Yurtdışı Telefonları İmei Kayıt Etmeden kullanma

Bu konuyu okuyanlar

can.onur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Merhaba, yurtdışından satın aldığım telefonu imei kayıt etmeden her 120 günde bir yurtdışına giriş çıkış yaparak kullanmak mümkünmüdür ? Böyle bir bilgi duymuştum ancak detaylı araştıramadım.Konuyla alakalı bilgisi olan arkadaşları beklerim malum ülkemizde imei kayıt ücretleri uçmuş durumda, her işin pintiliğini arar olduk ?

zeotools

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öyle birşey olduğunu sanmıyorum :) Dediğiniz işlem arabada oluyor 3-6 ayda bir girdi çıktı yapılıyordu sanırım ?

can.onur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,394
Ülkemizde pandemi dolayısıyla telefon kayıt süresi 120 günden 365 güne çıkarıldı. Bu süre eğer bu telefon ülkede bu süreden daha fazla kullanılacaksa kapanmaması için tanınan bir süre. Emin olmamakla beraber yurtdışına çıkıp geri giriş yaptığınızda sürenin uzayacağına dair yazılar da dolaşıyor internet ortamında. Bu denilenler doğru olsa bile yurtdışına çıkıp girmek arasında geçmesi gereken belirlenmiş bir gün sayısı var mı ona dair bir bilgi bile yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Moderatörlerimiz bu konuyu bence kilitler.
Konu ile alakalı olmayan mesajlar olursa işte o zaman yazanların mesajı silinir. Ama konuda illegal bir durum olmadığından ve forum kurallarını çiğnemediğinden kapatılacak bir durum da yok.

can.onur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Ülkemizde pandemi dolayısıyla telefon kayıt süresi 120 günden 365 güne çıkarıldı. Bu süre eğer bu telefon ülkede bu süreden daha fazla kullanılacaksa kapanmaması için tanınan bir süre. Emin olmamakla beraber yurtdışına çıkıp geri giriş yaptığınızda sürenin uzayacağına dair yazılar da dolaşıyor internet ortamında. Bu denilenler doğru olsa bile yurtdışına çıkıp girmek arasında geçmesi gereken belirlenmiş bir gün sayısı var mı ona dair bir bilgi bile yok.
Sanırım bu konuda da bir boşluk var ülkede geçirilmesi gereken gün ile alakalı, ayrıca böyle birşey varsa buna sınırlandırma getirilebilir mi bilmiyorum çünkü hem Türkiye de yaşayan yabancı uyruklular hem yurtdışında yaşayan gurbetçiler hem de iş için sık sık seyahat eden insanlar var ? umarım böyle bişey vardır