Zamanda yolculuk mümkün..

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hasan356

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İslam inancına göre ölümün geri dönüşü, ertelenmesi ya da durdurulması mümkün değildir. Buna engel olacak bir güç de yoktur. Ayrıca gündüz ölen bi yere, gece öylen bi yere gider ve başka bedende can bulur demek de reenkarnasyona girer ki, inancımız da bu da mümkün değildir. Bahsettiklerin teoriden öteye geçemez...
Bundan 2000 yıl önce indirilmiş yazılmış kitaba göre hareket ediyorsun 2000 yıl öncesine gidip herhangibirinin yüzüne fenerle ışık tutarsan sen güneşi elinde tutmaya laik değilsin deyip seni taşa tutar. Gündüz ölen hayal alemine gece ölen siber aleme gider demiyorum doğrudan güneşe veya karanlık uzayda başka bir gezegene gider diyorum bu fiziğe girer elle tutulur gözle görülür kanıtlar çerçevesinde diyeceksinki ışık tutulmaz eline ışığı tut elinden yüzüne parlayan ışıklar elinden seken orada kalan ışık demetidir. Bahsettiklerim teori fakat gerçekleşmesi çok yüksek teoriler.
Daha önceden Bob Lazar ufo içerisindeki enerjinin anti maddeye dönüştüğünü söyledi demiştim ve onunla ilgili bir video paylaşmıştım fakat o ingilizceydei şimdi türkçe alt yazılısını buldum buyrun 4 part:

[video=youtube;jr4HAcOigXA]http://www.youtube.com/watch?v=jr4HAcOigXA[/video]

[video=youtube;6i_qUwCdu_k]http://www.youtube.com/watch?v=6i_qUwCdu_k[/video]

[video=youtube;A18nBsSyVTA]http://www.youtube.com/watch?v=A18nBsSyVTA[/video]

[video=youtube;x0WxfzmXICI]http://www.youtube.com/watch?v=x0WxfzmXICI[/video]

hasan356

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İlk sayfada formül yanlış çıkmış doğrusu alltaki resimde:

X2zAaO.jpg
[/URL][/IMG]

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardelşim projende başarılar dilerimde böle konular türk forumlarında açılmaz dalga konusu oluyorsun kendilerini profesör sanıyorlar birşey düşünmüş arkadaşı hemen kendileri çokbişey yapmış gibi dalgaya alıyorlar , bu yüzden bu ülke gelişemiyor birşey yapmış insanlarıda dalgaya alıyorlar. keşke bu projeyi başarsan da türkiye de icat edilse :) ancak birşey söyleyeceğim ölüm engellenebilir diye ancak o konuda yanlışın var ölüm engellenemez , ertelenmez o anda ne olursa olsun ölürsün.

hasan356

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kardelşim projende başarılar dilerimde böle konular türk forumlarında açılmaz dalga konusu oluyorsun kendilerini profesör sanıyorlar birşey düşünmüş arkadaşı hemen kendileri çokbişey yapmış gibi dalgaya alıyorlar , bu yüzden bu ülke gelişemiyor birşey yapmış insanlarıda dalgaya alıyorlar. keşke bu projeyi başarsan da türkiye de icat edilse :) ancak birşey söyleyeceğim ölüm engellenebilir diye ancak o konuda yanlışın var ölüm engellenemez , ertelenmez o anda ne olursa olsun ölürsün.
Ölümü ertelemiyorum zaten ölen beden ruh hala canlı başka taze bedene nakledilecek aslında ölümüde ertelemek mümkün fakat ahlaki açıdan etik değil. Dalga konusu olmaya gelince herkese gerekli cevabı veriyorum karşıma okuması yazması olmayan birilerini dahi çıkarsanız onlarada en anlaşılır şekilde anlatır mümkün olabileceği buradaki gibi ıspatlarım itirazı olan varsa konuşsun. Yabancı forumlarda paylaşabilmek içinde ana dilim gibi yabancı dil konuşmak lazım ayrıca yabancı sitelerdede buradaki yazıları paylaşıyorum onlarda sorularını soruyor cevaplıyorum... Alman türk fransız arap herkez burada sorularını sorabilir.
Ayrıca kickstarter sitesinde birkaç arkadaş projeni paylaş demişti paylaştım fakat türkiye abonelik kriterlerinde olmadığı için banka hesap numarası bilgileri girilmiyo ayrıca proje için gereken 9 milyar dolarlık meblağyıda fazla buluyo kabul etmiyo kickstarter'da benim projemi aramayın bulamazsınız...

Halkulvad

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Ölümü ertelemiyorum zaten ölen beden ruh hala canlı başka taze bedene nakledilecek aslında ölümüde ertelemek mümkün fakat ahlaki açıdan etik değil. Dalga konusu olmaya gelince herkese gerekli cevabı veriyorum karşıma okuması yazması olmayan birilerini dahi çıkarsanız onlarada en anlaşılır şekilde anlatır mümkün olabileceği buradaki gibi ıspatlarım itirazı olan varsa konuşsun. Yabancı forumlarda paylaşabilmek içinde ana dilim gibi yabancı dil konuşmak lazım ayrıca yabancı sitelerdede buradaki yazıları paylaşıyorum onlarda sorularını soruyor cevaplıyorum... Alman türk fransız arap herkez burada sorularını sorabilir.
Ayrıca kickstarter sitesinde birkaç arkadaş projeni paylaş demişti paylaştım fakat türkiye abonelik kriterlerinde olmadığı için banka hesap numarası bilgileri girilmiyo ayrıca proje için gereken 9 milyar dolarlık meblağyıda fazla buluyo kabul etmiyo kickstarter'da benim projemi aramayın bulamazsınız...

Ruhun dünyaya maymun bedenine mi dönüp gelecek. Hani geri gelecek diyonya... :p

- - - Mesaj Güncellendi - - -

hasan356

Asistan
Reaksiyon puanı
1

At sineği, maymun, kuş, aslan veya cehennnem olan güneşin içerisinde canlı bir organizma şansınızda ne varsa artık....

Halkulvad

Profesör
Reaksiyon puanı
53
At sineği, maymun, kuş, aslan veya cehennnem olan güneşin içerisinde canlı bir organizma şansınızda ne varsa artık....

Öyle birşey olsaydı şimdi niye hayvanlar falan konuşmuyor? Yada yeni doğan bebek direk konuşmuyor?

hasan356

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Öyle birşey olsaydı şimdi niye hayvanlar falan konuşmuyor? Yada yeni doğan bebek direk konuşmuyor?
Siz öldükden sonra ruh boş uzayda o kadar çok seyahat ederki hafıza silinir şimdi sizi uyutsak yaşam olan bir gezegene göndersek buda yaklaşık ışık hızıyla 1500 sene demek uyandığınızda hiçbirşey hatırlayamazsınız

Halkulvad

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Siz öldükden sonra ruh boş uzayda o kadar çok seyahat ederki hafıza silinir şimdi sizi uyutsak yaşam olan bir gezegene göndersek buda yaklaşık ışık hızıyla 1500 sene demek uyandığınızda hiçbirşey hatırlayamazsınız

Siz o hikayelerinize devam edin. Ruh bedenden ayrıldıktan sonra geri gelmez. Hem kendi isteğiyle gelse ruh gider hayvan bedenini falan seçer mi?

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Biz oldukten sonra ruh bos uzaydamı gezinir? abi yuru git isin gucun yokmu senin. Boyle birseyin imkansız oldugunu eminim sende biliyorsun. Ama sadece bilimsel verilerle avutuyorsun kendini. Bence devreleri yakmadan hayata don benden soylemesi.

hasan356

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Siz o hikayelerinize devam edin. Ruh bedenden ayrıldıktan sonra geri gelmez. Hem kendi isteğiyle gelse ruh gider hayvan bedenini falan seçer mi?
Hikaye değil teori, terk ettiği bedene geri dönmesi zor bir işlem, müdahale etmek lazım...

Biz oldukten sonra ruh bos uzaydamı gezinir? abi yuru git isin gucun yokmu senin. Boyle birseyin imkansız oldugunu eminim sende biliyorsun. Ama sadece bilimsel verilerle avutuyorsun kendini. Bence devreleri yakmadan hayata don benden soylemesi.
Ruh gezinmez ilerler teori zaten araştırmalar bunu gösterecek. Ayrıca ya terbiyeli konuş yada hiç konuşma sanane benim işimden gücümden. Ben bilgisayarmıyım devre yakacak....

Halkulvad

Profesör
Reaksiyon puanı
53
[MENTION=409346]hasan356[/MENTION] bu ruhu geri kim yolluyorya bedene tekrar?

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Hikaye değil teori, terk ettiği bedene geri dönmesi zor bir işlem, müdahale etmek lazım...
Bu ruh isi bilimi asar bak soyliyim :) bir insan hayvan herhangi bir canlı oldugunde ruhu teslim edilir. Dolasmaz yani. O dedigin ruhun baska bir kisiye gecmesi anca cizgifilmde olur. gecen gunde oluyu diriltcez felan diyorlardı. Bakın bu ruh isi cizgifilmlerdeki beyazlı seylere benzemiyor. Biz aslında bir ruhuz. Bu uzerimizdeki et parcası bize verilen bir emanet bir giysi gibi. Ve insan ruhunun hayvan bedenine gecmesi imkansız.

Zafer Computer

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Abi sen bi psikologa gorun. Abi milletin kafasini karistirmaya calisiyorsun bence.

Halkulvad

Profesör
Reaksiyon puanı
53
[MENTION=385184]mic check[/MENTION] [MENTION=395130]Zafer Computer[/MENTION] arkadaşlar bırakın millet neye inanıyorsa inansın. Eğer herkes aynı düşüncede olsaydı 3 tane hak din olmazdı tek din olurdu. Yürüyün biz Cuma'ya gidelim diyecemde erken daha.

Zafer Computer

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Ayrica ateist misin? Beni ilgilendirmez bu ateistlere de sozum yok ama sen milletin kafasini karistiriyorsun sus bence

hasan356

Asistan
Reaksiyon puanı
1
@hasan356 bu ruhu geri kim yolluyorya bedene tekrar?
Büyük büyük baban öldü ruhu düz bir hat şeklinde uzayda ilerlemeye başlar önüne şans eseri bir gezegen gelir ordada yaşam vardır şans eseri herhangi bir bedene girer aslında ruha ruh demek kocakarı işi ruh tıpkı bilgisayar işlemcisi gibidir işlem yapar başka bir işlevi yoktur...

Bu ruh isi bilimi asar bak soyliyim :) bir insan hayvan herhangi bir canlı oldugunde ruhu teslim edilir. Dolasmaz yani. O dedigin ruhun baska bir kisiye gecmesi anca cizgifilmde olur. gecen gunde oluyu diriltcez felan diyorlardı. Bakın bu ruh isi cizgifilmlerdeki beyazlı seylere benzemiyor. Biz aslında bir ruhuz. Bu uzerimizdeki et parcası bize verilen bir emanet bir giysi gibi. Ve insan ruhunun hayvan bedenine gecmesi imkansız.
Adının altında profesör yazınca profesör zannettin herhalde kendini. Ruh işi bilimi aşamaz. Ruhu teslim eden postacıyıda çok merak ettim tanıştırırmısın bizi. Üzerimizdeki et parçasını bize veren anne ve babamız emanet değil istediğin gibi kullanabilirsin, çizgi filmlerde gördüğün beyaz ruh yoktur fakat bazen insanlar şans eseri telepati özelliklerini kullanarak bir başkasının gözünde hayali şeyler oynatabilir bazen. Hayvanlara neden ruh vermediğini anlamadım ölsünmü onlar yaşamaya hakları yokmu?

isveçli

Profesör
Reaksiyon puanı
9
zamanda yolculuk mumkundur .bunun en buyuk ispati senin o ilerki zamanlardan bizim zamanimiza gelmendir.

hasan356

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Abi sen bi psikologa gorun. Abi milletin kafasini karistirmaya calisiyorsun bence.
Psikoloğa gidip burdaki şeyleri anlatsam sen niye geldin sen git zafer computer buraya gelsin der. Boşuna psikologla uğraştırma beni yokmu bu forumda bir psikolog kararı o versin...

@mic check @Zafer Computer arkadaşlar bırakın millet neye inanıyorsa inansın. Eğer herkes aynı düşüncede olsaydı 3 tane hak din olmazdı tek din olurdu. Yürüyün biz Cuma'ya gidelim diyecemde erken daha.
3 dinde tek bir tanrıya inanıyor fakat neden 3 e bölünmüştür buna cevap verebilirmisiniz? Bunun cevabı 3 dinede indirilen kitabı okuyarak anlayabilirsiniz...

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Bedenden ayrilan ruh ne uzayda dolanir ne de baska bir bedende can bulur.

Anlatiklarinda gram mantik yok birader.

hasan356

Asistan
Reaksiyon puanı
1
zamanda yolculuk mumkundur .bunun en buyuk ispati senin o ilerki zamanlardan bizim zamanimiza gelmendir.
Hadi bu arkadaşın söylediği şeyler hakkında tartışalım, ilerki zamandan geldin diyenler sağ alttaki beğen butonuna tıklasın. Demekki gelecekden biri gelse insanlığı zamanda yolculuğa inandırmaya çalışsa önce tüm devletlere söyleyecek cevap çıkmayacak haber kanallarına söylecek biz sizi sonra ararız diyecekler foruma çıkacak ve 18 sayfa yazı yazacak ondan sonra bir kişi çıkıp gelecekden geldiğine inanacak süpersiniz valla ne deyim...

ynsemre61

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Ben arada bir national geographic te yayınlanan bir belgeselde görmüştüm bazı gezegenler , yıldızlar , kara delikler çevresindeki bir miktar zamanı büküyorlarmış ve bu zamanlardan ışık hızı ve üzeri hızlarla gidilirse zamanda ileri gidilebiliyormuş.,
Kısacası 2 tümsek düşünün bu iki tümseği arabayla yerden üstünden dolaşarak mı daha erken aşarız yoksa hızlı bir şekilde gelip tümsekten karşı tümseğe hızlıca uçarak mı daha hızlı geçeriz tabi ki uçarak bu durumda tümseği dolaşan kişiden zamanda biraz önüne geçmiş oluyorsunuz burada tümsek bükülmüş zaman oluyor ve böylece zamanda bir miktar ileri gitmiş oluyorsunuz.
Bu zamanda hızlı giden kişileri etkileyen bir olay oluyor yani zamana ayak uyduran normal hızda yaşlanırken siz ona oranla bir miktar daha hızlı yaşlanmış oluyorsunuz.

Garip bir şey ama bunu şu anki en son teknolojilerimizle bile bunu yapmamız mümkün olamayacak kadar da imkansız.

Bu benim düşüncem değil ve doğruluk olasılığı hakkında bir bilgim yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...