Zyxel P-660W-T1 v3 ürün tanıtımı

Bu konuyu okuyanlar

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
P-660W-T1 v3 RETAIL
802.11g Kablosuz ADSL 2+ 1 portlu Modem/Router

img_p-660w-t1_v3_p_01(1)_250x250.jpg

Faydalar

Yüksek Hızlı Internet Erişimi

ZyXEL P-660W serisi mevcut bakır hatlar üzerinden yüksek hızlı ADSL, ADSL2 ve ADSL2+ arabirimleri ile uyumlu, hepsi bir arada ekonomik bir router’dır. 12Mbps (ADSL2) ve 24Mbps’e (ADSL2+) varan hız seviyesi ile P-660W serisi, geleneksel ADSL ağ geçitlerine göre daha yüksek veri transferi oranları ve daha iyi bant genişliği sunar. Aynı zamanda daha yüksek hız ve daha uzak mesafeler için RE ADSL (Reach-Extended ADSL) desteği de verir. Muhteşem performans ve yüksek seviyede uyumluluk özellikleri ile P-660W serisi, günümüz iletişim ihtiyaçları ve geleceğin birleşik hizmetleri arasındaki köprü görevini tam anlamıyla yerine getirebilmektedir.

Sağlam Firewall Güvenliği
ICSA sertifikalı ZyNOS işletim sistemi P-660W serisi ile, sınıfının en iyisi güvenlik duvarı performansı ve sağlam güvenlik sağlıyor. Stateful Packet Inspection, DoS (Denial of Service, Hizmet Reddi) ve DDoS özellikleri üzerine kurulan Güvenlik Duvarı, sanal korsanlara, ağ hırsızlarına ve diğer zararlı tehditlere karşı birinci savunma hattını oluşturmaktadır.

Medya Bant Genişliği Yönetimi
P-660W serisi ağ yöneticilerinin ağ kaynakları dağıtmalarını ve Quality of Service (QoS, Hizmet Kalitesi) garantilemelerini sağlar. MBM (Medya Bant Aralığı Yönetimi) fonksiyonu ortam hizmetlerini önceliklendirir; bir sistemi VoIP, video izleme, video konferans veya MP3 uygulamaları gibi belirli ihtiyaçlara göre düzenleyerek güncel işlemlerdeki verimlilik ve etkinliği yükseltir.

WDS (Wireless Distribution System) Desteği
Bu özellik ile P660W-T1 modeli ile G-570S Access Point modeli kendi aralarında kablosuz haberleşebilmektedir. Bu sayede kablosuz kapsama alanı zahmetsiz bir şekilde genişletilebilmektedir.

Özellik

Kablosuz Standardı

IEEE 802.11g

ADSL Uyumluluğu

ITU 992.1 (G.dmt )
ITU 992.3 ADSL2 (G.dmt.bis)
ITU 992.5 ADSL2+
Reach-Extended ADSL (RE ADSL)
Annex L/M desteği

WLAN(Kablosuz Ağ) Özellikleri

IEEE 802.11n uyumluluğu, 11b/g ile geriye doğru uyumlu
Çalışma Frekansı: 2,4 Ghz
65 /128 bit WEP veri şifreleme
WPA/WPA2 (Wi-Fi Protected Access) Güvenliği
IEEE 802.1x, Harici Radius Sunucu: EAP-MD5, TLS, TTLS desteği
Kablosuz Bağlantı Zaman Ayarlama Özelliği
Wi-Fi Multimedia (WMM)
WPS (Wi-Fi Protected Setup)

Firewall Güvenliği

Stateful Packet Inspection
DoS, DDoS Saldırılarını Önleme
İlke tabanlı Erişim Denetimi
İçerik Filtreleme
IP & Genel Paket Filtreleme
Gerçek Zamanlı Saldırı Uyarısı ve Kayıtlar

Routing Desteği

IEEE 802.1d Transparent Bridging
IP Routing: TCP, UDP, ICMP, ARP
RIPv1 ve RIPv2
IP Multicast IGMP v1/v2
IP Policy Route

IP Yönetimi

SUA/Multi-NAT Internet Paylaşımı
Multimedya Desteği
VPN (IPSec, PPTP) Geçişi
DHCP Sunucu/Devre/İstemci
DNS Proxy
Dinamik DNS
UPnP Desteği

Ağ Yönetimi

Web tabanlı Konfigürasyon
Telnet Uzaktan Yönetim
Yerleşik Yazılım Yükseltmesi ile Romfile Destek ve Geri Alma için FTP/TFTP
SNMP Desteği
Yerleşik Tanılama Aracı

WLAN Özellikleri

54Mbps’e kadar 802.11g Uyum Hızı
802.11b ile Uyumludur
64/128/256 Bits WEP Şifreleme
Dinamik WEP Anahtarı
802.1x Port tabanlı Kimlik Denetimi
WPA(Wi-Fi Korumalı Erişim),WPA2
WPA-PSK,TKIP
Harici RADIUS Server Desteği
MAC Adres Filtreleme
WDS (Wireless Distribution System) desteği ile ortamdaki Access Pointler'le kablosuz haberleşme

Gelişmiş Özellikler

Sıfır Konfigürasyon
Traffic Redirect (Trafik Yeniden Yönlendirme)
Multimedia Service Routing Technology (MSRT)
Medya Bant Genişliği Yönetimi (MBM)
Wi-Fi Multimedia (WMM) (P-660HW-6x/ Dx)
Multimedia Auto Provisioner (MAP)
One Touch Intelligent Security Technology(OTIST)

Donanım Spesifikasyonu

ADSL: Bir adet RJ-11 ya da RJ-45 Portu
LAN: 1 adet 10/100M Auto MDI/MDIX Ethernet port
Reset Düğmesi
Durum LED Göstergesi
P-660HW-6x için 12V DC, P-660HW-Dx ve P-660HW-Tx için 12V AC Güç
Sabit Anten (5 dBi)

Fiziksel Spesifikasyon

Ebatlar: 180(W)x 128(D)x 36(H)mm
Ağırlık: 325 g

İşletim Ortamı

Sıcaklık: 0°C ~ 50°C
Nem: 20% ~ 95%

* Yerleşik yazılım gelecek geliştirmeler için yükseltilebilir

Kaynak

Arkadaşlar aynı ürünü ben kullanıyorum. Çok güzel rahat bi ürün kurulumu kolay. iyi olduğundan emin olduğum için tavsiye amaçlı olarak bilgilendirme anlamında tanıtımını yapmak istedim.

kuku

Asistan
Reaksiyon puanı
2
1)Artılar
Sabit Anten (5 dBi)
IEEE 802.11n

2)Eksikler

Çalışma Frekansı: 2,4 Ghz ama yetmez 5 ghz çok daha iyi olurdu.
LAN: 1 adet 10/100M . 1 gb olabilirdi.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
ben bu modemin 4 portlu olanından almıştım. kablosuz bağlantıda sorun yoktu ama kablolu bağlantıda sürekli kopmalar yaşıyordum. ttnet arıza kaydı bırakıyordum, inceleyip hattımın normal olduğunu söylüyorlardı. zyxel teknik servisi ile görüşüyordum, birlikte telefonla ve intenet üzerinden ayarlamalar yapıyorduk. tamam sorun yok diyorlardı. ancak bir süre sonra kopmalar tekrar başlıyordu. bunu yaklaşık 1 hafta boyunca yaşadım. en sonunda zyxel modemi aldığım yere verip, fark ödeyip Airties RT-211 aldım, rahat ettim.

aldığımdan beri hiç sorun yaşamadım. emule ve utorrent için kolay web arayüzü sayesinde portlarımı da açtım. zira, zyxel'in karmaşık arayüzünde port açmakta çok zorlanmıştım. teknik destek elemanı bile işin içinden zor çıkmıştı!

interneti gezdiğimde benle aynı sorunu yaşayan bir sürü zyxel kullanıcısı olduğunu anlamıştım.

kısaca zyxel, dünyaca ünlü bir firma olabilir ama türkiye şartları için çok uygun değil. yerli malı Airties'dan şaşmayın derim...

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
kısaca zyxel, dünyaca ünlü bir firma olabilir ama türkiye şartları için çok uygun değil. yerli malı Airties'dan şaşmayın derim...

Aynen katılıyorum...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
cihazın chiplerinin ısındıgından kopmalar oldugunu tespit edip tüm chiplere kücük aliminyum kanatcıklı sogutucular yapıstırdım termal macun ile ve kopma sorunum bitti