Yurt Dışı iPhone'nu Nasıl Kaydettiricem ?

Bu konuyu okuyanlar

Fast Furious

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar sorum başlıktaki gibidir birazdaha açmak gerekirse ;

Telefonu aldım ancak yurt dışı kayıtlı ben bu cihazı nasıl kaydettiricem bilen yapan arkadaşlarımız varsa mesaj ve ya yorum yaparlarsa sevinirim.

Çünkü ben daha hiç kayıt ettirmedim , böyle birşeyler yapmadım telefoncu'ya götürsem onlar hallede bilirlermi , pasaport la oluyormuş ancak ne yakınımda nede bende pasaport maalesef yok.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Sende veya tanıdığında pasaport yoksa bu iş sana biraz pahalıya patlar. 200-300 TL arası bir meblağ ile karşı karşıya kalacaksın. Birde bu işlem bildiğin birisinin pasaportu dışında bir kişinin pasaportuna kayıt ettirildiği zaman problem adam haberim yok diye kaydı düşürebilir şans lazım birazda. Ama kendi pasaportunu kayıt yaptiracaksan e devlet üzerinden kayıt yapabiliyorsun. İlgili hesaba vergi ücretini ödüyorsun cihazın ımei burası ve ülkeye giriş çıkış belgesi ile bu işlemleri 2 dk da bitirebilirsiniz.

Fast Furious

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefoncular bunu halledemezmi peki ?

cansermo

Müdavim
Reaksiyon puanı
30
Telefon e devlet üzerinden kaydettirilmeli. Yakınlarında yakın zamanda yurtdışına çıkmış ve ülkeye giriş yapmış birisini bulursan onun adına e devletten kayıt ettirebilirsin. Eğer bulamazsan da pasaport hakkını satanlar var ama ne kadar güvenilir olur bilemem.

Reaksiyon puanı
2
Ben kıbrıstan iPhone 5 aldım ilimdeki defterdarlık a gittim 100 tl verdim oldu.uzun süre kullandım

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Abone olduğun operatörün kendi servisine git, onlar haleder. Faturasını da yanında bulundur.

mopin16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben aldım butun herşeyini halletim tek sıkıntı yeni sim aldım taktım açılısta etkınlestırme hatası aldım ve devamı gelmedı ne olucak bılmıyorum