mesleki ve tekniki anadolu lisesi

Bu konuyu okuyanlar

Mustang1967

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Gidip bilişim bölümü okumak istediğim bi lise var şuan 10. sınıf bitti bulunduğum okul meslek lisesi değil. Gitmek istediğim liseye puanım yetiyor, kontenjan olursa gitme taraftarıyım fakat aklıma takılan şey bilişim bölümünde 9 ve 10da ne yapıyorlar, udemyden html css (responsive tasarım + bootstrap 4 dahil) öğrendim şimdi de js öğreniyorum c# için döngüler operatörler koşullar vs. temel şeyleri biliyorum, editörleri anlamak zaten zor değil daha önce brackets kullandım visual studio 2017 kullandım şuan visual studio code kullanıyorum. Ne gibi zorluklarla karşılaşırım 9 10 müfredatı nedir sadece bilgisi olanlar cevap verirse sevinirim.

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
9-10 'dan bişey kaybetmiş sayılmazsın. 11-12'de de ne kadar öğreneceğin sana bağlı. Okula bırakırsan pek bişey ögrenmeyebilirsin. Şu anki bilgilerinin üstüne eklemek için doğru öğretmeni bul ve onu sıkıştır. Ya da şu anki okulunda devam et, kendi gayretinle öğren. Üniversitede bilgisayar ya da yazılım mühendisliği tercih et. Meslek liselerinde üniversite hazırlık ortamı veya havası pek olmuyor.

Mustang1967

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
9-10 'dan bişey kaybetmiş sayılmazsın. 11-12'de de ne kadar öğreneceğin sana bağlı. Okula bırakırsan pek bişey ögrenmeyebilirsin. Şu anki bilgilerinin üstüne eklemek için doğru öğretmeni bul ve onu sıkıştır. Ya da şu anki okulunda devam et, kendi gayretinle öğren. Üniversitede bilgisayar ya da yazılım mühendisliği tercih et. Meslek liselerinde üniversite hazırlık ortamı veya havası pek olmuyor.
Tam olarak meslek lisesi değil yani bi meslek kısmı var bir de teknik kısmı var anladığım kadarıyla ve teknik kısmında temel dersleri anadoluda kaç saat görüyorsan orada da aynı görüyorsun peki yazılım mühendisliği tercih ederken puan eklenme gibi bir durum söz konusu mu bir de galiba zaten nakil alamayacağım 11.sınıfta farklı türde okullara nakil alınmıyormuş ram detaylı bilmiyorum tabi

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Üniversite sınavına iyice hazırlan iyi bir üniversitede yazılım mühendisliği vb. İstediğin bir bölüme gir. Meslek lisesine bulaşma hiç. Önceliğin üniversite sınavı olsun.