Yurtdışı iPhone 11 almak ne kadar mantıklı?

Bu konuyu okuyanlar

N3VRB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba. Ben bir iPhone almayı düşünüyorum pek de fazla bütçem yok o sebeple Hepsiburada'dan yenilenmiş telefonlara baktım ve 8.4k TL'ye iPhone xs buldum fakat biraz daha araştırınca yurtdışı iPhone 11 pro'ların 7k-8k bandında olduğunu gördüm. Şöyle düşünüyorum bir tanesini seçsem ve satıcıyla beraber apple servisine gidip kontrollerini yaptırsam eğer bir sıkıntısı bulunmazsa alsam ve Türkiye kullanım süresi bitene kadar kullansam bitince de süresi biten telefonların süresini uzattığını söyleyen telefoncular var onlara süresini uzattırsam nasıl olur sizce? Ve bu süreyi nasıl uzatıyorlar? Eninde sonunda ben telefonu Türkiye'ye kaydettirmeyi düşünüyorum süresini uzattırırsam kaydını yaptırabilir miyim yoksa sıkıntı olur mu?

karakabus_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
47
7-8 bin verip yurtdışından iphone 11 alacağıma 1-1,5k daha verip 2. el temizini tercih ederdim. bu kadar atraksiyona girmezdim. tanıdığın sağlam telefoncu varsa al ama yoksa hiç uğraşma. sonunda üzülürsün. ayrıca süre uzattırma işi içinde ekstra ücret vereceksin bunu da hesapla.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Servis kontrol etmez büyük ihtimalle yurt dışı ürün olduğu için. Ek olarak o süre uzatma işi benim bildiğim iPhone'da olmuyor. IMEI'yi de değiştiremiyorsun. Pasaporta kaydetmen lazım mecbur. iPhone 11 güzel cihaz ama bu kadar aksiyona girmeye değmez. O fiyatlara S21 FE veya IMEI kaydı yapılabilen yurtdışı OnePlus 9 alırdım. Facebook'ta Teknoess var, oradan OnePlus alabilirsin güvenilirdir.

salihaktan_

Profesör
Reaksiyon puanı
544
Bir kere yurt dışından aldığın cihazın kontrolünü Apple Türkiye yetkili servisi yapmaz. IMEI uzatma işlemi yasal değil ve bildiğim kadarıyla iphonelarda işe yaramıyor. Yasal kayıt ücreti 2700 lira. Eğer cihaza güveniyorsan satın al ve yasal kayıt yaptır. Yine Türkiye fiyatından daha uyguna gelir.