Zenginler evleniyor, fakirler oruç tutuyor, peki ama neden?

Bu konuyu okuyanlar

ahmetysf099

Asistan
Kafalar karışık.
Burada ateist mi, gayri müslim mi, agnostik mi bilmediğin bir adamın fikrinden yola çıkarak mı eylem yapacaksın ? Yapman gereken açıp okumak, yada bir bilene danışmak. Bilene danışmayı seçmeyebilirsin ama suresime, ayetine kadar araştıran biri olarak bence aslını oku.
haklsını internet var bir hadis kitabı alsalar yada almasalr bile bilene danışsalar dinleseler böyle olmazdı hep kolaya kaçıyoruz

murad_dördüncü

Asistan
Cezalı
Kafalar karışık.
Burada ateist mi, gayri müslim mi, agnostik mi bilmediğin bir adamın fikrinden yola çıkarak mı eylem yapacaksın ? Yapman gereken açıp okumak, yada bir bilene danışmak. Bilene danışmayı seçmeyebilirsin ama suresime, ayetine kadar araştıran biri olarak bence aslını oku.
Dışarıda kime sorabilirim mesela? Aklıma tek uygun seçenek bir camii imamı geliyor. Onun da bana ne diyeceğini öngörebiliyorum. Evlilik konusunda anneme ve babama danışmamı tavsiye edecek.

Başka kim kaldı?

Kararsız23

Profesör
Peki fakir bir Müslüman, günahtan korunmak ve zinaya düşmemek için ömrü boyunca oruç mu tutacaktır? Bir noktadan sonra zayıf düşmez mi?
Ömür boyu oruç tutsun demiyor. Muhtemelen fakir biri nefsine nasıl hakim olacak şeklinde bir soru sorulmuş. Bunun üzerine Peygamberimiz de oruç tutmak nefsine hakim olmanı sağlar demiş. Nefsine hakim olabilen adama durup dururken oruç tutsun demiyor.

Szayel

Profesör
Armut dibine düşer dördüncü murad. Sen başka ağaçlara gübre olacaksan bilemem.
Kültüründen, aslından devam etmek istiyorsan bence aileden daha iyisi yoktur. Lakin okumuş bir aileyse o. Sen kendini geliştirmekle, araştırmakla yükümlüsün yani okumakla. Bana kesinlikle cami imamı yeterli gelmez. Ha işin en kolayına kaçmak imama sormak, daha kolayı iste google'lamak. Geneli meslek olarak yaptığı için imamlar belki samimi gelmeyebilir ama hepsi değil. Gerçekten yürekten merak ediyorsan müftülükle görüşmelisin. Evet orada da meslek olarak icra edenler var. Lakin icra etmekle kalmayıp, arapçayı dili gibi bilen, birebir ezbere meal bilenlerde var. Yok sendeki yürek alev değil volkansa açar okursun sevgi arkadaşım. Meshepler kendi anladıkları şekilde yorumluyor, belki sen daha güzel şekilde yorumlayacaksın orası ayrı.

murad_dördüncü

Asistan
Cezalı
Armut dibine düşer dördüncü murad. Sen başka ağaçlara gübre olacaksan bilemem.
Kültüründen, aslından devam etmek istiyorsan bence aileden daha iyisi yoktur. Lakin okumuş bir aileyse o. Sen kendini geliştirmekle, araştırmakla yükümlüsün yani okumakla. Bana kesinlikle cami imamı yeterli gelmez. Ha işin en kolayına kaçmak imama sormak, daha kolayı iste google'lamak. Geneli meslek olarak yaptığı için imamlar belki samimi gelmeyebilir ama hepsi değil. Gerçekten yürekten merak ediyorsan müftülükle görüşmelisin. Evet orada da meslek olarak icra edenler var. Lakin icra etmekle kalmayıp, arapçayı dili gibi bilen, birebir ezbere meal bilenlerde var. Yok sendeki yürek alev değil volkansa açar okursun sevgi arkadaşım. Meshepler kendi anladıkları şekilde yorumluyor, belki sen daha güzel şekilde yorumlayacaksın orası ayrı.
Hiç umudum yok ama bir ara Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı bu yönde bir açıklamada bulunmuştu.

Devlet kontrolünde ve tamamen doğru bilgilerle açılmış üyeliklerden oluşan bir sitenin evlenmek isteyen genç erkek ve kızlar için yakında açılacağını, bu yönde çalışmaları olduğunu söylemişti ama maalesef bu gerçekleşmedi, keşke gerçekleşseydi.

SDN Son Haberler