorlar da katıyorlar niyeyse