Zamanda sıkışıp kalıyor muyuz?

Bu konuyu okuyanlar

nixc0r

Profesör
Hadi bakalıım bu gecede düşüncelerden uyunmaycak

Peki ya rüyalarımız geleceğin bir fragmanıysa?

Nebulas7234

Asistan
Onu bunu bilmem ama gece yatmadan önce mutlaka geçmişe-geleceğe gidebilseydim ne yapacağımı düşünmüşümdür:D

Sibraius

Dekan
Dün yatarken aklıma bir şey geldi.
Nicola Tesla eğer kendisinde para olsaydı zaman makinesını yapacaktı. Belkide yapmıştır ama açıklamamıştır.
İnsanlar geçmişe gidebilsek şunu izlerdim gibi şeyler diyebiliyor. Mesela bir insanı geçmişte izlemek.
spoiler var. filmden örnek vereyim, Marvel'ın avengers serisinin şu anki son çıkan filmi olan avengers: End Game'i muhtemelen izlemişsinizdir. Avengers geçmişe dönerken taşları toplarken nebula geleceğe geri dönemiyor ve o süreçte o geçmişte thanos, avengers: Infinity War'daki planını uygulamaya çalışıyor. Sonrasına girmiyorum.
Yani geçmişe gidilip izlenirse takılmadan kişilerin yaptıkları izleniyor mantıken.
Ya biz geleceğimizin mesela 14 yıl sonra yaptığı şeylerin 14 yıl öncesini yaşıyorsak?
Bu tarz düşünceleri kafanızdan çıkarın.

aimnil

Profesör
Dün yatarken aklıma bir şey geldi.
Nicola Tesla eğer kendisinde para olsaydı zaman makinesını yapacaktı. Belkide yapmıştır ama açıklamamıştır.
İnsanlar geçmişe gidebilsek şunu izlerdim gibi şeyler diyebiliyor. Mesela bir insanı geçmişte izlemek.
spoiler var. filmden örnek vereyim, Marvel'ın avengers serisinin şu anki son çıkan filmi olan avengers: End Game'i muhtemelen izlemişsinizdir. Avengers geçmişe dönerken taşları toplarken nebula geleceğe geri dönemiyor ve o süreçte o geçmişte thanos, avengers: Infinity War'daki planını uygulamaya çalışıyor. Sonrasına girmiyorum.
Yani geçmişe gidilip izlenirse takılmadan kişilerin yaptıkları izleniyor mantıken.
Ya biz geleceğimizin mesela 14 yıl sonra yaptığı şeylerin 14 yıl öncesini yaşıyorsak?
Çok basit olarak düşün, değil kendi zamanımızı dünyanın bir ömrü varsa diyelim 500 bin yıl oradaki gelecekten birilerinin makinayı bulup artık bu zamanda dolaşıyor olması lazım. Yani zaman makinasının şimdi değil gelecekte de bulunamayacağının en mantıksal kanıtı bu bence.

SDN Son Haberler

Son mesajlar