Yurtdışı e-ticaret alışverişlerinde vergi muafiyeti kaldırıldı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Creative

Gangster Gang
Yönetici
Admin
111.jpg

Amazon, Alibaba gibi uluslar arası elektronik ticaret şirketlerinden sipariş edilerek kargo ile gönderilen ve bedeli 22 euroyu aşmayan ürünlere tanınan vergi muafiyeti kaldırıldı.

Habertürk.com'un haberine göre, Avrupa Birliği ülkelerinden getirtilen ürünlere yüzde 18, diğer ülkelerden getirtilenlere yüzde 20 oranında gümrük vergisi uygulanacak.

Posta ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelen, gönderi başına bedeli 75 euroya kadar olan ürünlere sağlanan vergi muafiyetinde, limit önce 30 euroya, 2016 yılında da 22 euroya indirilmişti.

Şimdi posta ve kargo yoluyla gelen tüm gönderilere, bedeli ne olursa olsun yüzde 18-20 oranında gümrük vergisi uygulanacak. Karar 15 gün sonra yürürlüğe girecek.

:: Vatana millete hayırlı olsun!
 

Rint

Profesör
Haberi paylaşmaya gelmiştim, valla ne diyecem bilemedim :) 22 euro dediğin; 22x6,80: 149,60 TL yapıyor. Hayırlı olsun son alışverişimi geçen ay yapmış ve teslim almıştım ki iyide almışım dedim şimdi...
 

Creative

Gangster Gang
Yönetici
Admin
Sonrasında da sanırım daha siteye girdiğimiz gibi vergi sayacı başlayacak yazmaya.. Vergimetre!
 
Peki bundan sonra gelen ürünlerin vergisini vs nasıl ödeyeceğiz bilgisi olan varmı? Şuan yolda olan ürünler benim ve büyük ihtimalle de yetişmeyecek ve gümrüğe takılacak. Inşallah paket üzerindeki fiyata göre vergiyi falan hesaplayıp kargoyu alırken öderiz. Yoksa bi ton evrak işi olacak 3-5 liralık ürünler için.
 
Üst