Yurtdışı Alışverişlerinizden Para İadesi Alma

myaweb

Üyecik
Hepimiz yurtdışından alışveriş yapıyoruz. Bunun sebebi de aynı ürünün Türkiye’de çok pahalı olmasıdır. Yurtdışından alışveriş yapmak için bir çok site vardır. Bunlar Amazon,AliExpress, Gearbest ve DHGate gibi sitelerdir. Şimdi sizlere bu yazımda yurtdışından alışveriş yaparken yaptığınız alışveriş kadar %’lik bazda iade veren Giving Assistant dan bahsedeceğim.Giving Assistant sitesi üzerinden alışveriş yapmak istediğiniz siteye tıklarsanız yaptığınız alışverişlerin bir kısmını size geri iade ediyor. Bir kaç örnek vermek gerekirse;

GearBest.com için %12 para iadesi.
Amazon.com için %1,5 para iadesi.
DHgate.Com için %2 para iadesi.
GoDaddy için %40 para iadesi.
ve bunlara benzer yüzlerce siteden para iadesi alabiliyorsunuz.

Örneğin GearBest.com sitesinden 10$’lık alışveriş yaptınız, size 1,2$’ı geri iade ediyor.

PARA İADESİ NASIL ALIRIM?

Para iadesi alabilmek için öncelikle BURAYA tıklayarak Giving Assistant’a kayıt olun.

Yukarıda verdiğim linkten kayıt olursanız size ekstra $5 hediye vermektedir.

Kayıt işlemini tamamladıktan sonra “Account” sekmesine gelin ve alttaki “Settings” ikonuna tıklayın.Üstteki resimdeki gibi ayarlarınızı yapın. Sizin hiç bir yere basıp kayıt etmenize gerek yoktur. Kendisi otomatik olarak kayıt ediyor.

Ayarlarımızı yaptıktan sonra hangi siteden alışveriş yapacaksak yukarıdaki arama kutucuğuna adını yazıp gönderiyoruz.

Ben GearBest üzerinden anlatımımı yapacağım.Yukarıdaki gibi çıkan linke tıklıyoruz. Bizi bir sayfaya yönlendirecek. Yönlendirdiği sayfada solda bulunan “SHOP NOW“a tıkladıktan sonra bizi alışveriş için seçtiğimiz siteye yönlendirecek. Ayrıca Sayfada bulunan ek indirim kuponlarını da tercihinize göre kullanabilirsiniz.


Tercih ettiğimiz siteden alışverişimizi yapıp ödememizi gerçekleştirdikten sonra Giving Assistant’den bir mail gelecek. Bu mailde yaptığınız alışverişin geri iadesi yapıldığına dair bilgiler yazmakta. Üstte de belirttiğim gibi benim referansımla kayıt olursanız size ek olarak $5 hediye veriyor. Yaptığınız ilk alışverişten gelen iadeyle birlikte bu $5’ı PayPal hesabınıza çekebilirsiniz.İşlemler bu kadar. Her şeyi yapıp, geri iade bakiyemize işlendiğinde Account kısmında toplam bakiyenizi görebilirsiniz. Ödemeyi paypal hesabınıza Pazartesi günleri yapmaktadır.

KAYIT OL

Kaynak: Mehmet YAVUZATMACA - Kişisel Blog
 

fatihcray

Üyecik
tam anlamıyla konuyu okuyamadım anlamsız baş ağrısı var şuan okuduğum kadarıyla paypal gerekli şuan paypal işlem görmüyor galba nasıl olucak ?
 

Son mesajlar

Üst