Yurtiçi bağlantılarımız neden yurtdışından geçiyor?

Bu konuyu okuyanlar

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Merhabalar,
Ege Üniversitesinden yurtiçi sunuculara olan bağlantıları bir takip edeyim dedim (www.shiftdelete.net, www.hepsiburada.com, www.ttnet.com.tr,www.dgn.net.tr vs..), Visualroute programını kullandım. Bağlantılar önce Macaristan, Frankfurt (Almanya), Phoenix (Amerika) ve en son yine Türkiyeye gidiyor. Durum niye böyle diye düşünüyorum açıkçası... Bu sunucular Türkiyede mi değilmi?
Belki uydudan gittiği içindir bilmiyorum...
Bilen varsa açıklayabilirmi?
Selamlar

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Daha Önce SDN magazinde Bahsedilmişti Bu Konuda

Yurtiçi Sunucuların Yetersizliğinden Ve Pahalılığından Sözedilmiş Yurtdışı Sunucularının Özelleştirilebilir Olması Yeterli Alt Yapı Ve Uygun Fiyat La Servis Sağladıkları Belirtilmişti!

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Daha Önce SDN magazinde Bahsedilmişti Bu Konuda

Yurtiçi Sunucuların Yetersizliğinden Ve Pahalılığından Sözedilmiş Yurtdışı Sunucularının Özelleştirilebilir Olması Yeterli Alt Yapı Ve Uygun Fiyat La Servis Sağladıkları Belirtilmişti!
Sanırım sebebi budur, artık çoğu sunucular yurtdışında (yurtiçi gibi görünüyor nedense visualroute programında). Sadece Üniversitelerin bağlantıları yurtiçinde kalıyor, birde az sayıda web sayfaları. Açıkçası bu durum hoşuma gitmedi, hem yurtdışı bağlantılarımız daha çok yükleniyor hem echelon vs gibi nedenlerden dolayı.

zeroaxa

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
echelondan korksak nete girmeyiz:D

şaka bi yana Türkiye'de dahil olmamışmıydı buna,yani yurtdışından yada yurtiçinden bağlanman pek farketmez