ZyXEL P-660HW-T1 v3 modemi DNS sorunu

Bu konuyu okuyanlar

opeth.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle herkese selamlar. SDN yi uzun süredir takip ediyorum, ama üye olmak bu güne nasipmiş:)
Hemen sorunumu açıklayayım:
ZyXEL P-660HW-T1 v3 modeme sahibim. Ve aldığım güne lanet ediyorum zira DNS problemim var. Başka modem bağlıyorum bağlantım gayet sağlıklı. Fakat bu modemi bağlayınca internete giremiyorum. Araştırmalarıma göre zyxel in türkiye genelinde dns sorunu varmış. Bazıları DNS i modem arayüzünden 0.0.0.0 yapın düzelir demiş ama malesef, denedim olmadı. Bir de http://212.156.9.86 şeklinde verilmiş. Ama şu an kapalı. Bir fikri olan var mı?
Teşekkürler.

Reaksiyon puanı
1
aynı modemden bende de var
fakat sorunlu bir modem nasıl çözeceğimide bilmiyorum
nedense internette çok yavaş
yükleme problemi var

laxi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle DNS problemini anlamış değilim yazışmalardan, msn torent programları çalışıyor fakat sen explorerda gezinemiyorsan yapman gereken işlem çok basit bu aslında bir dns problemi değildir genellikle torent programlarından download yapılırken modemde standart gelen maksimum oturum açma sayısı bu programlar yüzünden aşılıyor, ve bu sayı aşıldığında internette surf yapılamıyor, çözümü çok basit modemin arayuz ekranında solda bulunan Ağ> Ağ Adres Çeviricisi (NAT) menüsüne tıkladığında sağ tarafa açılan sayfada Maksimum oturum açma sayısını 512 olark göreceksin bu sayıyı 512 katları olarak arttır kullandığın Örn. 512 - 1024 - 2048 Vs. kullandığın model hangi sayıyı destekliyorsa kaydet ve modemini kapatıp aç. Göreceksinki sorunun tamamıyla bitmiş olarak aynı modemi bende kullanıyorum hiçbir sıkıntı ile karşılaşmıyorum zaten işin içinden çıkamayacağım bir durum söz konusu olursa 7/24 hizmet veren ZyXEL çağrı merkezini arayıp arkadalardan destek alıyorum.

---------- Post added at 15:10 ---------- Previous post was at 15:05 ----------

Birde ZyXEL ürünlerinin Türkiye genelinde DNS sunucuları varmış kelimesi biraz yanlış olmuş galiba modemlere DNS yi o modeme hangi ISP üzerinden internet hizmeti geliyorsa o ISP tarafından atanır yani DNS problemi varsa aslında bu ISP ilgilendiriri modemi değil.