YKS için ne yapmam gerek ?

Hakantoris

Profesör
Reaksiyon puanı
1,242
Merhaba ben bu yıl 9.sınıfa gidiyordum. 1.dönem derslerime çalışıyordum. 1.dönem ortalamam 91'di. Ama 1.dönem içindeki denemelerde sonuçlarım kötü geliyordu. Çünkü ben sınavlara test çözerek değil yazarak çalışıyordum. Okulumuzda sınavları klasik yapıyordu. 2.dönem okulların kapanmasıyla hiçbir şey yapmadım. Eba TV'i falan dinlemeye çalıştım ama hiçbir şey anlamadım .Artık 10.sınıfa geçtim. TYT zamanının geldiğini biliyorum. Ne yapmam gerektiğini söyler misiniz ??
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada sayısalcıyım (Sayısalcı olmama rağmen LGS'de bütün yanlışlarım sayısal derslerden çıktı sözeli full yapmıştım)

Reaksiyon puanı
8,024
11 12 olsan bol bol soru çöz derdim. 9 ve 10. sınıflar bence konuları çok iyi bir şekilde kavramalı. Konuyu kavrayıp üstüne test çözersen TYT senin için çocuk oyuncağı olur.

aesthetey

Asistan
Reaksiyon puanı
119
9 ve 10. sınıfın altyapısını sağlam tutmak çok önemli çünkü 11 ve 12. sınıftaki konuları görürken bir de unuttuğun için eskiye dönmek uğraştırıcı olabilir. Bir yandan bol soru çözmen de gerekecek çünkü. O yüzden konuları oturtup sık sık soru çözersen güzel olur :') Zaten sık soru çözünce konuların da taze kalır

mahmutokkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
55
10. sınıfa yeni geçmişsin. TYT'de gelen sorular ağırlıklı olarak 9. ve 10. sınıf konularından oluşmakta. 11. sınıfa geçene kadar konu ağırlıklı çalışman daha iyi olacaktır. Bunun yanında soru çözmeme gibi bir şey yapma. Soru da çöz konu da çalış, konu çalışman bir tık fazla olsun. Bu sene içinde 9. sınıf konularını da mutlaka tekrar et. Unutma sayısal dersler nankördür, salmaya, bırakmaya gelmez hemen uçar gider aklından. :grin:11'e geçtiğinde soru çözümünü artırmayı unutma. Sistemli ve devamlı çalışırsan ki dönem notun da bunu gösteriyor, başarılı olmak için hiçbir nedenin kalmayacaktır. İyi çalışmalar :blush:

Turkish Republic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
10. sınıfa geçtiğin için yavaş yavaş çalışmaya başla. Çalışırsan eğer, büyük bir yükü üzerinden almış olursun. :) 10. sınıfa güzel bir şekilde girersin çalışırsan. Umarım gireceğin sınavlarda muvaffak olursun.

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
Bence en doğru yapacağın çalışma, düzenli kitap okuman ve TYT Matematik çalışman. Bir tane TYT matematik kaynağı bul, yeni nesil sorulara alışmaya çalış