Z kuşağı bilinçsiz ise bilinçlendirmek gerekmez mi?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
6,381
Bu Z kuşağı hakkında neredeyse herkes yakınıyor. Ayrıca şu an Türkiye'nin gündemi de bu. Ve insanların asıl amacının, bundan dolayı üzgün olduğunu belirtmek değil de daha çok bundan bahsederek prim yapmak olduğunu düşünüyorum. Aynı kadın cinayetlerinde yaptıkları gibi.

Bu düşünceyi cidden saçma buluyorum. Kimse kendi çocuğu Z kuşağı diye okutmamazlık yapmaz değil mi? O zaman Z kuşağı diye bilinçsiz demek yerine çocukları bilinçlendirin. Hangi konuda bilinçlendirmek isterseniz. Bilinçlendirin. Umursamaz ise bunu yenmesi için yardım edin.

Ki neden insan kendi neslinden nefret eder ki? O senin yüzünden öyle demek lazım bence. Onların bazı bilmeleri gereken şeyi öğrenemezlerse nasıl bilsinler? Mantık yürüterek de bulunacak bir şey değil. Hangi insan neden sonuç ilişkisi veya mantık yürütmeyle Türklüğü, manevi değerleri buluyor?

Bence en yanlış yaptığımız şeylerden biri de bu. Sırf prim yapmak için böyle şeyleri konuşuyoruz. Kimsenin işi gücü yok mu yav?

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Z kuşağını eğiten kendileri. Suçlu Z kuşağı :)

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,044
Seçim yaklaşıyor. Z kuşağından oy almaya çalışıyorlar.

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Evet usain'in dediği doğru oy peşindeler
ama bizi düzgün eğitebilselerdi bu kadar bilinçsiz olmazdık sorun onlarda hiç kimse bizi suçlamasın

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,386
Burada suçu tek tarafa yıkarak kurtulamazsınız. Burada suç varsa iki tarafta da var. Bilinçli aileler öğretmenler çocukların eğitimi ve bazı şeyleri öğrenmesi için çabalıyorlar. Ama gelin görün ki gençlerin bir kısmı ailelerini dinlemek yerine kendi yaş grubundaki insanları dinliyorlar ve onları örnek alıyorlar.

Son düzenleme: