Ziya Selçuk'tan Sınav Açıklaması

Bu konuyu okuyanlar

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Sınavların olup olmaması düşündüren ve olmaması istenen bir durumdu.

Ziya Selçuk, "Eğer hocalarımız tabloyu ortaya koyduklarında ’Bunların tabii ki ertelenmesi gerekir, bir şekilde yeniden tanzime ihtiyaç var’ dediklerinde hiç tereddüt etmeyiz, derhal yaparız. Çünkü çocuklarımız ve velilerimiz kıymetli. Tamamen tabloya ve bilime bakıp böyle bir kararı tabii ki gözden geçiririz." ifadelerini kullandı.

Ayrıntılar hala belli değil.

İsimyok08

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,103
Bence tam sınav yapmalık bi tablo var.
3046485_97531dbc2c359e2a162e150babaa9d19.jpg

realsim85

Asistan
Reaksiyon puanı
99
yani ertelemek yerine alternatif çözümler bulmalılar çocuklar evde yata yata asalak olacak sınav insanı zinde tutar. Biz nasıl üniversitelerde online da olsa sınav yapıp sınava hazırlık yapıyorsak onlara da hazırlanmalı ki sıcak kalsınlar...

The Punisher

Doçent
Reaksiyon puanı
606
Ders çalışasım da gelmiyor.
Test sadece matematik çözerim.
Diğer derslere başlayınca bunalım geliyor.

Ders çalışmama isteğinin nedeni şu, sadece sayısal ders görsek bir şey olmaz çalışırız ama gel de sözel derslere sayısal cıyım sözel dersler var banane sözel derslerden ne yapacam.
Okul açıldığından beri deftere yazacaklarım var kaç aydır halen yazmamışım sırf bu sözel dersler yüzünden, genç yaşta saçlarım beyazlaştı.

realsim85

Asistan
Reaksiyon puanı
99
yani ertelemek yerine alternatif çözümler bulmalılar çocuklar evde yata yata asalak olacak sınav insanı zinde tutar. Biz nasıl üniversitelerde online da olsa sınav yapıp sınava hazırlık yapıyorsak onlara da hazırlanmalı ki sıcak kalsınlar...
neden yapılmalı diyen arkadaşlara ben burada cevap vermiştim...

realsim85

Asistan
Reaksiyon puanı
99
dediğin doğru fakat online sınavda kopya riski baya
Valla bu işin ustası üniversiteler meb danışacak nasıl yapıyorsunuz nasıl önlemler alıyorsunuz diye,öyle aman aman da kopya olmuyor adam bilmiyor mu senin kopya çekeceğini ona göre önlem alıyor kamera şartı koyuyor veya 15 soruya 10 dk zaman veriyor hadi çek bakalım...

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Valla bu işin ustası üniversiteler meb danışacak nasıl yapıyorsunuz nasıl önlemler alıyorsunuz diye,öyle aman aman da kopya olmuyor adam bilmiyor mu senin kopya çekeceğini ona göre önlem alıyor kamera şartı koyuyor veya 15 soruya 10 dk zaman veriyor hadi çek bakalım...
Bir bahane bulup kamera açmadı diyelim, tamam bitti işte. Kameran yoksa 0 alacaksın diyeceklerse kamerası olmayan ya da alma imkanı olmayanın suçu ne?

Reaksiyon puanı
5,150
benim defterleri-kitapları koyduğum yer kameramın kadrajına zor girer
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ki bu nesilde gençlere de güven olmuyor... [Herkesden kastım çoğunluk]
doğru diyon reis

realsim85

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Gençler ben ziya selçuk ya da meb de hoca değilim yukarıdaki arkadaşların dediği gibi yok benim kamera alacak param yok 0 alırım,yok kamera koyacak yerim yok adam bunlara bakmaz verir 0 ını rahatlarsın siz sınava , coronayı bahene olarak kullanıyorsunuz bakıyorum da kesinlikle sınavlar yüzyüze yapılamıyorsa uzaktan yapılmalııııı....
Edit: bir de konu sahibi keşke anket vs şeklinde yapsaydı bu şekilde tartışma ortamı oluyor boş yere post kasılıyor....