Yurtdışından Donanım Getirme

Bu konuyu okuyanlar

okuyantaha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncellikle yanlış yerde konu açtıysa özür dilerim.
Arkadaşlar Mayıs sonunda Almanya'ya gidiyorum.Yaza doğru da aklımda bir bilgisayar toplamak var.Hazır gidiyorken Almanya'dan en azından ekran kartı veya işlemciyi alsam diyorum, şimdilik aklımda ekran kartı var.Ancak bununla ilgili bir sorun yaşar mıyım? Yani vergiler ne durumda, uçakta sorun olur mu, ordan aldıktan sonra Türkiye'ye dönüp bir şey yaptırmam gerekiyor mu?
Kısacası ordan almam bana ne kazandırır ne kaybettirir?

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Öncellikle yanlış yerde konu açtıysa özür dilerim.
Arkadaşlar Mayıs sonunda Almanya'ya gidiyorum.Yaza doğru da aklımda bir bilgisayar toplamak var.Hazır gidiyorken Almanya'dan en azından ekran kartı veya işlemciyi alsam diyorum, şimdilik aklımda ekran kartı var.Ancak bununla ilgili bir sorun yaşar mıyım? Yani vergiler ne durumda, uçakta sorun olur mu, ordan aldıktan sonra Türkiye'ye dönüp bir şey yaptırmam gerekiyor mu?
Kısacası ordan almam bana ne kazandırır ne kaybettirir?
Sanmıyorum sorun çıkacağını.

MR.Anonymous

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
Uçakta ki tek sorun o cihazları el bagajına almazlar. Bagaja verirsen de ekran kartını falan valizin içine iyi yerleştir zarar görmesin.

bsenturk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
uydurma niye el bagajına almasınlar. Sonuçta laptop tablet vb nasıl alınıyorsa ekran kartıda alınır. Burda önemli olan uçağın içerisindeki üst bagaja çantanın sığması.