ZIP Şifrelerini Bulun

Alengirli

Dekan
İnternetten indirdiğiniz ve bir türlü şifresini bulamadığınız sıkıştırma klasörleri mi var? Bırakın sizin yerinize PicoZip uğraşsın.

Şifrelenmiş bir sıkıştırma klasörünü açmak için ya sonsuz kombinasyon üzerinden deneme yaparsınız, ya da bunu sizin yerinize yapacak PicoZip gibi bir program kullanırsınız. İki farklı yöntemle şifreyi bulmak için çalışan PicoZip, tamamı harflerden oluşan şifreler karşısında sözlük metodu ile tüm karakter kombinasyonlarını deniyor. Diğer yöntemde ise, şifrenin minimum ve maksimum uzunluğu ve karakter yelpazesinin de belirlenmesi gerekiyor. Yaklaşık 2 dakikada güçlü bir sistemde 13 milyonun üzerinde ihtimali deneyebilen PicoZip, internetten indirip şifresini bir türlü bulamadığınız ZIP dosyaları için ideal.

:: PicoZip yazılımını ücretsiz indirmek için tıklayın.


Bilgi İçin : PicoZip
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net
 
"PicoZip ZIP ve RAR Şifresi Bulma Programı" diye niye yazıyor o zaman

8 karakterlik sadece harflerden oluşan bi şifre yazdım 32 yıl kaldı bulmasına dedi :mrgreen::mrgreen:
 

souris

Profesör
Ben zip için değilde *.rar uzantılı dosyalar için bu tarz bir program kullanmıştım bir türlü çözüm bulamamıştım sonra dosya isimleri ile internette arama yöntemi ile alternatif yollar ile çözüm üretmiştim. Ama yinede 2 dk gibi bir süre çok iyi eğer çalışıyorsa *.zip uzantılı dosyaları kullananlar için işe yarayabilir.
 

souris

Profesör

kingandfox

Asistan
Arkadaslar bilinmesinde fayda var, aes ile şifrelenmiş ziplere şifre deneyemiyor, zaten sitesine girince "* AES encrypted Zip files are not currently supported." diyor. birde unutulmamsi gereken şey yukarda arkadasın belirttigi gibi yüksek bilgsayarlar olmasi lazim, şifresi "shiftdelete.net01" olan bir zip'e şifre denemek herhalde bilgisayarinin 10 sene kadar acik kalmasi demek herhalde, zip 2.0 ile şifrelenmiş dosyalara yine bu makalede yazildigi gibi güçlü sistemlerde 13 milyona kadar şifre deniyebilir ama aes ile şifrelenmiş dosyalara 500 bin kadar bile şifre deniyemiyorlar.
 

Gentleman

Profesör
Sıkıştırılmış Dosyaların Şifrelerini Bulma Programları Coq Uzun Zaman Alıyor Benim Bildiqim.?
 

kingandfox

Asistan
"Kaba kuvvet" ile şifre bulmaya çalışmak samanlıkta toplu iğne aramaya benzer. :)

aynen kardes sana katılıyorum ama samanlikta igne aramak gibi iyimser bakamiyorum olaya:) keşke o kadar basit olsa. bir makalede okumuştum ama o aes ve dsa için öğrnek vermişti, "yer yüzündeki atom sayıları kadar şifre denemek gerekir" diyordu, yani "Shiftdeletenet@1" şeklindeki bir şifreyi çözmek için, statyum büyüklüğündeki dev bilgisayarlarla bile olaya en iyimser tarafından baksak bile en az 10-15 asır sürüyormuş
 

erkek2

Asistan
neyin kavgasini yapiyoruz? madem sifre tahmin yöntemiyle ve türkce ingilizce kelimeler vs. gibi yöntemlerle sifre bulmak imkansiz gibi birsey. bunun baska yolu yok mu? hacker dedigin herseyi yapar. bunu da winrar sifreliyor. yok bu isin caresi.
 

Son mesajlar

Üst