Zafer Yelen sözünü tuttu

Bu konuyu okuyanlar

wwhirlwind

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Trabzonspor'un Hansa Rostock Kulübü'nden anlaştığı gurbetçi oyuncu Zafer Yelen, Trabzon'a geldi... Zafer, kaldığı otelde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Trabzonspor'a transferinin gerçekleştiği için kendini iyi hissettiğini belirterek, ''Ben de çok bekledim, Trabzonspor da çok bekledi. Hansa Rostock Kulübü tarafından problem çıktığı için böyle oldu. Şimdi çok mutluyum. İnşallah iyi bir sezon geçiririz'' dedi.

Zafer, Trabzonspor Kulübü Genel Saymanı Mahmut Aksu ile daha önce görüştüğünü ifade ederek, ''Bana transfer teklifi yaptı. 'Gelir misin?' diye sordu. Ben de söz vermiştim. Daha sonra Beşiktaş teklif yaptı ama ben sözümde durdum. İstediğim Trabzonspor'du'' diye konuştu.

Trabzonspor'un bu sezon yeni bir takım oluşturduğunu kaydeden Zafer Yelen, şöyle devam etti:

''Herkesin sıfırdan başlaması, kendini göstermesi lazım. Teknik direktör de buna göre kararını verecek. Kendimi gösterip Trabzonspor'da oynamak istiyorum. Orta sahada teknik bir oyuncuyum. Kullandığım frikiklerle de Trabzonspor'a yardımcı olmak istiyorum. Trabzonspor ile 3 yıllık anlaştım. 3 yıl burada kalmak istiyorum. Tekrar Almanya'ya dönmek gibi bir düşüncem yok. Ersun Yanal'ı tanıyorum. Çok iyi, etkili, profesyonel, modern çalışan bir teknik adam. Onun oyuncusu olduğum için mutluyum.''

Ümit Milli oyuncu, (A) Milli Takım forması giymek istediğini ifade ederek, ''Rostock'da ikinci lige düştük. Türkiye'de kendimi göstermek ve (A) Milli Takıma yükselmek istiyorum'' dedi.

kaynak