Zoom Programı (pc) Görüntü Birbirine Giriyor/Bozuluyor

Bu konuyu okuyanlar

BLGLDM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sdn forum herkese merhaba, zoom uygulaması hakkında yaşadığım sıkıntıyı anlatacağım. Aynı sorunu yaşamış olanlar veya konuda bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.
Bir süredir online dersleri dinlemek için kullandığım zoom uygulamasında sıkıntı yaşamaktayım. Birazdan bahsedeceğim sıkıntı haftada 1-2 kez başıma geliyor ve ben bilgisayarı yeniden başlatmadan tamamen durmuyor.
Yaşadığım sıkıntı: görüntünün iç içe geçmesi(resim1). Ve sadece zoom uygulamasında değil tüm windowsta böyle oluyor. Ama örneğin başlata tıklayınca düzeliyor. başlatı kapatınca yeniden bozuluyor.
İki hafta önce intelin görüntü programının başlangıçta devre dışı olduğunu görmüştüm bunun üzerine etkinleştirdim. Sorunu çözdüğümü sanmıştım ama sıkıntı devam ediyor yine haftada bir.

win10 sürüm 1909 kullanıyorum. yazılımım orjinal.

şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

WhatsApp Image 2020-12-12 at 01.03.56.jpeg
1
WhatsApp Image 2020-11-07 at 12.39.47.jpeg
2

Darkmoon38600

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Bu tamamen Windows ile ilgili bir sorun bilgisayarına format atabilirsin ama pek önermem onun dışında ekran kartı sürücünü güncelleyebilirsin. Peki sorun sadece Zoom ugulamasındamı oluyor ?

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
sdn forum herkese merhaba, zoom uygulaması hakkında yaşadığım sıkıntıyı anlatacağım. Aynı sorunu yaşamış olanlar veya konuda bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.
Bir süredir online dersleri dinlemek için kullandığım zoom uygulamasında sıkıntı yaşamaktayım. Birazdan bahsedeceğim sıkıntı haftada 1-2 kez başıma geliyor ve ben bilgisayarı yeniden başlatmadan tamamen durmuyor.
Yaşadığım sıkıntı: görüntünün iç içe geçmesi(resim1). Ve sadece zoom uygulamasında değil tüm windowsta böyle oluyor. Ama örneğin başlata tıklayınca düzeliyor. başlatı kapatınca yeniden bozuluyor.
İki hafta önce intelin görüntü programının başlangıçta devre dışı olduğunu görmüştüm bunun üzerine etkinleştirdim. Sorunu çözdüğümü sanmıştım ama sıkıntı devam ediyor yine haftada bir.

win10 sürüm 1909 kullanıyorum. yazılımım orjinal.

şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 1283741Ekli dosyayı görüntüle 1283732
Sadece Zoom uygulaması çalışırken mi oluyor?

BLGLDM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet sadece zoom uygulamasını açınca başlıyordu ama bazen bilgisayarı yeniden başlatana kadar geçmiyordu. Sanırım windows güncellemesi kaynaklıydı. Ağ bağlantımı tarifeliden normale aldım böylelikle güncellemeler kendi kendine yapıldı ve düzeldi sanırım. Zoom u eskisi kadar sık kullanmasamda sorun yaşamıyorum artık. İlginiz için teşekkür ederim...

(Ek: ilk başta bende ekran kartı kaynaklı olabileceğini düşündüm ama bahsettiğim bu bozulma olduğunda aynı zamanda başka bir uygulama açtığımda örn:chrome bu yeni açtığım uygulamada bozulma olmayabiliyordu. Ekran kartı kaynaklı olsaydı tüm uygulamalarda aynı problemi yaşardım diye düşünüyorum.)(Biraz karışık yazdım ama umarım anlaşılmıştır.)

(Ek2 : Aynı sorunu yaşayan varsa tarifeli bağlantıdan çıkarsınlar pc lerini, otomatik güncellemeleri açsınlar)