ZIP Şifrelerini Bulun

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
İnternetten indirdiğiniz ve bir türlü şifresini bulamadığınız sıkıştırma klasörleri mi var? Bırakın sizin yerinize PicoZip uğraşsın.

Şifrelenmiş bir sıkıştırma klasörünü açmak için ya sonsuz kombinasyon üzerinden deneme yaparsınız, ya da bunu sizin yerinize yapacak PicoZip gibi bir program kullanırsınız. İki farklı yöntemle şifreyi bulmak için çalışan PicoZip, tamamı harflerden oluşan şifreler karşısında sözlük metodu ile tüm karakter kombinasyonlarını deniyor. Diğer yöntemde ise, şifrenin minimum ve maksimum uzunluğu ve karakter yelpazesinin de belirlenmesi gerekiyor. Yaklaşık 2 dakikada güçlü bir sistemde 13 milyonun üzerinde ihtimali deneyebilen PicoZip, internetten indirip şifresini bir türlü bulamadığınız ZIP dosyaları için ideal.

:: PicoZip yazılımını ücretsiz indirmek için tıklayın.

picozip1230534279.jpg

Bilgi İçin : PicoZip
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

Bagcivan

Doçent
Reaksiyon puanı
5
İşe yarıyor denedim :mrgreen::mrgreen:

Teşekkürler..

_taha

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Teşekkürler .. Umarım işimi kolaylaştırır :)

ss4721

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar ben denedim ama dosyayı eklemedi bile uzantısı rar yardımcı olurmusunuz

a4tech

Asistan
Reaksiyon puanı
1
sadece zip uzantılı olanlarda mı kullanabiliyoruz?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
"PicoZip ZIP ve RAR Şifresi Bulma Programı" diye niye yazıyor o zaman

8 karakterlik sadece harflerden oluşan bi şifre yazdım 32 yıl kaldı bulmasına dedi :mrgreen::mrgreen:

souris

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Ben zip için değilde *.rar uzantılı dosyalar için bu tarz bir program kullanmıştım bir türlü çözüm bulamamıştım sonra dosya isimleri ile internette arama yöntemi ile alternatif yollar ile çözüm üretmiştim. Ama yinede 2 dk gibi bir süre çok iyi eğer çalışıyorsa *.zip uzantılı dosyaları kullananlar için işe yarayabilir.

souris

Müdavim
Reaksiyon puanı
3

kingandfox

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaslar bilinmesinde fayda var, aes ile şifrelenmiş ziplere şifre deneyemiyor, zaten sitesine girince "* AES encrypted Zip files are not currently supported." diyor. birde unutulmamsi gereken şey yukarda arkadasın belirttigi gibi yüksek bilgsayarlar olmasi lazim, şifresi "shiftdelete.net01" olan bir zip'e şifre denemek herhalde bilgisayarinin 10 sene kadar acik kalmasi demek herhalde, zip 2.0 ile şifrelenmiş dosyalara yine bu makalede yazildigi gibi güçlü sistemlerde 13 milyona kadar şifre deniyebilir ama aes ile şifrelenmiş dosyalara 500 bin kadar bile şifre deniyemiyorlar.

Gentleman

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Sıkıştırılmış Dosyaların Şifrelerini Bulma Programları Coq Uzun Zaman Alıyor Benim Bildiqim.?

DogukanDogu84

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
"Kaba kuvvet" ile şifre bulmaya çalışmak samanlıkta toplu iğne aramaya benzer. :)

kingandfox

Asistan
Reaksiyon puanı
1
"Kaba kuvvet" ile şifre bulmaya çalışmak samanlıkta toplu iğne aramaya benzer. :)

aynen kardes sana katılıyorum ama samanlikta igne aramak gibi iyimser bakamiyorum olaya:) keşke o kadar basit olsa. bir makalede okumuştum ama o aes ve dsa için öğrnek vermişti, "yer yüzündeki atom sayıları kadar şifre denemek gerekir" diyordu, yani "Shiftdeletenet@1" şeklindeki bir şifreyi çözmek için, statyum büyüklüğündeki dev bilgisayarlarla bile olaya en iyimser tarafından baksak bile en az 10-15 asır sürüyormuş

erkek2

Asistan
Reaksiyon puanı
1
neyin kavgasini yapiyoruz? madem sifre tahmin yöntemiyle ve türkce ingilizce kelimeler vs. gibi yöntemlerle sifre bulmak imkansiz gibi birsey. bunun baska yolu yok mu? hacker dedigin herseyi yapar. bunu da winrar sifreliyor. yok bu isin caresi.