Soru Yurt dışından uyguna telefon almak

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
196
Merhaba ben kendime telefon bakıyorum. Telefona özenle bakarım uzun süre kullanıcam sizce yurtdışından iphone almak istesem hangi ülkeden alabilirim. Sahte açılmış vs olmamalı.
Sizce İphone 14 256gb mı alınır yoksa İphone 14pro 256gb mı yoksa Eylülü bekleyip yeni iphone modeli çıkınca onu mu alayim yoksa yeni model çıkınca 14 pro mu alayim ucuzlarsa tabi
not:256gb olmalı 128 olmaz çünkü artık dosya boyutları falanda artığı için

monuroruc

Asistan
Reaksiyon puanı
206
Eğer kesin olarak yurt dışından alacaksan Eylül'ü bekleyebilirsin. Yine aynı fiyat üzerinden ya da 100 dolar gibi fazla bir fiyattan çıkış yapacaktır. Telefonun Türkiye fiyatı abartı bir şey olacaktır ama dolar kurunun ne olacağını bilemeyiz Eylül ayında. Ben olsam eğer ki yurt dışından alacaksam Eylül'ü beklerdim. Gürcistan'dan satın alabilirsin çoğu kişinin yaptığı gibi. Ama kayıt için Ocak ayını sakın geçirme çünkü mutlaka kayıt ücretleri artacaktır.

Reaksiyon puanı
4,385
Eğer kesin olarak yurt dışından alacaksan Eylül'ü bekleyebilirsin. Yine aynı fiyat üzerinden ya da 100 dolar gibi fazla bir fiyattan çıkış yapacaktır. Telefonun Türkiye fiyatı abartı bir şey olacaktır ama dolar kurunun ne olacağını bilemeyiz Eylül ayında. Ben olsam eğer ki yurt dışından alacaksam Eylül'ü beklerdim. Gürcistan'dan satın alabilirsin çoğu kişinin yaptığı gibi. Ama kayıt için Ocak ayını sakın geçirme çünkü mutlaka kayıt ücretleri artacaktır.
Yorumunuza katılıyorum.

xYavuz

Doçent
Reaksiyon puanı
1,229
Merhaba ben kendime telefon bakıyorum. Telefona özenle bakarım uzun süre kullanıcam sizce yurtdışından iphone almak istesem hangi ülkeden alabilirim. Sahte açılmış vs olmamalı.
Sizce İphone 14 256gb mı alınır yoksa İphone 14pro 256gb mı yoksa Eylülü bekleyip yeni iphone modeli çıkınca onu mu alayim yoksa yeni model çıkınca 14 pro mu alayim ucuzlarsa tabi
not:256gb olmalı 128 olmaz çünkü artık dosya boyutları falanda artığı için
ıraktan alabilirsin 14 pro max 256 gb şuan 33.000 bandında
Mesaj otomatik birleştirildi:

ama buraya gelen fiyatı oraya bizzat gidersen daha uyguna alırsın

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Kıbrısa git. Hem tatil yaparsın, hem oradan bir hat ile birlikte alırsın. Orada yerel hat ile daha hesaplı görüşürsün. Hiç görmediğim telefonlar bulunuyor orada.

monuroruc

Asistan
Reaksiyon puanı
206
Kıbrısa git. Hem tatil yaparsın, hem oradan bir hat ile birlikte alırsın. Orada yerel hat ile daha hesaplı görüşürsün. Hiç görmediğim telefonlar bulunuyor orada.
Kıbrıs'ta telefon fiyatları buradan çok farksız değil hocam.

MuratKndl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Yurtdışından almayı Gürcistan'dan önerenler olmuş şu konuda uyarmak isterim bazen Zoomer mağazasından sıkıntılı ürün çıkabiliyor aklınızda bulunsun.

Tan KO

Öğrenci
Reaksiyon puanı
29
iPhone 15'te pek bir yenilik olacağını sanmıyorum aslında şuanlık bence 14 pro daha akıllıca olur onun dışında ben olsam 16 17 yi beklerdim yani tabi fiyatlar dolar böyle giderse 100000'e dayanır gibi

Reaksiyon puanı
196
Bende şuan 32 bin TL var. Bununla yatırım yapıp 5sene sonra mı İphone alayım.:)