Yurt dışı kayıtlı cihaz sorun çıkartır mı

Bu konuyu okuyanlar

Wobinim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Merhaba arkadaşlar 2. el s8 aldım alırken imei kontrol ettim ve Durum: IMEI NUMARASI KAYITLI Kaynak :İthalat yoluyla kaydedilen IMEI Marka/ModelMarka: SAMSUNG Model Bilgileri: SM-G950F GALAXY S8 bu şekilde çıkıyor ileride bir sıkıntı çıkarır mı

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,373
Merhaba arkadaşlar 2. el s8 aldım alırken imei kontrol ettim ve Durum: IMEI NUMARASI KAYITLI Kaynak :İthalat yoluyla kaydedilen IMEI Marka/ModelMarka: SAMSUNG Model Bilgileri: SM-G950F GALAXY S8 bu şekilde çıkıyor ileride bir sıkıntı çıkarır mı
Bu dediğiniz yurt dışı kayıtlı cihaz olmuyor ki? Distribütör veya ithalatçı garantisi ile satılan tüm telefonlar BTKya kaydedilirken İthalat yoluyla kaydedilen IMEI olarak işleniyor. Yani ülkemizde satılan garantisi olan telefonlar bu şekilde kaydedilmiş oluyor. Yurt dışı kayıtlı olarak söylenenler ise yolcu beraberi getirilip pasaport kaydı yapılan telefonlardır. Onlarda sorgulamada Pasaport yoluyla kaydedilen IMEI olarak gözüküyor.

Wobinim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
evet ben de eski telefonu kontrol edince şimdi fark ettim bir an ithalat vs görünce yurt dışı sandım :D