Zafer partisi Mansur Yavaş'ı Göreve Çağırıyoruz ! Cumhurbaşkanı adayı olsun.

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Bugün FOX TV de Çalar Saat programına katılan Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ çarpıcı açıklamalar yapmış. Bu olay Milli bir mesele Mansur Yavaş'ı göreve çağırıyor demiş... Türkiye'nin kaderini belirleyecek konularda kimse onlar belediye başkanıdır görevini yapsın diyemez demiş.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş’ı “iyi tanıdığını” belirten Özdağ Yavaş’a dair, “Mütevazı kendi işini yapıyor, bilmediğini öğrenmeye çalışıyor. Bildiğini de söylüyor. Benim en çok sevdiğim tarafı bu.

. Bunları bir tarafa bırakın. AK Partili rahatlıkla Mansur Bey’e oy verir. MHP’li de verir” dedi.

“Türkiye yoruldu. Türk halkı, devleti yıprandı. Güçlü bir kadroyla seçimi kazanabilir. Bazıları gibi nöbetçi cumhurbaşkanı adaylığı yapmadı. Kenara çekildi. Ankara belediye Başkanlığı yaptı. İki kere görüştüm kendisiyle. İYİ Parti’den sonra görüşmedim. Bu konuyla ilgili ne kendisiyle ne de kendi yakın çevremle görüştüm. Ben bir siyasetçi olmanın ötesinde iyi bir sosyal bilimciyim. Sosyal süreçleri yakından takip ederim.”

Not: Ümit Özdağın söylemlerini genel olarak beğenmem ama ilk defa doğru konuşmuş. Üstteki videoda söylediklerine sonuna kadar katılıyorum. Cumhurbaşkanlığı için Mansur Yavaş'ı göreve çağırmasını siz nasıl yorumluyorsunuz !

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Çok iyi bir hareket oldu, Kılıçdaroğlu'na kıyasla kat ve kat daha fazla güven veren birisi.

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
12 den bir tespit.. biz(türk milleti) şu karagöz Hacivat oyunundan (AKP-chp) illallah ettik artık ya.. halk TV (yandaşları bilmiyorum) hemen karalamaya başladı. Tek politikaları mültecileri göndermek işte Mansur Yavaş ismine büyük zarar verdiler 6 li masa onu diyecekse de demez artık şu bu.. ya adamlarin 1 saatlik bi manifestosu var içinde tarımdan eğitime üretimden askeriyeye herşey var nasıl iftira atıyorlar.. he inş bozulmaz inş birseyler yapar ki zor biliyorum ama mılli bir çizgi de ilerleyen tek parti

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
halk TV (yandaşları bilmiyorum) hemen karalamaya başladı.

Halk TV'ye bakacak olursan sen direk Kemal Kılıçdaroğlu aday ve ezici bir üstünlükle kazanacak gibi lanse ederler... Daha düzgün ve tarafsız kanallar izlemeni öneririm. Halk TV'de en ufak bir CHP eleştirisi yapan isim direk o kanaldan kovuluyor. Üstüne Sarıgül veya Muharrem İnce'nin bir Ahmet Davutoğlu kadar değeri yok mu o kanllara çıkarılmıyor haberleri yapılmıyor !!!

Ümit Özdağ Direk Zafer partisinin Cumhurbaşkanı adayı olsun demiyor ki. Muhalefeti tarafsız bağımsız Cumhurbaşkanı adayı olsun diyor Mansur Yavaş için. Bir parti liderinin Cumhurbaşkanı adayı olmasına karşıydı hani Muhalefet ne değiştide şimdi Kemal Kılıçdaroğlunu hazırlıyorlar o koltuğa !

Açıkçası ülkede kutuplaşmanın azalması ve daha sağlıklı bir seçim süreci için ben de Mansur Yavaş'ın adaylığını desteklerim. Bu süreçte Kemal Kılıçdaroğlu aday olursa kin ve nefret havası dahada artacaktır. Mansur Yavaş seçimi kazansa bile AKP ve MHP seçmeni üzülmez bence.

Üstüne CHP çıkıp sürekli HDP güzellemesi yapar Selahattin Demirtaş güzellemesi yapmaya devam ederse bir kesim iyice kızdırılacak ve Kemal Kılıçdaroğlu kıl payı seçilse dahi ona nefretle bakan sözlerini dinlemeyen en az yüzde 45-49 arası bir gurup oluşacaktır... Sürekli AKP'ye saldırarak hakaretler ederek söverek sayarak iktidar olunmaz bunu anlamak lazım. AKP ne yaptıysa yanlış ne söylüyorsa yanlış bütün işleri ters bütün projekeri kötü biz iktidar olursak hepsini durduracaz el koyacaz zorla alacaz yargılayacaz asacaz kesecez söylemleri vatandaşta ters tepiyor ve daha çok AKP'ye bağlıyor insanları bence.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Olması gereken kişi..
Ama kendisi Ankara'ya hizmete geldiğini söylüyor..

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Halk TV'ye bakacak olursan sen direk Kemal Kılıçdaroğlu aday ve ezici bir üstünlükle kazanacak gibi lanse ederler... Daha düzgün ve tarafsız kanallar izlemeni öneririm. Halk TV'de en ufak bir CHP eleştirisi yapan isim direk o kanaldan kovuluyor. Üstüne Sarıgül veya Muharrem İnce'nin bir Ahmet Davutoğlu kadar değeri yok mu o kanllara çıkarılmıyor haberleri yapılmıyor !!!

Ümit Özdağ Direk Zafer partisinin Cumhurbaşkanı adayı olsun demiyor ki. Muhalefeti tarafsız bağımsız Cumhurbaşkanı adayı olsun diyor Mansur Yavaş için. Bir parti liderinin Cumhurbaşkanı adayı olmasına karşıydı hani Muhalefet ne değiştide şimdi Kemal Kılıçdaroğlunu hazırlıyorlar o koltuğa !

Açıkçası ülkede kutuplaşmanın azalması ve daha sağlıklı bir seçim süreci için ben de Mansur Yavaş'ın adaylığını desteklerim. Bu süreçte Kemal Kılıçdaroğlu aday olursa kin ve nefret havası dahada artacaktır. Mansur Yavaş seçimi kazansa bile AKP ve MHP seçmeni üzülmez bence.

Üstüne CHP çıkıp sürekli HDP güzellemesi yapar Selahattin Demirtaş güzellemesi yapmaya devam ederse bir kesim iyice kızdırılacak ve Kemal Kılıçdaroğlu kıl payı seçilse dahi ona nefretle bakan sözlerini dinlemeyen en az yüzde 45-49 arası bir gurup oluşacaktır... Sürekli AKP'ye saldırarak hakaretler ederek söverek sayarak iktidar olunmaz bunu anlamak lazım. AKP ne yaptıysa yanlış ne söylüyorsa yanlış bütün işleri ters bütün projekeri kötü biz iktidar olursak hepsini durduracaz el koyacaz zorla alacaz yargılayacaz asacaz kesecez söylemleri vatandaşta ters tepiyor ve daha çok AKP'ye bağlıyor insanları bence.
Aynı güruh Hocam karagöz Hacivat diye boşa demedim. Kutsallari farklı. CHP'liler de diyor ki parmak boyası niye yok red edildi mecliste kimin oy kullandığını bilmek kötü mü işte göz göre göre çalacaklar akpliler diyor ki ne haddine gelince yargılayacakmis oymuş buymuş danışıklı dövüş bunlar..

Gelelim Mansur konusuna milliyetçi Atatürkçü muhafazakar eşitlikçi adil sessiz dolayısıyla herkesçe sevildi. 4x4'luk Cb adayı olur. Herkesin gönlünü kazandı. Herkesçe sahiplendi. Benim desteğim sonsuz bozulmaması koşulu ile tabi efendiyi biliyoruz.. ve daha nicelerini

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Gelelim Mansur konusuna milliyetçi Atatürkçü muhafazakar eşitlikçi adil sessiz dolayısıyla herkesçe sevildi. 4x4'luk Cb adayı olur. Herkesin gönlünü kazandı. Herkesçe sahiplendi. Benim desteğim sonsuz bozulmaması koşulu ile tabi efendiyi biliyoruz.. ve daha nicelerini

Benim sevdiğim yönleri ağır başlı olması her olaya atlamaması sürekli şikayet etme ağlama veya hükümeti kötüleyecem diye devletini zor duruma sokma çabasına girmemesi. Her olayda konuşmuyor ben belediye başkanıyım beni ilgilendirmez büyük meseleler diyor ben görevimi yaparım diyor. En önemliside HDP güzellemesi yapmaması. Bunca yıldır bir kere çıkıpta Mansur Yavaş Selahattin Demirtaş güzellemesi yapmadı. Selahattin Demirtaş'a özgürlük gibi laflar etmedi. Eminim ki yapmazda. 3-5 oy için oralara selam çakmaya çalışmaz. Suriye konusunda Libya konusunda YPG-PYD-PKK konusunda geri adım atmayacağını düşündüğüm bir isim. HDP'li birisi ile ağaç dikmez onların tiyatrosuna gitmez. Milli meselelerde devleti suçlamaz. Cumhurbaşkanlığını kaldırabilecek ağırlıkta birisi. ( Üstüne dini hassasiyetleride var ) Diyanette saydırmaz rakı balık masalarında gezmez yabancı devlet adamları ile gizlice görüşmez bunlar vatandaşın gözünde hep artı puanlar... ( CHP'nin adayı diye oy veremyen gene olur ama kazanırsa kazandı diye çoğu insan üzülmez.)

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Benim sevdiğim yönleri ağır başlı olması her olaya atlamaması sürekli şikayet etme ağlama veya hükümeti kötüleyecem diye devletini zor duruma sokma çabasına girmemesi. Her olayda konuşmuyor ben belediye başkanıyım beni ilgilendirmez büyük meseleler diyor ben görevimi yaparım diyor. En önemliside HDP güzellemesi yapmaması. Bunca yıldır bir kere çıkıpta Mansur Yavaş Selahattin Demirtaş güzellemesi yapmadı. Selahattin Demirtaş'a özgürlük gibi laflar etmedi. Eminim ki yapmazda. 3-5 oy için oralara selam çakmaya çalışmaz. Suriye konusunda Libya konusunda YPG-PYD-PKK konusunda geri adım atmayacağını düşündüğüm bir isim. HDP'li birisi ile ağaç dikmez onların tiyatrosuna gitmez. Milli meselelerde devleti suçlamaz. Cumhurbaşkanlığını kaldırabilecek ağırlıkta birisi. ( Üstüne dini hassasiyetleride var ) Diyanette saydırmaz rakı balık masalarında gezmez yabancı devlet adamları ile gizlice görüşmez bunlar vatandaşın gözünde hep artı puanlar... ( CHP'nin adayı diye oy veremyen gene olur ama kazanırsa kazandı diye çoğu insan üzülmez.)
Çok doğru söyledin bunu işte sorumluluk alıyor ağır başlı yapması gerekenleri biliyor..

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Bugün Mansur Yavaş İYİ parti genel merkezine gidip Meral Akşener ile baş başa görüşmüş !!! Hİç kimse ile görüşmeyen Mansur Yavaş'ın bu hareketi Cumhurbaşkanlığı adaylığına yorumlanmış.

Çıkışta Mansur Yavaş'ın yaptığı açıklamada manidar. Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız sorusunun tam hayır demeyip Ucunu açık bırakıyor.

Bazen böyle siyasi muarızların bu tür konuşmalarına da şahit oluyoruz; ama o çizgimi de hiç bozmadım. Hiçbir zaman cevap vermeyeceğim çünkü ben siyasetin içinde bir insan değilim. Kendimi kamu görevlisi olarak görüyorum. Bu şekilde de devam edeceğim. Açıklamalar benim rızam dışında, bilgim dışında; ben de görevimin başındayım."

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Yok ya hocam adam Twitter hesabından 3 yıllık hizmette neler yaptığını tüm şeffaflık ile halka sunacağım işte akşener ve Kılıçdaroğlunu bizzat davet edeceğim dediydi bugün. Helal olsun

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Yok ya hocam adam Twitter hesabından 3 yıllık hizmette neler yaptığını tüm şeffaflık ile halka sunacağım işte akşener ve Kılıçdaroğlunu bizzat davet edeceğim dediydi bugün. Helal olsun
O işin bahanesi...

Ayrıca ilk gidecekse CHP liderine gitmesi gerekir sonuçta CHP'nin belediye başkanı !!! Önce İYi partiyi ziyaret ne alaka ?

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
O işin bahanesi...

Ayrıca ilk gidecekse CHP liderine gitmesi gerekir sonuçta CHP'nin belediye başkanı !!! Önce İYi partiyi ziyaret ne alaka ?
Adam CHP'li ama hiç rozet takmaz parti gözetmez adamcılık etmez fln alakası yok şuan ki CHP ile yani..

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Adam CHP'li ama hiç rozet takmaz parti gözetmez adamcılık etmez fln alakası yok şuan ki CHP ile yani..

Hocam kağıt üstünde de olsa CHP'nin adayı sonuç olarak :)

Siyasette bir adap vardır. Önce en büyük partiye gitmesi gerekir. İlk İYİ partiye gitmesi bana bir işaret gibi geliyor. İYİ partiden aldığı bilgi ve ışık doğrultusunda sonra CHP'ye gidiyor ve ona göre konuşacak cevap verecek bence.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Geçen hafta Mansur Yavaş'ı göreve çağıran ve Cumhurbaşkanı adayı olmasını gerektiğini söyleyen Ümit Özdağ Olurda Ekrem İmamoğlu aday olursa Destekler misiniz Sorusuna verdiği cevap ! Ekrem İmamoğlu'na güvenmiyoruz. Kutsalı olmayan tehlikeli bir siyasetçi !!!

Son düzenleme: