Zalim mi olmak istersin, Mazlum mu?

Refah seviyesi yüksek zalimlerden mi olmak istersin, refah seviyesi düşük mazlumlardan mı?

• Zalim Grubu Seçerim

Kullanılan: 15 33.3%
  • Mazlum Grubu Seçerim

Kullanılan: 20 44.4%
  • Arada Kaldım, Emin Değilim

Kullanılan: 10 22.2%

• Kullanılan toplam oy
    45

Bu konuyu okuyanlar

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,089
O kadar zalim olurdum ki, O hapları veren adamın elindekilerini bir yerine sokardım. ? Hehehe

Zaten mazlum olunca diğer açıkgözlü mazlumlar seni kandırıp sırtına tırmanmaya çalışıyor.
Önündeki Zalim olunca ona saygı duyuyor insan oğlu.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Allah ile alakası olmayan bir durum ezilmektense ezen olan tarafı seçerdim
Allah'a o kadar yabancı ve uzaksın ki...
"Zalim'in en büyük hasmı Allah'tır" sözünü hiç duymadığından belli.
O ezip geçeceğini söylediğin mazlumun sahibi ve koruyucusunun da Allah olduğunu bilmediğin gibi...
İnsanlık tarihi boyunca zulmeden nice zalim'in sonunda zelil, hor ve hakir olarak geberip gittiğini de elbette...

Önemli olan zalim ya da mazlum olmak değil, HAK'kın yanında olmak, adaleti gözetmektir. Buna gücün yeterse zaten mesele yok, yetmez de ölürsen şehid olur, ebedi kazananlardan olursun.

Lakin bunları anlayabilmen için belli ki 40 fırın ekmek yemen gerekiyor.

• Sevgi dolu
Reactions: _X_

mehman123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Ne mazlum nede zalım Ben adaletli bir adam olmak isterdim hak edene hak ettiği muameleyi göstermeyi ihtiyacı olana yardım etmeyi isterdim. Haksızlık ve mazlumun zülüm edildiğini görürsemde susmam.
Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Cevabı çok basit, mazlum olup iktidara gelirdim. Sonrası malum

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Seven olmak isterim, Allah için delice seven olmak isterim.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Mazlumları kandırır, sonra da tepelerinde boza pişirirdim.
Kısa tercümesi...
Yanıldın muhterem...
Mazlumun sahibini unuttun!

Şunu yazmayı unuttum

"2002'den beri"

Ve de sonuna kadar haklısın, bu düşüncenin sonucu "boza pişirip" bozaya ek gümrük vergisi getiriliyor.

Zalkren

Asistan
Reaksiyon puanı
277
Allah'a o kadar yabancı ve uzaksın ki...
"Zalim'in en büyük hasmı Allah'tır" sözünü hiç duymadığından belli.
O ezip geçeceğini söylediğin mazlumun sahibi ve koruyucusunun da Allah olduğunu bilmediğin gibi...
İnsanlık tarihi boyunca zulmeden nice zalim'in sonunda zelil, hor ve hakir olarak geberip gittiğini de elbette...

Önemli olan zalim ya da mazlum olmak değil, HAK'kın yanında olmak, adaleti gözetmektir. Buna gücün yeterse zaten mesele yok, yetmez de ölürsen şehid olur, ebedi kazananlardan olursun.

Lakin bunları anlayabilmen için belli ki 40 fırın ekmek yemen gerekiyor.
LoL dini konularda yargı mercisi sen misin ?
Bunu diyen bir insan olabilmek için 40 fırın ekmek yemen gerekiyor ;-)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
zalim olmaktansa mazlum olmak daha huzurlu olur her an biri paranı çalacak derdin olmaz.

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Sabah kalktığınızda gözlerinizi bir açtınız, Takaikomato isimli bir ülkede uyanmışsınız.

Bu ülkede sadece 2 sınıf insan var:

1- Zalimler Grubu: Bunlar ülkenin kaynaklarını elinde tutan, servet sahipleri. Güzel bir hayatları var, istediklerini elde ediyorlar, mazlum halkı sömürüyorlar, çalışmaları karşılığında mazlum gruba çok düşük ödemeler yaparak daha da zengin oluyorlar, son teknolojiyi kullanıyorlar, bir çoğunda apple marka ürünlerin son modelleri var, altlarında tesla araçlar vs. vs.

2- Mazlumlar Grubu: Bu grup da zalimler grubu tarafından sömürülen, küçük görülen, herhangi bir (parasal, siyasi vb.) gücü olmayan, yaşamak için çalışmak zorunda kalan vs.

Uyandığınız odada karşınızda bir adam var, adı çok da önemli değil, hadi sizin için adı morpheus olsun. Elinde iki hap tutuyor ve size seçenek sunuyor:

Refah seviyesi yüksek zalimlerden mi olmak istersin, refah seviyesi düşük mazlumlardan mı?

3. bir grup yok, "zalim grupa girip mazlumlara dağıtırım" vs. senaryolara hiç girmeyelim, soru gayet açık ve net.

(Hemen küçük bir not düşeyim. Bu siyasi parti veya herhangi bir ülkenin gündemine ilişkin tartışma değildir, bu nedenle örneğe bağlı kalalım, isim veya ülke zikretmeden cevap verelim. Bu bir zihinsel çalıştay sorusudur)

Ekli dosyayı görüntüle 105884
Ne mazlum nede zalim olmak isterim

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
Vicdan sahibi bir insan evladı zalim güruhuna bilerek ve isteyerek katılacağını zannetmiyorum. Mazlum grupla bir sivil toplum kuruluşu kurup zalim dediğimiz insan topluluklarına karşı protesto, eylem vs. yapardık

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Memlekette zalim olmak isteyen ne çok insan var :eek:

1602575194057.png

404 Error

Müdavim
Reaksiyon puanı
12,506
Eğer hitler veya stalin gibi olmak istemiyorsanız zalim olmayın.

Su tankı

Doçent
Reaksiyon puanı
641
Zalim olmak isterdim
Sonuçta o kadar zalimlik yapmıyoruz hem herkes mazlum seçmiş sonuçta zalimede ihtiyaç var ?

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
onu nereden çıkardın yahu? :)
Ne bileyim öyle hissettim.

Bende gerçek olsa mazlum derdim. Allah mazlumun yanındadır..
Ama burada hikaye tadında olduğu için ve özellikle uyanılan yer "takai" olduğu için kim kime takarsa hesabı :))) Zalimler korksun benden hepsini biçicem..