Soru Yurtdışından tablet getirtmek tr fiyatından daha uyguna gelir mi

Bu konuyu okuyanlar

eloz

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Merhaba arkadaşlar ben tıp fakültesinde okuyorum çok fazla notunuz olduğu ve İstanbul sınırları içinde yakın ve Uygun bir kırtasiye bulamadığım için tablet üzerinden gitmeyi düşünüyorum. Ama almak istediğim tabletlere 1 yılda zam gelmiş fiyat düşmesi yerine. Yurtdışından tablet getiren bir yer bulursak telefonlar gibi daha ucuza gelir mi? Herhangi bir eksisi olur mu bana bu tabletin ? Ve tablet getiren yerler var mıdır acaba?

Alex4883

Doçent
Reaksiyon puanı
255
Merhaba arkadaşlar ben tıp fakültesinde okuyorum çok fazla notunuz olduğu ve İstanbul sınırları içinde yakın ve Uygun bir kırtasiye bulamadığım için tablet üzerinden gitmeyi düşünüyorum. Ama almak istediğim tabletlere 1 yılda zam gelmiş fiyat düşmesi yerine. Yurtdışından tablet getiren bir yer bulursak telefonlar gibi daha ucuza gelir mi? Herhangi bir eksisi olur mu bana bu tabletin ? Ve tablet getiren yerler var mıdır acaba?
Gümrük vergisi: Gel kardeşim şöyle :D
Şaka bir yana ikinci el temiz bir tablet ya da laptop almanızı tavsiye ederim

eloz

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Gümrük vergisi: Gel kardeşim şöyle :D
Şaka bir yana ikinci el temiz bir tablet ya da laptop almanızı tavsiye ederim
?? Ya 2. El için şansıma çok güvenmiyorum açıkçası. Teknolojik aletlerden yüzüm gülmüyor 2. El alırsam neler olur bilmiyorum. Ailem de 2.ele çok sıcak bakmıyor bir de temiz bildiğiniz varsa bi bakabilirim ama Max 2.500e

EIessar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Yurtdışından getirilen tabletlerin garantisi türkiye’de geçerli olmuyor. Size önerim 8.nesil veya 9.nesil bir ipad ve ucuza kalem bulmaya çalışmanız olur. Bütçeyi biraz zorlayabilir lakin kesinlikle değecektir.

eloz

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Yurtdışından getirilen tabletlerin garantisi türkiye’de geçerli olmuyor. Size önerim 8.nesil veya 9.nesil bir ipad ve ucuza kalem bulmaya çalışmanız olur. Bütçeyi biraz zorlayabilir lakin kesinlikle değecektir.
7.nesil 2.500du geçen sene ben alacağım zaman ama dolar çok vurmuş uçurmuş yani

EIessar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ne yazık ki evet, önerim sahibinden gibi yerlerde ikinci el 8.veya 9.nesil bakmanız. Buluşarak her özelliğini test edebilirsiniz.

emin:)

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
Kuzeniniz felan varsa.O alsın siz gelince ona parasını verirsiniz.Gümrük Vergisi karışamaz o zaman.
Not: Kuzeniniz Tableti pasaportuna kendi malım diye işlettirsin.

eloz

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Kuzeniniz felan varsa.O alsın siz gelince ona parasını verirsiniz.Gümrük Vergisi karışamaz o zaman.
Not: Kuzeniniz Tableti pasaportuna kendi malım diye işlettirsin.
Ben de öyle düşünmüştüm de yurt dışına gidecek kişi gitmedi. Peki hocam acaba Samsung tab s6 lite alsam ona 3k iPad 8.nesil de 3k ama s6nın kalem masrafı yok ve beni tıp fakültesi bitene kadar idare etmesi gerekli sizce hangisi daha mantıklı olur

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
Tabletten anlamıyorum ama. Samsung tab s6 lite alırdım sanırım.

eloz

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Tabletten anlamıyorum ama. Samsung tab s6 lite alırdım sanırım.
Değil mi bana da öyle geliyor sadece 1 kılıf alırım. İşte 5 yıl idare edemezse diye korktum bi . Teşekkür ederim bu arada

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
Değil mi bana da öyle geliyor sadece 1 kılıf alırım. İşte 5 yıl idare edemezse diye korktum bi . Teşekkür ederim bu arada
Rica ederim.Kullanım şeklinize bağlı 5 yıl idare eder diye düşünüyorum.

eloz

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Rica ederim.Kullanım şeklinize bağlı 5 yıl idare eder diye düşünüyorum.
Teşekkürlerr inşallah.acaba bi konu açayım mı forumda fiyatlar çok değişti ya eski konular geçerliliğini yitirmiş olabilir bence

Babayaga_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Ben bir yıl önce ebaydan surface pro 4 aldım.Burada 8000 tlydi ben 3500 e tamamen getirdim.Sadece paypal ödeme işlemini baskasına yaptırdım.Ship7 diye bi site var onlar getirmişlerdi.

eloz

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Ben bir yıl önce ebaydan surface pro 4 aldım.Burada 8000 tlydi ben 3500 e tamamen getirdim.Sadece paypal ödeme işlemini baskasına yaptırdım.Ship7 diye bi site var onlar getirmişlerdi.
Ebayda işler nasıl oluyor hiçbir bilgim yok da anlatabilir misiniz acaba?

Babayaga_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Hocam ben girip ürünü buldum. Daha sonra ship7.com a kayıt oldum ve bana amerikada bir adres verdiler.Paypal kullanamadığım için yurtdısında olan bir tanıdıgımdan rica ettim benim yerime girip odemesini yaptı paypal üzerinden.Ürünü bana verilen amerikadaki adrese yolladım.Onlara ulaşınca bana resimlerini vs attılar ben onayladıktan sonra da turkıyeye getirdiler.Bayagı ıyı calısıyorlar sasırdım acıkcası ve herhangi bir vergide ödemedim.Yurtiçi kargoyla kapıma kadar geldi.Aklınıza takılan baska bir sey varsa yardımcı olurum hocam.

EIessar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
5 yıl sıkıntısız kullanmak istiyorsanız ikinci el 9. Veya 8.nesil bence, apple cihazları uzun yazılım desteği ve her türlü sizden yana olmasıyla çok ileride.

eloz

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Hocam ben girip ürünü buldum. Daha sonra ship7.com a kayıt oldum ve bana amerikada bir adres verdiler.Paypal kullanamadığım için yurtdısında olan bir tanıdıgımdan rica ettim benim yerime girip odemesini yaptı paypal üzerinden.Ürünü bana verilen amerikadaki adrese yolladım.Onlara ulaşınca bana resimlerini vs attılar ben onayladıktan sonra da turkıyeye getirdiler.Bayagı ıyı calısıyorlar sasırdım acıkcası ve herhangi bir vergide ödemedim.Yurtiçi kargoyla kapıma kadar geldi.Aklınıza takılan baska bir sey varsa yardımcı olurum hocam.
Bizim paypale ulaşma şansımız yok maalesef ya . Ama sistem baya iyiymiş hayırlı olsun Allah uzun ömürler versin teknolojik cihazınıza bu kurlarla işimiz zor. Paypal kullanılmayan bir ödeme yöntemi var mı peki biliyor musunuz