Yurtdışı İnternet Çıkış Hızımız Artıyor

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
Türk Telekom, 2005 yılında 30 gigabit olan internet yurtdışı çıkış kapasitesini 40 kat artırıyor. Firmanın bu açıklamasını, buraya tıklayarak
ShiftDelete.Net farkıyla izleyebilirsiniz.

Sağlanan kapasite artışıyla yurtdışında barındırılan, aralarında Google, Youtube, Facebook, Twitter gibi popüler platformların da bulunduğu pek çok siteye Türkiye'den erişim çok daha hızlı hale geliyor.

Bu yükseltmeyi nasıl buluyorsunuz? Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim ;)
 

topalsolucan

Rektör
dünkü reklamdan sonra yine bizim fikir sahibi olmadan yorum üstadı olan insanlarımız sallamaya başlamıştı, avrupanın altyapısını bizim paramızla güçlendiriyorlar diye. :)
 

Ozgurky

Profesör
Bizim bağlantı hızları aynı kaldıktan sonra bu kapasite artırımının ne gibi bi faydası olabilir ki bize?
 

burns206

Profesör
ee okadar yapsinlar artik , ozellesti ama hala ayda hic olmasa bile bi 20 lira hawa parasi aliyolar 75 milyon'dan.mahkeme bile bisey yapiyor :p adamlar ozerk telekom sirketi sanki.
 

taydag

Öğrenci
herşey iyi güzel de, SDN nin bu kadar TT yanlısı haberler(reklamlar) yapması çok sinir bozucu... dünyanın en pahalı iletişim hizmetini sunan kurumun yıllar önce yapması gereken hizmetleri gecikerek yapmasını sözüm ona çağ atlama gibi sunulması anlaşılır gibi değil.
Sitenizin ciddi takipcisiydim, ancak son aylarda takındığımız yanlı , ticari ve siyasi reklam kokan haber anlayışı beni ve benim gibi bir çok kişiyi sizlerden soğuttu. Benim gibi düşünen sayısının hiç de az olmadığını eksisozluk gibi sitelerde yazan yorumları okuduğumda gördüm. . sadece güzel bir internet kaynağını kaybettiğime üzülüyorum, yaptığım eleştiriyi de lütfen böyle değerlendirin.
 

k3kin

Asistan
gerçekse güzel haber ama üstüne zam ve bilimum geçirme politikası uygulanacaksa hiç gereği yok.
 

teknomax

Öğrenci
hız demek para demek ben böyle iyiyim.Zaten iki durup arıyorlar sözleşmem bittiği için bizim oradaki çalısmalar bitsin TTneti boşayabilirim. Elin adamları 15 lira veriyor bizim kullandıgımız hızın 3 katını kullanıyor.Gerçi oda nüfüsdan kaynaklanan bir olay ama çözüm bulunması lazım.
 

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
sevgili taydag,

bu haberi de yayınlamayacaksak ne yapacağız? adamlar ülkenin iletişim altyapısını elinde bulunduran firma.

bu eleştirileriniz, zor şartlar altında yaptığımız habercilik işine olan samimiyetimize gölge düşürüyor.

lütfen yapıcı olmaya gayret edelim ;)

hem turk telekom ceo'sunu hem de okurlarımız bak bu sayfada bir araya getirdik. her şey çok açık değil mi?
 

REDFOKS

Rektör
Hızlı olsun hızlı hız ne kadar artarsa bizim kullandığımız tarifelerin fiyatı o derece düşer.
 

preferst

Profesör
Türk telekomda fiyat düşmesi gibi bir durum olmaz. olan arifeyi tümden kaldırırlar. 1mb sınırsız vardı. idare ediyordu 8 mb kadar diyerek o tarifeyi kaldırdılar. durmak yok DÖŞEMEYE devam...
 

superquantum

Asistan
Müşteriye itinayla döşediği borulardan sonra tarfemin bitimine 3 ay kala kestim ceza ödeyerek kara geçtim. 2 senedir koçnet Biri kullanıyorum. Bir kez bile fatura fazla gelmedi, ektra işlem ücreti ödemedim... ısrarla başından Türk kelimesinin kaldırılmasını istediğim kazık telekom firması... Allah belanı versin... 30$ a 1mbit interneti iteleyen firma....

---------- Post added at 14:40 ---------- Previous post was at 14:39 ----------

SND de her telekom reklamını yaptığında bu siteye girmeyesim bir daha geliyor....
 

raxetul

Profesör
Kesin internete zam gelecek :D

Eskiden aldıkları fazlalar ile yapsınlar ödemeyi zam mam koymasınlar. :D

Ki muhtemelen böyle oldu ve olacak kısa vadede canımızı yaktılar ama uzun vadede iyi olacak galiba. Firmanın Avrupa'da dev bir fiber optik ağı oldu. Buradan sağladığı gelir ile bizlere daha ucuza ve daha hızlı internet sunacağını düşünüyorum. (Evet bunca zaman TT karşıtı olmama rağmen)
 

raxetul

Profesör
Bir de olaya son kullanıcı olarak bakılmaması gerektiğini düşünüyorum. Son kullanıcı olarak hizmet aldığınız firmalar da az ya da çok böyle global fiber toptancılarından hizmet alıyorlar.
 

y_ates

Dekan
Başka yerden geçirirler nasıl olsa. Arkadaşlara katılıyorum, SDN-TTNET ilişkisi artık can sıkmaya başladı. Ben artık SDN'nin TTNET haberlerini pek ciddiye almıyorum açıkçası.
 

needforspeed

Asistan
Sanki yurtdışı hatları güçlenince bişi olcak. adamlar 0.50 ile net kullanıyorlar + hergun sağolsun devletimiz site kapatıyor yarın youtube gene kapanır hiçbişiye yaramaz.

TTNET ancak 0.50 mbit verdiği nete 55 lira almayı bilsin.
 

|BeyabaN|

Profesör
SDN'nin ttnet haberlerini reklammış gibi yorumlayanları anlamıyorum, ne yani SDN windows 8 haberi yaptığında microsoft reklamımı yapmış oluyor.
 

lauset

Doçent
Herkesin objektif olması gerekiyor.Bugun internet ve iletişimden konuşuyorsak ilk olarak aklımıza Türk Telekom gelir kimine göre iyi kimine göre kötü olabilir.Ortada bir gerçek var hergeçen gün hizmetlerini daha iyi yapmaya iyileştirme çalışan bir firma var.Burda bunu konuşmıcaksak nerde konuşmamız lazım.

Eleştiri yapmak için illa bişey yazmak gerekmiyor.
 

zebaniselo

Doçent
Bence çok güzel bir gelişme.birkaç ay öncef macar olması lazım,fiber altyapı döşeyen büyük bir firmayı almışlardı.böylece ucuza altyapı döşeyebilecekler.buna sadece,benim hızım artmazsa banane demek doğru değil.belli olmaz,altyapı güçlendi diye bakarsınız dünyada sınırlı sayıda olan internet yönlendirme merkezi kurarlar türkiyeye,o zaman da hız yükselir.bir de önceden ben lanet olası yurtdışı çıkışı yavaş diye çok sıkıntı çekmiştim,yapılanlar doğru ve ileri dönük yatırımlardır.ama tabi keşke internet hızı da artsa.gerçi 8mbit büyük atılımdı ama yine de yetersiz.
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst