Turknet 8mbps(altyapım 79mbps destekli)

Bu konuyu okuyanlar

41korfezli41

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Arkadaşlar sorun şuymus: ben önceden adsl kullanıyordum. Altyapı geldiği için turknet r geçme kararı almıştım. Turknet geçiş yaparken adsl den adsl e geçirip ondan sonra VDSL e geçiriyormuş. Sizin şuan kullandığınız İnternet VDSL ise turknet e geçince normal şekilde devam ediyorsunuz. ama benim gibi önceden adsl türknet e geçince VDSL olacaksanız benimle aynı sorunları yaşayacaksınız. Aslında sorun bile değil şuan VDSL geçiş aşamasındayım sadece beklememem gerekiyormuş bu normal bir sürecmiş. Bunu buna önceden söylemiş olsalardı bu kadar konu konu açıp sizi yormamış olurdum helal edin?
adsl veya vdsl kullandığımızı nerden anlıyoruz?

asdas127816

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Arkadaşlar sorunum hâlâ devam etmekte. 1haftadie destek talebime cevap verilmiyordu. Donanım haber Forum daki turknet yetkilisine yazdım oradan geri dönüş aldım "arkadaşlarıma önceliğinizi ilettim şeklinde" yaklaşık yarım saat sonra destek talebime geri dönüş yapıldı. Herhalde bu cuma gününe hallolur.

Ekli dosyalar

• IMG_20200520_162844.jpg
    IMG_20200520_162844.jpg
    123.7 KB · Görüntüleme: 197

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Gerçekten sunduğu imkanlarla ve fiyatıyla iyi firma ancak biraz şu teknik serviş işine kafa yormaları lazım. Benim şu ana kadar bir sorunum olmadı ancak pek güven veren bir destek hattı olduğunu söyleyemeyeceğim. Özellikle teknik bilgisi sıfır ve şablon mesaj atan destek hattı mutlaka gözden geçirilmeli.
Geri kalan yönleriyle zaten iyi ve bu yüzden tercih ediliyor.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Teknik konuda sorunlar yaşamayan için Türknet verdiği hız ve fiyatına göre iyi kullananda memnun kalıyor tabi desteklediği hızın tamamını veriyorum vermiyor internet bu şikayetlerle dolu iş teknik sorunlara geldiğinde malesef muhattap bulamıyorsun 10 gün boyunca sorunu düzeltilmeyen bekletilen insanlar var..

asdas127816

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Arkadaşlar sorunum hâlâ devam etmekte. 1haftadie destek talebime cevap verilmiyordu. Donanım haber Forum daki turknet yetkilisine yazdım oradan geri dönüş aldım "arkadaşlarıma önceliğinizi ilettim şeklinde" yaklaşık yarım saat sonra destek talebime geri dönüş yapıldı. Herhalde bu cuma gününe hallolur.
Bugün cumartesi. Bana bu şekilde dönüş yapılmıştı. Artık kaç gün oldu ben bile bilmiyorum. Saymayı bıraktım artık. Türktelekom açık iş emri bıraktığı için türknet müdahale de bulunamıyor. Türktelekom da bizi sallamıyor. Bekliyorum bakalım daha nereye kadar bekleyeceksem

asdas127816

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Bana bu sabah bu şekilde de dönüş yapıldı. Ben 1aydır VDSL geçiş için bekliyorum. Bana dedikleri 10 gün sonra yazın bize. Ben boş boşuna mı 1 aydır bekliyorum? Birde sorun çözülmüş gibi destek kaydını kapatıyorlar. 1 aydır bekleyen insana 10 gün daha bekleyin demek aklıyla dalga geçmektir.

Ekli dosyalar

• IMG_20200528_124308.jpg
    IMG_20200528_124308.jpg
    54.7 KB · Görüntüleme: 138

Hafiyye-iAbdülhamid-iSani

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,170
Bana bu sabah bu şekilde de dönüş yapıldı. Ben 1aydır VDSL geçiş için bekliyorum. Bana dedikleri 10 gün sonra yazın bize. Ben boş boşuna mı 1 aydır bekliyorum? Birde sorun çözülmüş gibi destek kaydını kapatıyorlar. 1 aydır bekleyen insana 10 gün daha bekleyin demek aklıyla dalga geçmektir.
İnternette her hangi bir kesilme oldu mu?

asdas127816

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
İnternette her hangi bir kesilme oldu mu?
Hayır geçişim direk sağlandı. Herhangi bir kesilme felan olmadı. Hattımı VDSL yerine adsl açtılar 1 aydır onun için uğraşıyorum. En sonda bana 10gun sonra yazın diye geri dönüş yapıyorlar.

asdas127816

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Eğer 10 günden sonra gene aynı durum olursa firma değiştir
Türktelekom Vodafone felan geçmek istemiyorum. Kablonet altyapım da yok. Geçebileceğim bı millenicom bı de netspeed var. Aynı sorunu onlarla da yaşayacağımı düşünüyorum. Türktelekom açık iş emri bırakmış. Türknet de bu yüzden müdahalede bulunamıyor.

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,170
Türktelekom Vodafone felan geçmek istemiyorum. Kablonet altyapım da yok. Geçebileceğim bı millenicom bı de netspeed var. Aynı sorunu onlarla da yaşayacağımı düşünüyorum. Türktelekom açık iş emri bırakmış. Türknet de bu yüzden müdahalede bulunamıyor.
Anladım İNŞALLAH HAYIRLISI olur

empatiq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Öncelikle konuyu açan arkadaşın sabrına hayran kaldım. Türkneti çok övende var kötüleyende var. Fakat benim tuhafıma giden şey öncelikle kurumsal firmalarla yarışa giren bir firma bu şekilde sms atmamalıdır. Çok tuhafıma gitti açıkçası.

Her ne olursa olsun ruh sağlığımızı korumak adına kurumsal firmalardan şimdilik vazgeçmemek lazım.

İnşallah sorunun en kısa sürede çözülür.

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,810
Ben de 15 güne VDSL gelecektim ama okuyunca korkmadım değil.

asdas127816

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Öncelikle konuyu açan arkadaşın sabrına hayran kaldım. Türkneti çok övende var kötüleyende var. Fakat benim tuhafıma giden şey öncelikle kurumsal firmalarla yarışa giren bir firma bu şekilde sms atmamalıdır. Çok tuhafıma gitti açıkçası.

Her ne olursa olsun ruh sağlığımızı korumak adına kurumsal firmalardan şimdilik vazgeçmemek lazım.

İnşallah sorunun en kısa sürede çözülür.
Ya başka operatör e geçsem taahhüt kitliyor artı olarak 50 mbps üstü bi paket alsam minimum 150tl. Burada sorunun türktelekom un çıkardığını biliyorum. Adamların da eli kolu bağlı
Türktelekom açık iş emri bıraktığı için onlarda müdahalede bulunamıyor.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Ben kullanıyorum, konuda yorumum var zaten. Hiçbir sorunum yok ancak bu tarz sorunları firmanın daha hızlı çözmesi gerekiyor kesinlikle, süreç çok uzamış.

Berkecix

Asistan
Reaksiyon puanı
90
o hız alacağın maximum hızdır yani 5,6 normal bence

asdas127816

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
o hız alacağın maximum hızdır yani 5,6 normal bence
[/QUOQU
5 6 nin neresi normal kardeşim altyapı 80mbps destekli. Hattımı VDSL açacağına adsl açıyor ve beni uğraştırıyor 1aydir hak mi bu. Bi de 2 gün sonra benden fatura ödememi isteyecek...

Srslmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaşlar. Geçen hafta cumartesi günü turknet e başvurdum. Yaklaşık 1saat ince internet erişimim açıldı. Altyapim 79mbps destekli,modemim(keenetic extra dsl) VDSL desteği var. Modem kurulumunu yapıp internet e bağlandım. Şuan 5 6mbps hız alıyorum. Turknet online işlemlerden baktığımda hattıma tanımlanan 8mbps download 0.77upload gözüküyor. Sorun ne acaba ?
Keşke geçmeseydin
Ben kendim başvurdum
Altyapıda 16 Mbps İnternet Olduğunu Söylediler
Yaptık falan kağıt imzaladık gönderdik
Sabah aradılar boş kutu yok
Tabi ben küplere binmişim
Bekliyoruz Allah bilir kaç senede gelir?

asdas127816

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Keşke geçmeseydin
Ben kendim başvurdum
Altyapıda 16 Mbps İnternet Olduğunu Söylediler
Yaptık falan kağıt imzaladık gönderdik
Sabah aradılar boş kutu yok
Tabi ben küplere binmişim
Bekliyoruz Allah bilir kaç senede gelir?
VDSL e geçişte boş port olmadığını duydum da . 16mbps için adsl portu nasıl yokmuş. Saçma bir durum.

empatiq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Ya başka operatör e geçsem taahhüt kitliyor artı olarak 50 mbps üstü bi paket alsam minimum 150tl. Burada sorunun türktelekom un çıkardığını biliyorum. Adamların da eli kolu bağlı
Türktelekom açık iş emri bıraktığı için onlarda müdahalede bulunamıyor.
Doğru söylüyorsun. Taahhüt gerçekten insanı strese sokuyor. Fakat yıllardır Türktelekom kullanıyorum. Bir dönem Süperonline çok övüldüğü için ona geçiş yaptım. Fakat hiç yaşamadığım sorunları yaşadım. Sık sık kopmalar, hız düşmeleri lanet ettirdiler. Sonra Türktelekoma geri döndüm.16 mbps olan interneti max.11 mbps alıyordum.

2 hafta önce vdsl modem alıp hızımı 36mbps ye çıkarttım. Müşteri hizmetleri 2 ile 7 gün arasında geçiş sağlarsınız dedi. Telefonu kapattım ve anında geçiş sağladılar.

Ve sonuç 2 haftadır ekte ki gibidir.

Ekli dosyalar

• Hız Testi.JPG
    Hız Testi.JPG
    27.9 KB · Görüntüleme: 142

asdas127816

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Şuan sorunum hâlâ devam ediyor... Bekleyelim bakalım daha ne kadar bekleyeceğiz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar hattım VDSL e taşındığında modemim de ki dsl ışığım turuncu mu olacak ? Bi arkadaş VDSL hattın aktif olduğunda dsl ışığın turuncu olucak dedi.

Son düzenleme:

asdas127816

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Hahaha şaka gibi türktelekom süreci uzattıkça uzatıyor. Arkaplanda aktif iş emri olduğundan VDSL başvurum bile yapılmamış daha. Neyse bu iş emri...

Ekli dosyalar

• IMG_20200601_114518.jpg
    IMG_20200601_114518.jpg
    63.7 KB · Görüntüleme: 106
  • IMG_20200601_114409.jpg
    IMG_20200601_114409.jpg
    90.2 KB · Görüntüleme: 117

asdas127816

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Reis ama iş emri onların işi, onların sorunu. Sizin iş emri vermemeniz yüzünden internet alt yapım düşük hızda filan de sorununu anlat
Türktelekom müşteri hizmetlerini aradım. Müşteri numarası felan istiyor. Müdürlüğe gitsem yine benden müşteri numarası gibi.bir bilgi isteyecek, beni kendilerine muhatap almazlar...

asdas127816

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Reis ama iş emri onların işi, onların sorunu. Sizin iş emri vermemeniz yüzünden internet alt yapım düşük hızda filan de sorununu anlat
Türktelekom ilçe müdürlüğe gittim geldim. Sorununu anlattım dedim. Dediki: 11.05.2020 tarihinde açılmış VDSL taşıma işleminiz gözüküyor. İlçe saha müdürünü aradı. O kişide benim listemde böyle bir talep bulunmuyor dedi. Bunun üzerine oradaki görevli turknet in türktelekom yetkilileri ile görüşen ekiplerine bunu iletin benim şuan buradan yapabileceğim bir müdahale yok dedi. Bunu türknet temsilcileri çözmesi gerekiyor tanımlama hatası felan olmuş dedi. Kısaca onlarda topu turknet e attı

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,170
Türktelekom ilçe müdürlüğe gittim geldim. Sorununu anlattım dedim. Dediki: 11.05.2020 tarihinde açılmış VDSL taşıma işleminiz gözüküyor. İlçe saha müdürünü aradı. O kişide benim listemde böyle bir talep bulunmuyor dedi. Bunun üzerine oradaki görevli turknet in türktelekom yetkilileri ile görüşen ekiplerine bunu iletin benim şuan buradan yapabileceğim bir müdahale yok dedi. Bunu türknet temsilcileri çözmesi gerekiyor tanımlama hatası felan olmuş dedi. Kısaca onlarda topu turknet e attı
ALLAH YARDIMCIN OLSUN İNŞALLAH

asdas127816

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Türktelekom ilçe müdürlüğüne tekrar gittim. Oradaki görevli baya araştırdı yetkili kişileri aradı felan aradı. Türktelekom da kayıt onaylanmış gözüküyor. Turknet de de onaylanmamış gözüküyor. Bana dedikleri sistemde bir yerde benim kaydım askıda kalmış. Telefon numaramı devre numara mı felan aldılar kayıt açtılar sorun nerede onu bulacaklar sonra sonuçlandıracaklar. sonuçlanınca bana bilgi verecekler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu da donanım haber forumdaki turknet yetkilisinin bana dönüşü.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-06-04-18-05-44-616_com.donanimhaber.dhandroid.jpg
    Screenshot_2020-06-04-18-05-44-616_com.donanimhaber.dhandroid.jpg
    40.8 KB · Görüntüleme: 78