Yusuf Liverpool'da!

AliA

Guru
Onursal Üye


Liverpool, 15 yaş altı Türk Milli Takımı'nda da oynamış olan kaleci Yusuf Mersin'i renklerine bağladı.

The Sun'ın haberine göre, Live yetkilileri yaklaşık 18 aydır genç eldiveni takip ediyordu. İngiltere'nin Millwall takımının altyapısında yetişen Yusuf, Arsenal ve Chelsea gibi diğer dev takımların da transfer listesine girmiştı, ancak oyuncuyu renklerine katmayı başaran taraf Liverpool oldu. Genç kaleci, İngiliz ekibine yaklaşık 1 milyon pound'a mâl oldu.

Liverpool'lu yetkililer, gelecekte Türk A Milli Takımı'nda da oynayabilme potansiyeline sahip olan Yusuf Mersin'den umutlu.

Goal
 
Ben de kategoriye baktım ilk komik resim mi komik yazı mı diye :D

Milli takımda oynamış ilerde başka ülke seçemez değil mi şimdi :)
 

AliA

Guru
Onursal Üye
G.Saray isteseydi Liverpool'a gitmezdim!Yusuf ’un babası Ersin, “G.Saray’dan bir teklif gelseydi, oğlumun Cimbom’da oynaması isterdim" dedi.

Ve bir cevher daha elimizden kaçtı... 1 milyon sterline Liverpool’un kaptığı 16 yaşındaki Milwall kalecisi Yusuf Mersin’in babası Ersin Mersin, oğlu Liverpool ile sözleşme imzaladıktan sonra Hürriyet’e, “Oğluma Türkiye’de çok takımdan teklif geldi ama bu teklifler maalesef ciddi boyutlara ulaşmadı. Biz ailece koyu Galatasaraylıyız. Eğer Galatasaray’dan ciddi teklif gelseydi, oğlumun sarı kırmızılı formayı giymesi için elimden geleni yapardım” diye konuştu.

Ücretini gazeteden okudum

Liverpool’u 18 aydır, Chelsea ve Arsenal’i uzun süredir peşinde koşturan Yusuf Mersin’in Elazığlı babası, transfer ücretini İngiliz gazetelerinden öğrendiğini söylerken, “Kenny Dalglish telefon edip bizi Liverpool’a çağırdı. Dün saat 15.15’de kontratı imzaladık ve oğlum resmen Liverpoollu oldu. Kontrat Liverpool ve Milwall arasında olduğu için bize rakam söylenmedi. Ama 1 milyon sterline anlaştıklarını gazetelerde okudum. Liverpool dışında 3-4 kulüp de Yusuf’u almak istiyorlardı. Oğlum eskiden beri Liverpool’u tutardı. Milwaal, 4-6 ay önce yapılan yarım milyon sterlin civarındaki teklifleri geri çevirerek Yusuf’u satmadı. Umarız bu transfer hem Yusuf için hem de Türkiye için hayırlı olur” diye konuştu.

Takımının en uzun kalecisi: 1.95

LONDRA’nın Greenwich semtinde doğan 1.95 metre boyundaki Yusuf Mersin, 15 yaşından beri foutbol oynuyor. Liverpool’un en uzun boylu kalecisi olan genç file bekçisi, yeni yılın başında 2 Ocak’ta Liverpool’a yerleşecek. Liverpool onu bir an önce idmanlara çıkartmak için acele ediyor.

Hürriyet
 
Üst