Yurtdışında çalışmak ?

Bu konuyu okuyanlar

radyokafa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 -2 sene Yurtdışında çalışıp dil öğrenmek istiyorum. Konu ile ilgili bilgisi veya tecrübesi olan var mı?

Rena

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Oyun programcılığı dene bence :)

Junas

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Oyun programcılığı dene bence :)
Arkadaş programcı mı o da var:happy:
Bu arada yurt dışında dil bilmeden oyun programcılığında çalışması imkansıza yakındır.Böyük bir yakını olmadığı müddetçe:mrgreen:

Rena

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaş programcı mı o da var:happy:
Bu arada yurt dışında dil bilmeden oyun programcılığında çalışması imkansıza yakındır.Böyük bir yakını olmadığı müddetçe:mrgreen:

Doğru :D ama yurt dışında amacı öğretmek ve kazandırmak olan bir çok şirket var, bu şirketlerden birisine rastlarsa, bide birisiyle oradan evlenirse tamamdır işte.

leylak

Doçent
Reaksiyon puanı
4
sana tavsiyem turkstudent.net e bi göz atman
"bilgi alani na" tiklarsan egitim ve okula ilgili bi cok seyi bulabilirsin bu sitede..
mesela:

Almanya gelmek istiyorsan gerekli evraklarin olmasi lazim
mesela vize icin.Üc tane secenegin var...
1. Yüksek Ögrenime Başvuru Amaçlı Vize
2. Üniversite Öğrencisi Vizesi
3. Dil Kursu Vizesi
tabi bi bunla kalmiyo daha cok sey var !!!

sana ancak bu kadar yardimci olabilirim cünkü kendi hakkinda daha fazla
bilgi vermemissin!tavsiye ettim siteye bakarsan her konuyla ilgili mutlaka biseyler bulabileceksindir, bundan emin olabilirsin! ;)

kolay gelsin...

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
mesela hangi iş ?

OsmanGÜLTEPE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 -2 sene Yurtdışında çalışıp dil öğrenmek istiyorum. Konu ile ilgili bilgisi veya tecrübesi olan var mı?

mesleğine göre öğrenme süren uzar veya kısalır.
nasıl yani?
devamlı insanlarla iletişimde olursanız ve çevrenizdekilerde yabancı dil ağırlıklı konuşuyorlarsa öğrenme süresi kısalır..
örneğin bir lokantada çalışırsın faz edelim bir Türk lokantası olsun(çoktur oaralarda) bulaşık hanade veya yemekhanede Etrafında Türkçe konuşan çok olduğu zaman öğrenme biraz daha uzayabilir.. yani yurt dışına gitmek değil çevreninde öğrnmeye etkisi büyüktür.

oyun programlama felan demiş kardeşlerim nerden çıktı bilmiyorum ama oyun programlama kolay bir iş olmadığı düşüncesindeyim(ileri seviye programcı olmadığın sürece ve matematiksel işlemleri bilmediğin sürece)

~O.G.~

istanbultelekom

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Valla Yurdışında Microsoft'un Yanında çalışderim Stajyer olarak Alıyorlarmış öyle duymuştum ama belli bir kriter sahibi olman gerekiyor yazılımcı vs. bilgin olması gerekir :)

boikot

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Valla Yurdışında Microsoft'un Yanında çalışderim Stajyer olarak Alıyorlarmış öyle duymuştum ama belli bir kriter sahibi olman gerekiyor yazılımcı vs. bilgin olması gerekir :)

atmaya geldimi forever firefox,forever linux dersiniz. Ama microsftun yanında çalışmak isterdim diyosunuz sonra da bu nasıl bir iştir. :D

tuvana

Doçent
Reaksiyon puanı
1
arkadaşım yeni zelenda tam istediğin gibi bir yer burslarıda süper avantajları yüksek okulları var bence bir araştır derim.

kerimcem

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arakdaşlarımdan ve akrabalarımdam biliyorum yurtdışında çalışmak için iyi maddi durum + iyi bi torpil çevre lazım bunlar yoksa genelde türklere mülteci gozuyle bakılır yani kendi ülkesinden fakirlikten garibanlıktan bıkmış yurtdışına kapak atmak isteyen aciz insan olarak gorulurler ve en ağır işler türklere kakalanır avrupada türkler pek sevilmez ingilterede oyle abd biraz daha farklı bu konuda avustralyadada ve kanadada en ağır iş ayak işleri türklerindir...