Yurtta yan odada gece yapılan aşırı gürültü

Bu konuyu okuyanlar

elturki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Arkadaşlar, yurtta yan odadaki mahlukatlar, Güz döneminden beri her gece 3buçuk-4'e kadar aralıksız ses yapıyorlar. Uyardım, üstüne biraz zaman geçti lakin yine devam edince yönetime şikayet ettim. Buna rağmen hâlen devam ediyorlar. Ben de yurtta belli bir saatten sonra, androidden kodlama ile sadece bizim kattaki şartelleri attirmayı veya bazı kodlarla bilgisayarlarında mesajlar göstertip, bilgisayarlarını kapatma tarzı eylemler yapmayı düşünüyorum lakin hiçbir bilgim yok. Bu saydıklarım mümkün müdür? Kötü komşu beni ev sahibi yapar mı dersiniz?
Bu konularda beni ihtiyacım dahilinde (bu seneyi kurtaracak biçimde) bilgilendirirseniz sevinirim..

Son düzenleme:

TRTURKEYTR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,380
Böyle bir şey yapamazsınız ve yapmanızda etik değil.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Bina akıllı ise o sisteme erişebilmek için ana bilgisayara yakın bir oda olması gerekir yada binanın santral kablolarını bulup hacamat yapman gerekir. Ama daha bir pratik bir şey var biraz maliyetli jammer al ve onu çalıştır

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
O anlattıklarını çekirdekten yetişen biri bile zor halleder :D
Birbiri ile ilintili çok iş var ve konu hakkında bilgin olmadığını görüyorum.
Legal yollar ile işini halletmeni öneririm.
İllegal diye üsteleyecek olursan da bu konu hakkında forumda sana yardım edilebileceğini zannetmiyorum, yanlış platformdasın :)

elturki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
O anlattıklarını çekirdekten yetişen biri bile zor halleder :D
Birbiri ile ilintili çok iş var ve konu hakkında bilgin olmadığını görüyorum.
Legal yollar ile işini halletmeni öneririm.
İllegal diye üsteleyecek olursan da bu konu hakkında forumda sana yardım edilebileceğini zannetmiyorum, yanlış platformdasın :)
Olsun, sizlerin düşünmesi bile yeterli. En azından temel bilgiyi almış oldum.
Böyle bir şey yapamazsınız ve yapmanızda etik değil.
Biliyorum etik değil ama polisle kapısına dikilmek dışında, bütün etik yolları kullandım, teşekkürler hepinize.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Sigorta şalterini kapat. Hiç bir teknik bilgi gerektirmez.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Normalde belli bir saatten sonra ses sıkarmak (belirlenen desibelden fazla) "Kabahatler Kanunu"na aykırı. Normalde zabıtaya şikayet etmen lazım. Ama o saatte zabıta çalışıyor mu, bilmiyorum. Ama zabıta çalışmıyorsa büyük ihtimalle o işe polis bakıyordur ve polise şikayet edersen de pek umursarlar mı bilmiyorum. Çünkü polisin işi başından aşkın. Yani hırsızla, arsızla, kavgayla, yaralamaya uğraşıyorlar sonuçta. Bunlara öncelik veriyorlar.

Polis umursamaz ise 155'i aradığın tarihi ve saatini belirterek Mülki İdare Amirliği'ne (illerde Valilik, ilçelerde Kaymakamlık) polisi şikayet edebilirsin. Buraların içinde şikayet için bürolar oluyor.

Yurt yönetimini problemi çözmediği için şikayet edebilirsin KYK ise. Özel yurt ise yurt yönetimini şikayet etmenin olumsuz sonuçları da olabilir senin için.

Bu saygısızlarla yine de baş edemiyorsan yatarken kulak tıkacı deneyebilirsin.