Zorla evlendirilen genç kız nikah töreninde polisi aradı ve kurtarıldı

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Hayatımda anlam veremediğim konulardan biri de bu insanlar zaten kafa uyumu olduğu halde zor evleniyor evlenen de zor yürütüyor zorla evlendirmek nedir arkadaş ya herşeyden önce bir zorunluluk değil evlenmek.Kıza cidden helal olsun en iyisini yapmış.
Yaşlılarda bu düşünce çok yaygın 20 yaşını geçince evlilik zorunlu gibi davranıyorlar

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Helal olsun kıza. Nikah masasındada olsa aklına gelmiş polisi aramak. Şimdi damat tarafı düşünsün :D

İnşallah düğün salonunu flanda tutmuşlardırda sağlam hesap girmiştir :D

( Tabii bundan sonra ne olacak oda önemli anladığım kadarıyla babası yok kızın anneside gözaltına alındı artık oraya dönemez. İnşallah güvenilir bir akrabası vardırda oradan kendi ayakları üstünde durmaya başlar. )

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Yaşlılarda bu düşünce çok yaygın 20 yaşını geçince evlilik zorunlu gibi davranıyorlar
Onlar aslında iyi niyetli düşünüyorlar gençtir ortam bozuk yanlış yollara sapmasın istiyorlar ama bunu zorla yapmak da yanlış yola girmesiyle aynı o yüzden kişi evet genç yaşta evlense daha güzel olur ama bunu kendisinin de istemesi lazım adayının içine sinmesi kendini buna hazır hissetmesi lazım sonuçta o kişiyle hayatını geçirecek kişi yine kendisi.

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Helal olsun kıza. Nikah masasındada olsa aklına gelmiş polisi aramak. Şimdi damat tarafı düşünsün :D

İnşallah düğün salonunu flanda tutmuşlardırda sağlam hesap girmiştir :D

( Tabii bundan sonra ne olacak oda önemli anladığım kadarıyla babası yok kızın anneside gözaltına alındı artık oraya dönemez. İnşallah güvenilir bir akrabası vardırda oradan kendi ayakları üstünde durmaya başlar. )
Belki o zaman anca fırsat bulabildi topluluk içinde bir şey yapamazlar diye ya da

Hakantoris

Profesör
Reaksiyon puanı
1,242
Ne zaman bitecek bunun gibi olaylar ? Yok 30 yaşından önce evlen yoksa evde kalırsın mantığı yok mal satarmış gibi kız verme, kızın rızası olmadan evlendirme..... Biz bunun gibi arap zihniyetinin parçası olan çağ dışı düşüncelerden kurtulmadan gelişmiş ülkeler arasına zor gireriz. Gelişmiş ülke olmak sadece ekonomik refah gerektirmiyor.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059

1 hafta önce Nikah masasında polisi arayıp beni zorla evlendiriyorlar diyen kız bugün İFADESİNİ GERİ ÇEKMİŞ. Şikayetçi olmamış. Annem ve Nişanlım ile aram çok iyi demiş birde :(

panzr

Profesör
Reaksiyon puanı
1,483

1 hafta önce Nikah masasında polisi arayıp beni zorla evlendiriyorlar diyen kız bugün İFADESİNİ GERİ ÇEKMİŞ. Şikayetçi olmamış. Annem ve Nişanlım ile aram çok iyi demiş birde :(
Tehdit edilmiş olabilir mi ?

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Severek rızasıyla evleniyor olsa neden böyle bir şey yapsın belli ki tehdit ve zorlama var.

M

Murat Burç

SDN Okuru

Can tehlikesi var yazacaktım zaten haber gelmiş.
Ülkede suçluya kan kusuracak adalet olsaydı böyle olmazdı.

Kararsız23

Profesör
Reaksiyon puanı
2,124

Bana bu işte bir bit yeniği var gibi geldi. Hadi hayırlısı

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kız ertesi gün bizi kıskananlar şikayet etmiş yok öyle birşey dedi.
İslam İslam derler. İslam'da kızın anası babası yoksa devlet hazineden bakar. Evlenmiyorum deme hakkı da var.

Çok Müslümanım diyenlerin işine gelmez bu dediklerim. Bu kızın anası yok hükmünde belki de, can tehlikesi de var ama nerde.

Bu devirde Müslümanım diyip eline kuranı alıp sallayıp da icraat yapmayandan korkacaksın.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Herkes kendi kaderini yaşar hayatta. Evlenmek istemiyorum bunlar zorla evlediriyorlar diyebilecek o zaman. Diyemiyorsa devlet ne yapsın Beyan esastır böyle konularda. Kız 18 yaşından büyük sonuç olarak.

Beni zorla evlendiriyorlar KURTARIN dese eminim yardımcı olan iş veren elinden tutan olacaktır. ( Gerek devlet tarafında gerekse Haluk Levent tarzı ünlüler tarafından. )

Ama böyle pısar siner ve dönerse kendi kaybeder...

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Helal olsun kıza ve nikahı basıp bir genç kızın hayatını kurtaran polislerimize.
Evlilik iyice evcilik oyunu oldu artık zorla evlendirmek nedir ya halen böyleleri var mı ben bu durumu en çok Samanyolu TV ve diğer TV dizilerinde görüyorum okula giden kız çocuğunu babası yaşında adamla evlendirenlere cidden anlam vermiyorum yani aklım almıyor

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,913
Salak salak işler ya bir insanı sevmediği istemediği birine niye veriyosun? Anne cezalandırılmalı.

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756

Kim bilir neler yaptılar