Zafercem gibilere neden müsade ediliyor

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ashabulyemin

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
üç dört kişinin ısrarla milli ve manevi değerlerimize saldırması bana organize geliyor
bu site bir yerde paylaşım sitesidir birbirlerimizin eksiğini tamamlamak ve gerek hayatın gerçeklerini gerekse doğru ilmihali aktarmak amaç olmalıdır.
öteden beri sitede çöreklenmiş din milli manevi değerler düşmanları azaldıkça azıtmışlardır
ikisi uçmuş biri düzelmiş[doğru yolu tercih etti Allah[cc]razı olsun]kalanlar forumun kalitesini düşürmektedirler
bu rezil şiir sitesini bile kirletmiş sıra dini bölümlere gelmiştir arkadaşları şimdi güya milliyetçi kimliğinde gündemi kirletip yahudi uşaklığı yapmakta bu rezilde güya alevi kimliğine bürünüp dini de mukaddesata saldırmaktadır
bunlara neden müsamaha gösterilmektedir neden hayasız yazıları rahat yayınlanmakta bunlara cevap verenler ''provakasyon ilgisiz haber ekleme gibi sebeblerle banlanmaktadır
artık işi gücü bıraktık ve bu rezillerin yazılarına cevap yetiştirir olduk
çağla kaçtı anladıkı yapacağı birşey kalmadı mega woltta aynı megavizor gibi inşaallah sonuda öyle olacak sıra f..... ona geliyor
sonuç banlanmada olsa bu rezillerin karşısındayız bana ö.m. ile ulaşan sayısız arkadaşlara çok teşekkür ediyorum hedefim banlansakta temiz bir forum onlara bırakmakkalan üç-dört rezilide ayıklamak

winstoncash

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Ben zafercem denen üyeyi takmamakta, hiçbir yazısına cevap vermemekte ve onu yok saymakta buldum çareyi.Kendi kendine atsın tutsun, bir süre sonra sıkılır gider.Kirleteceği kaç bölüm kaldı ki???

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Selamlar,

Yazdıklarınız uzun vadede "Neden her şey kendimize göre değil, neden bizim fikrimiz haricindeki fikirlere izin veriliyor" yaklaşımından farksız. Eğer ortada bir hakaret olsa, gereken zaten yapılıyor.

Herkes kendi fikrini aksiyom gibi görmeye devam ederse, eğlencenin çapı büyür. Sonuçta herkes kendi fikrini burada belirli kurallar çerçevesinde belirtebilir. Bizimle aynı minvalde görüş bildirmeyen insanlara karşı bölücü muamelesi yapmamız, insanlara çeşitli yakıştırmalar yapmamız ve onları bir suçla itham etmemiz doğru olmaz.

Güzel günler dilerim.

malatya

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
sadece o değil sanki bilerek bu misyonerler gibi gelen adamlarda var .. Müslümanlıga yada insanın herseyini karalamaya calısan insanlar var forumda..adamı moderatöre bildiriyoz üstüne bi çizgi çekemiyor arkadaş sen benim dinimle alakalı ne küçük düşürücü ne takımımla alakalı hakaret dolusu yazılar yazamaszsında yazdırmamda diyecem ama arkadamızda kollayacak kimse yokki ne kadar yazsakta boş..kefereler memleketi sarmışş....

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Merhaba,

Sanki hiç mesaj yazmamışım gibi, üzerine bunu demeniz, konunun üzerine, tuz, biber ve bilumum yemeklik baharat ekiyor. :)

Güzel günler dilerim.

winstoncash

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Selamlar,

Yazdıklarınız uzun vadede "Neden her şey kendimize göre değil, neden bizim fikrimiz haricindeki fikirlere izin veriliyor" yaklaşımından farksız. Eğer ortada bir hakaret olsa, gereken zaten yapılıyor.

Herkes kendi fikrini aksiyom gibi görmeye devam ederse, eğlencenin çapı büyür. Sonuçta herkes kendi fikrini burada belirli kurallar çerçevesinde belirtebilir. Bizimle aynı minvalde görüş bildirmeyen insanlara karşı bölücü muamelesi yapmamız, insanlara çeşitli yakıştırmalar yapmamız ve onları bir suçla itham etmemiz doğru olmaz.

Güzel günler dilerim.

Sayın moderatör,
Fikrini açıklamak başka, insanların kutsal değerlerine saldırmak başka.Sizin hakaretten anladığınız sadece galiz küfürler sanırım ama benim inandığım dine, mübarek gördüğüm insana dil uzatmak da bana olduğu gibi bütün müslümanlara hakarettir.Olayı bu açıdan değerlendirmenizi rica ederim.Dikkat ederseniz ben fikri ne olursa olsun kimseye ne küfür ne hakaret ettim.Kimsenin inancına saldırmadım.Çünkü inanca saldırmak anaya küfür etmekten beter.Benim peygamberim ve onun ashabı benim için anadan babadan kıymetlidir.Lütfen tekrar düşünün ve gereğini yapın.Bunu sizden büyük çoğunluk rica ediyorsa ortada haklı bir sebepleri var demektir.Hayırlı geceler.

CZC

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Selamlar,

Güzel günler dilerim.

Bu defa olmadı be Berkin hoca :(
Sözkonusu üyenin son marifeti Papua Yeni Gine-Honduras arasında tarav olmak değildi.
Bu topraklarda yaşayan insanların çoğunluğunun kendini ait hissettiği manevi bir sisteme KÜFÜR VE HAKARET içeren yazı yazmasıydı.
Kaldı ki burada olduğum bir kaç aydır hiç bir üyenin "Alevi-Bektaşi inanışı taşıyan insanlara" bir saygısızlık ettiğini görmedim.
Nasıl olsa arada erir gider gibi bir uyanıklıkla içindeki kini boşaltan, ortamı germek için kırk takla atan birine susmak "aferin,bizde senin gibi düşünüyoruz" demek değilmidir sizce?
Demokrasi,düşünce özgürlüğü falan filan.
Ama birinin özgürlüğünün sınırı BENİM İNANÇLARIMA SÖVMEDİĞİ,HAKARET ETMEDİĞİ SÜRECE vardır.

Bu adam avatarında Atatürk ve Türk bayrağı taşıdığı için mi dokunulmazdır? (Milliyetçiliğin ve vatanseverliğin kriteri bu değildir sadece)
Yazdığı her zırva reyting yaptığı için mi dokunulmazdır? (Reytingden kasdım: Ona karşı kendi inancını ve fikrini savunan insanların reaksiyonu)
Bu adam çook mu derin adamdır da bir banlanır, bir fışfışlanır?
Finansörünüzmüdür yoksa asker arkadaşınız mı?

Veya bizler (aklına estikçe inancına hakaret edilenler) sitenizin hit makinelerimiyiz sadece? Reklamverenlerin oltasına konulan solucandan ibaretmiyiz?
Sizin yaşadığınız camdan köşklerde (kimse inancını diğeri gibi yaşamak zorunda değil,bu değil anlatmak istediğim) kafesin içindeki kobaylarmıyız bizler? Bu böyle deyince bu da böyle diyomuş dediğiniz fareler gibimi hissedelim kendimizi?

Son olarak :
Hadi etkiye tepki. Veya nasıl olsa düşünce özgürlüğü kıl tüy masalları:
Ben veya bir başkası (örnek olsun diyorum sadece) BÜTÜN ALEVİLER ALLAHIN BELASIDIR yazsa bunu yazana da gülüp geçecek kadar genişmisiniz?
Nelson Mandela veya Gandhi neden büyük insan hakları savunucusudur bilirmisiniz?
BİR BEYAZ AFRİKALI VEYA HİNTLİ BİR MÜSLÜMANIN İNANÇLARINI DA SAVUNABİLDİĞİ İÇİN..

Aydınlatabilirseniz sevinirim.

Ben de güzel geceler dilerim..

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Her yerde gaza gelip birbirimize girmek icin bahane bulmaktan bikmadinizmi arkadaslar?
Bu dinin inananlari biraz peygamberimizin hayatini okuyunuz.
en iyi savunma dogruyu gostermektir bu sekilde dusmanca cevap verirsek bunu baslatandan farkimiz kalmaz.
Islam nedir?
Selamet dinidir, baris dinidir, huzur dinidir.
Bu basligi acana hakaretle cevap vererek ne ondan kaliteli oluruz nede dinimizi savunmus oluruz. Yol yanlistir,
Moderator arkadasta bunu belirtmistir, illa sokaklara cevirmekmi gerek her yeri.
Bakiniz bu hareketlerimizin sonucudur filistin, cecenistan ve sumsuk halimiz.
Gecmiste kalan zaferlerimiz ve abdestsiz savundugumuz dinimizdir elimizde kalan!
birlik ve beraberligin en onemli sarti kavga etmemek hos gormektir.
Hosgoru sinirlarini asanlari birakin gorevi olanlar halletsin.
Gereken zaten yapilir, Yapilmiyorsa sikayet edersiniz sikayet sonucsuz kalirsa ve konu ciddiyse suc duyurusu yaparsiniz.
Lakin bu sekilde davranmak hepimize zarar verir!
Boyle islamda, peygamberde, millette savunulmaz.
Sakin olalim, kimsenin cani yanmasin incinmesin.
En onemlisi her defasinda yaziyorum
SAYGILI OLALIM
EDEBLI OLALIM
Dilimize sahip cikalim, dilimiz yilan olup sokmasin kimseyi.
Yilandan hayir gelmez doner sahibinide zehirler.

Saygilar.

quasimodo

Müdavim
Reaksiyon puanı
57
EDEBLI OLALIM

Kardaş altyapı lazım birde tuzağa düşmemek.

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Lazim olan tek sey dinimizi daha iyi ogrenmek.:clover:

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Düşünceyi sölemek ile hakaret arasındaki farkı görmek gerekiyor. uğruna canlar verilecek bir meselenin düşünce özgürlüğü kapsamına alınması enteresan. Şöyle sormak gerekiyor hiçbirşeyi sevip uğruna herşeyi feda edeceğinizbirşeyiniz oldumu eğer olduysa ona karşı yapılacak en ufak bir yorumu eminim ki normal karşılamayacaksınız.

Bizde iyi günler dileriz.

zafercem1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
http://habercem.com/haberdetay.asp?tarih=&Newsid=48363&Categoryid=1
http://www.habercem.com/haberdetay.asp?Newsid=48191&Categoryid=1

ben zafercem bunlar banlanmama sebep olmuş yazılar. bu yazıların neresinde İslam'a hakaret var. sizin gibi inanmamak, sizin gibi düşünmemek ve bu bunları açıklamak mı islam'a hakaret. sizin muaviye'ye "hz." demeniz alevileri yaralıyor. bunu biliyor muydunuz? başka inançlara, fikirlere tahammül edemeyen kendi inançlarına neden tahammül bekliyor. bunu anlamış değilim.

hiçbir yerden organize değilim. ben atatürk milliyetçiliğine bağlı, kafatasçı olmayan, inançlara saygılı ve inançlı (fatiha gibi çeşitli sureler ve kur'an okuyan) biriyim. bunları açıklamayı sevmiyorum ve bence gereksiz ama bazıları bu açıklamaları yapmamı zorluyor. sanırım bu bazılarına cevap olmuştur. ister inanın ister inanmayın.

benim yazılarımın hiç birinde bölücülük yok. sadece kendi fikirlerimi insanlarla paylaşmak istiyorum. hayatı şeyhlere, hacı-hocalara biat etmekle geçirenler benim ne demek istediğimi anlayamazlar. unutmayın ki Türklük ve İslam'a fitneyi sokanlar bunlar. işte benim mücadelem de bu kafalarla. demokrasi insanlar için araç değil amaç olmalı bilmem anlatabildim mi.

farklılıklar zenginliklerimizmiş peh peh peh!

farkındaysanız bu forum giderek ışık evleri ortamına döndü.

yazılarımı beğenmeyenler lütfen okumasın. benim amacım insanların hoşuna giden değil bilgilendirici yazılar yazmak.

moderatörler lütfen yazılarımı tekrar gözden geçirsinler. bana verilen cezayı tekrar düşünmenizi istiyorum. sizin de fikirlere tahammülünüz yoksa bu forumda bulunmanın anlamı yok.

iyi insanlara mutluluklar dilerim...

fish

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
arkadaşlar bu forumda bazı konular hakkında kimse kimsenin yazdığını okumuyor sanırım...okunmadığı için de pek anlaşılmıyor düşünceler..

bu konu başlığından, bu başlığa gelen yorumlardan bunu anlıyorum ben...karşınızdaki insanın sizden farklı düşünüyor olmasına o kadar çok odaklanmışsınız ki neden farklı düşünüyor ve düşündüğünü nasıl açıklıyor diye dönüp bir bakmıyorsunuz..

o zaman şöyle yapalım gelin...toplumumuzda bir yığın kesim var...bayrağımıza milletimize geçmişimize dinimize inandıklarıma hakaret eden...belki kelime anlamı olarak küfür etmiyorlar ama davranışları bakış açılarıyla bize hakaret olarak geliyor..

napalım bu insanları...asalım mı...vuralım mı...

kanunlar buna izin veriyor mu...yolda size allaha niye inanıyorsun peygamber kimmiş sünni alevi anlamam ben diyen bir adamı vurma hakkınız var mı...baktığınızda hakaret etmiyor size ama size hakaret gibi gelebilecek bir soru soruyor..

ama öldüremezsiniz..hem kanun önünde hem allah katında yasaktır bu...

forumda böyle insanları banlamak demek toplumda bu tür insanları da yok etmekle eşdeğerdir..

burası hertürlü düşüncenin kişisel hak ve özgürlüklere müdahale etmeden hakaret içermeden savunabildiği bir yer olmalıdır.. her türlü kimliği barındıran milletimizin küçük bir örneğidir forumlar..

ee siz burda bu benim dinime yan gözle baktı die adamı banlatmaya kalkarsanız yarında ataeist birini yok etmeye kalkarsınız..kusura bakmayın ama ben bunu böyle görüyorum...

zafercem in yazılarında bana da uymayan bir çok görüş var ama ben bunları hakaret olarak almıyorum...sizden daha mı kötü müslümanım...o zaman sizin bakış açınıza göre böyle bir sonuç çıkar ortaya...kimin hakkı var buna...

isteyen istediğini yazsın, savunsun....bize düşen hakaret içermediği sürece dinlemek gerekirse cevap vermek ya da bakmadan geçmektir...

yok etmek değil...

zafercem1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sanırım şu kalın kafanız basmıyor. anlayın artık benim gibi düşünen milyonlarca insan var. sizin benim gibilerinin sesini kesmeye gücünüz yetmez. sizin bu kafanız yüzünden maraş, çorum, malatya, sivas katliamları olmadı mı? bu olayların aleviler'de derin acısı var. bu unutulur mu sanıyorsunuz?

sizin bu ayrımcı, faşist zihniyetiniz yüzünden her geçen gün insanların arasındaki mesafe açılıyor. savaş tohumları değil barış tohumları ekin. kendinize çeki düzen verin artık. insanlarla paylaşmayı öğrenin, hep bana rabbena anlayışınız insanlar arasına nifak tohumları ekiyor. bizim elimize dilimize bağlı olmamızı zaafiyet olarak görüp kötüye kullanmayın. bizim bu anlayışımız olmasa unutmayın ki siz de rahat edemezsiniz.

burada din şemsiyesini kullanıp insanların inançlarıyla alay eden, kin kusanlar var. bunlarda site yöneticileri tarafından görmezden geliniyor. şunu o kalın kafanıza sokun artık sizin inancınız size benim inancım bana. bir de kendinizi Allah gibi görüp insanların inançlarını sorgulamayın. bu hiçbir faninin haddi ve hakkı değildir.

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Yani yazmayayım, olay kapansın bitsin diyorum ama İnsanda nefis olmayınca demek karşında ki insanda da sabır taşı bıraktırmıyor.

Zafercem veya Forzafener veya Zafercem1, Şimdi senin tabirin ile KALIN kafana bazı şeyleri sokman ve anlaman gerek ! Burası Senin herhangi bir İdeolojiyi savunma, tartışma platformun değil !

Siyasi içerikli mesajlar yüzünden bu forumda çok tartışma çıktı, sinirler yıprandı. Ve bunun sonucunda da Siyaset yasaklandı forum da ! Ancak sen foruma geldiğin günden beri karşıt görüşünde ki insanları huzursuz edecek, Ortamı gerecek propagandalar yapmaktan hiç vazgeçmedin. Siyasi konular yasaklı olmasına rağmen Bile bile konu dışına açtın. Şimdi senin Açtığın konulara bi bakalım, bu konularında neler var;

Senden farklı düşünenleri tahrik edici içerikler, Provakasyon amaçlı başlıklar. Ortamı gerecek yorumlar. Şöyle bi açtığın konulara baktım hepsinin sonu UYARI ve KİLİT.

Sen Forum kurallarına ve Düzenine uymazken, seninle nasıl konuşulabilinir? Ayrıca Sen konuşmak yerine kendi propagandanı yapıyorsun, Doğruluğu ya da yanlışlığı seni alakadar etmiyor ! Sana başka başlıkta sorular sorduk, neden cevaplamadın ?

burada din şemsiyesini kullanıp insanların inançlarıyla alay eden, kin kusanlar var. bunlarda site yöneticileri tarafından görmezden geliniyor.
Sen bu insanlara saygı göstermessen sende saygı göremezsin ! Bana Özel mesaj ile neler yazdığını hatırlıyormusun ?

Yavaş yavaş sonunuz geldi. Sen o zaman yiyeceğin tekmeyi düşün. Bu ülkede senin gibi vatan hainlerine yer yok. Sizin sonunuz idam sehpaları olacak. Sizin vatan hainliğinizi herkes görüyor. Sizi ABD ve İsrail bile kurtaramayacak.Yahudi ve Hristiyan uşakları sizi.

Senin başbakanın, cumhurbaşkanın ABD'nin kıçını öpmedi mi. Fet.. da Papa'nın elini öpmedi mi. Fet.. CIA'nın korumasında değil mi. Bunları neden görmemezlikten geliyorsun. Forumu asıl kirleten sensin. Teknoloji sitedinde bile akp uşaklığını yapıyorsun. Boşuna oksijen tüketiyorsunuz. Kendinize harakiri yapın biz de rahat edelim siz de rahat edin. Ergenekon ile gurur duyuyorum. Ergenekon Türk destanıdır. Ergenekon'a iftira atanları taksimde sallandırmak gerekir. Kaçamayacaksınız, kurtuluşunuz yok.

Bu ülkeye hiçbir yararınız yok. Sadece varlığınız Türkiye'ye zarar veriyor. Kurtuluş Savaşı'nda bile emperyalistlere uşaklık ettiniz. Sizin kökünüzü kurutmadan bize rahat yok. Pis hain yobaz.

Moderatörlere yalakalık yapmayı da bırakın artık. Yorumlarımda poponuz sıkışınca hemen kadınlar gibi sızlanıyorsunuz. Anlaşılan Fet.. iti size ağlamayı iyi öğretmiş. Bana göndereceğin mesajlar bu forumda senin son mesajların olabilir. Ağlarken peçete kullan sümükler ağzına girmesin. Bundan sonra seni yasaklı listesine alıyorum.

hatırlarsın tabi İnsanlara, görüşlerine saygı duymuyorken sen nasıl oluyor da saygı bekliyorsun ?

sanırım şu kalın kafanız basmıyor. anlayın artık benim gibi düşünen milyonlarca insan var. sizin benim gibilerinin sesini kesmeye gücünüz yetmez. sizin bu kafanız yüzünden maraş, çorum, malatya, sivas katliamları olmadı mı? bu olayların aleviler'de derin acısı var. bu unutulur mu sanıyorsunuz?

Bu olayları devamlı canlı tutmak, ve bu olaylardan dolayı kin tutmak Aleviliğin Hoşgörüsüne, İnsana olan sevgisine yakışıyor mu ? Ayrıca bu Olayları hatırlatmak ile eline ne geçecek ?

Bu şekil davranarak İnsanları birbirine karşı düşman kılmaktasın ! Ve siz bu şekil davrandıkça İnsanlar daha fazla soğuyor sizlerden. Eğer Efendi gibi karşılıklı saygı içerisinde olcaksan, yazacaksan buyur konuşalım. Öyle Sağdan soldan yazılar getirip buraya yazıp, insanları tahrik edip sonrada 2 kelime etmeden kaçacaksan kusura bakma buna müsade vermezler...

amesfa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Arkadaşlar değerli yorumlarınız için teşekkür ederiz. Bu tarz konular her nekadar iyi niyetli açılmış olarak görülsede tartışmaya yol açıyor.

KİLİT.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...