Soru Yurt dışı kayıtlı iphone 11 almak mantıklımı?

Bu konuyu okuyanlar

Elvin.

Naber müdür
Moderatör
Reaksiyon puanı
2,878
2.el çok iphone 11 yurt dışı kayıtlı görüyorum fiyatları makul ancak,yakın zamanda yeni bir kanunla sorun çıkarır yada masraf yaparlarmı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

??

Son düzenleme:

Kayn

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,585
1 Ocak 2023'e kadar sorun yok gibi duruyor, 8.000 TL - 9.000 TL gibi fiyatlara alıp kaydını yaptırır kullanırsın ama 1 Ocak 23'den sonra kayıt parası 2.800 TL'den 6.000 TL'ye çıkıyor. O zaman 1.5 - 2K daha bütçe arttırıp sıfır TR cihazı almak daha mantıklı olur. Eğer alacaksanız elinizi çabuk tutun derim.

Elvin.

Naber müdür
Moderatör
Reaksiyon puanı
2,878
1 Ocak 2023'e kadar sorun yok gibi duruyor, 8.000 TL - 9.000 TL gibi fiyatlara alıp kaydını yaptırır kullanırsın ama 1 Ocak 23'den sonra kayıt parası 2.800 TL'den 6.000 TL'ye çıkıyor. O zaman 1.5 - 2K daha bütçe arttırıp sıfır TR cihazı almak daha mantıklı olur. Eğer alacaksanız elinizi çabuk tutun derim.
7bin tl'ye iphone 11pro satılıyor yurtdışı kayıtlı 2.el şimdi almak doğru olurmu masrsf ettirmez değilmi?

Kayn

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,585
7bin tl'ye iphone 11pro satılıyor yurtdışı kayıtlı 2.el şimdi almak doğru olurmu masrsf ettirmez değilmi?
Hayır masraf ettirmez, gerekli kontrolleri yapıp alın derim 2.800 TL'ye de TR kaydını yaptırır kullanırsınız, dediğim gibi 1 Ocak 2023'den sonra 6.000 TL olacak kayıt parası.

Elvin.

Naber müdür
Moderatör
Reaksiyon puanı
2,878
Çok teşekkür ederim🙏😇

bycevik

Asistan
Reaksiyon puanı
38
2.el çok iphone 11 yurt dışı kayıtlı görüyorum fiyatları makul ancak,yakın zamanda yeni bir kanunla sorun çıkarır yada masraf yaparlarmı?

??
Ikinci el mi dusunuyorsun :)

Simdi ben dolap da baktim hatta favori attim :)

interintro

Asistan
Reaksiyon puanı
79
ikinci el telefon almaktan korkarım. hele hele yurtdışı cihaz almaktan daha çok korkarım. zaten phone sevmem.
Hile katakulli çok yapılıyor.

Elvin.

Naber müdür
Moderatör
Reaksiyon puanı
2,878
Üstad görmek yetmez, yanında gerçekten telefondan acaip anlayan bir usta ile ancak ikinci el telefon almalısın benim kanımca çünkü çok fena kazık atarlar, piyasada çok hile var. :)
Maalesef herkez kısa yoldan para kazanmak istemekte şuan ve o tür yollara baş vuruyorlar.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
12,174
İkinci el YD cihazı almak bence büyük risk.

Üstelik bu adam yurtdışı cihazını nasıl kullanıyor ? Kayıt parasını sen verecen madem !!! Üstelik telefon çalıntı mı veya ekranımı değişti kameralar mı kırıldı batarya mı öldü hiç bir şey bilemezsin böyle durumlarda. Telefonu aldın 1 ay sonra bozuldu kitlendi veya polis kapına geldi telefon çalıntı ! O zaman ne yapacan.

Mesela benim abimin Iphone telefonu 7. kattan düşmüştü. Bildiğin telefon tuz buz oldu ön arka. Ama anakart sağlamdı açılıyordu kendince. Letgo ya koydu o halde. SABAHINA ADAMLAR ALMAYA GELDİ. Abi bize sat diye. Öyle telefonu alıp çakma çin malı parçalar ile tamirleyip millete kakalıyorlar sonra... Tanıdık olmadan güvence almdan bu tarz alışverişler çok riskli bence.

Elvin.

Naber müdür
Moderatör
Reaksiyon puanı
2,878
Hocam icloud kilidine dikkat edin satan kişi icloud hesabından çıkış yapsın mutlaka
Ederim teşekkürler🙏😇

İkinci el YD cihazı almak bence büyük risk.

Üstelik bu adam yurtdışı cihazını nasıl kullanıyor ? Kayıt parasını sen verecen madem !!! Üstelik telefon çalıntı mı veya ekranımı değişti kameralar mı kırıldı batarya mı öldü hiç bir şey bilemezsin böyle durumlarda. Telefonu aldın 1 ay sonra bozuldu kitlendi veya polis kapına geldi telefon çalıntı ! O zaman ne yapacan.

Mesela benim abimin Iphone telefonu 7. kattan düşmüştü. Bildiğin telefon tuz buz oldu ön arka. Ama anakart sağlamdı açılıyordu kendince. Letgo ya koydu o halde. SABAHINA ADAMLAR ALMAYA GELDİ. Abi bize sat diye. Öyle telefonu alıp çakma çin malı parçalar ile tamirleyip millete kakalıyorlar sonra... Tanıdık olmadan güvence almdan bu tarz alışverişler çok riskli bence.
Bende korkuyorum risk büyük maalesef.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,284

??
Bence mantıklı değil.

Son mesajlar