Yardım Yurtdışından yüklü miktardaki parayı nasıl alabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

ulkeroffice

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Başlığın biraz ilginç olduğunun farkındayım. Yakın bir abimizle ettiğimiz sohbette, Amerika'dan birisi hesabına toplu miktarda para yollamış Geçmişte yaptığı işler doğrultusunda. Milyon dolar gibi bir miktardan bahsediyoruz. Tüm evraklar elinde, gönderici parayı yollamış, ancak Bank of America TR hesabına ücreti yollamıyor. İngilizcesi olmadığı için iletişim kuramıyor, vize vs sorunundan dolayı gidemiyor. Avukat vs vekaletle halletmeye çalışmış banka vekaleti kabul etmemiş. Paranın terör veya uyuşturucu gibi yollarla ilgisi olmadığına dair belgeleri var. Sürekli mailleşmişler karşı tarafla ama hacklendiğinden vs şüpheleniyor. attı maillere banka artık dönüş yapmıyormuş. Süreç hakkında bilgi sahibi olan var mı? ne yapmalı?

Aslantaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Türk konsolosluguna başvurun, belki yardımları dokunabilir yada turizm şirketleri...

ulkeroffice

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Başvurmuş, ancak ciddi miktarda kesinti yapılacağını söylemişler. Artık rüşvet mi yasal işlem mi bilmiyorum ama %80 gibi bir orandan bahsediyoruz.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,394
Başvurmuş, ancak ciddi miktarda kesinti yapılacağını söylemişler. Artık rüşvet mi yasal işlem mi bilmiyorum ama %80 gibi bir orandan bahsediyoruz.
Dolandırıcı bu uzak durun. Ayrıca Bank of America'nın Türkiye birimi olmadığı gibi TR banka hesabı da yok. Nereden mesajlaştınız biraz daha detay verir misiniz?

SlmBenOzkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yanıt yazmak için üye oldum....

Hemen bir Binance hesabı açıyor parayı gönderen kişi ya da parayı alacak olan kişi... Bank Of America hesabından Binance'a nakit olarak aktarıyor. Tether USDT alıyor, Binance TR hesabına transfer ediyor. Tertemiz. 1 2 dolar hadi olsun 100 dolar kesinti yapar. Gerçi milyon dolar biriminde kesinti oranları farklıdır ama asla %10 gibi bir rakam olmaz...