Haber Yunanistan: Orman yangınları için yardıma hazırız

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
3,027
Hem geçmişte, hem de yakın geçmişte sıkça anlaşmazlığa uğradığımız Yunanistan'dan barışçıl bir mesaj geldi. Yunanistan Dışişleri Bakanı, Türkiye'ye geçmiş olsun dileklerini iletti ve yangına müdahale için yardıma hazır olduklarını dile getirdi.
Yunanlarla olan durumumuz belli ama güzel bir tutum sergilemişler. Böyle durumlarda siyasi sorunları bir kenara bakıp insan olmak gerekiyor.

Ceon

Asistan
Reaksiyon puanı
325
Konuya da yazıldığı gibi Yunanistan ile birçok anlaşmazlığımız oldu. Ya istediğimizde yardım etmeyecekler ya da ülkemiz için daha kötü şeyler olacak. Çünkü her ne kadar istemesek de kendi ellerimizle ülkemizin orman bölgeleri dahil bütün bölgelerine giriş izni veriyoruz. Bunu kötü amaçlı kullanırlarsa sonuçları asla dönülmez olabilir. He kullanmazlar diyenler illa ki olacaktır. Ortaokulda azcık Sosyal Bilgiler dersi gördüyseniz öğretmeniz Yunanları denize döktük cümlesini kullanmıştır ;) ;). Ama tabi ki karar devlet büyüklerimizde kalıyor. ?

Reaksiyon puanı
3,027
Konuya da yazıldığı gibi Yunanistan ile birçok anlaşmazlığımız oldu. Ya istediğimizde yardım etmeyecekler ya da ülkemiz için daha kötü şeyler olacak. Çünkü her ne kadar istemesek de kendi ellerimizle ülkemizin orman bölgeleri dahil bütün bölgelerine giriş izni veriyoruz. Bunu kötü amaçlı kullanırlarsa sonuçları asla dönülmez olabilir. He kullanmazlar diyenler illa ki olacaktır. Ortaokulda azcık Sosyal Bilgiler dersi gördüyseniz öğretmeniz Yunanları denize döktük cümlesini kullanmıştır ;) ;). Ama tabi ki karar devlet büyüklerimizde kalıyor. ?
Böyle durumlarda siyaset daha sonra tartışılmalı bence. Ormanlar doğanın bize mirasıdır. Ermenistan'da bile ormanlar yansa sırf doğayı korumak için yardım etmeliyiz. Şu an yangınların söndürülmesinde uçak yetersizliği tartışılıyor. Eğer gerçekten yetersizlik varsa dış ülkelerden yardım almalıyız.

Ceon

Asistan
Reaksiyon puanı
325
Böyle durumlarda siyaset daha sonra tartışılmalı bence. Ormanlar doğanın bize mirasıdır. Ermenistan'da bile ormanlar yansa sırf doğayı korumak için yardım etmeliyiz. Şu an yangınların söndürülmesinde uçak yetersizliği tartışılıyor. Eğer gerçekten yetersizlik varsa dış ülkelerden yardım almalıyız.
Evet biz yardım ederiz. Zaten Türk halkının çoğunluğu yardımı, paylaşmayı sever. Ama bizim her ülkeye güvenmemiz için hele ki geçmişte kovduğumuz şimdiyse anlaşamadığımız bir ülkeye güvenmemiz elle tutulur neyimiz var? Bir şeyimiz yok. Sorun da burada çıkıyor ????.

Toki4182

Asistan
Reaksiyon puanı
70
NHem geçmişte, hem de yakın geçmişte sıkça anlaşmazlığa uğradığımız Yunanistan'dan barışçıl bir mesaj geldi. Yunanistan Dışişleri Bakanı, Türkiye'ye geçmiş olsun dileklerini iletti ve yangına müdahale için yardıma hazır olduklarını dile getirdi.
Yunanlarla olan durumumuz belli ama güzel bir tutum sergilemişler. Böyle durumlarda siyasi sorunları bir kenara bakıp insan olmak gerekiyor.

Niyeti yardım olsa uçakları gönderiyorum komşu der. Siyasi malzeme olarak kullanırlar bu yardımı. Yardım kabul etmek, onların büyüklüğünü kabul etmektir.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Niyeti yardım olsa uçakları gönderiyorum komşu der. Siyasi malzeme olarak kullanırlar bu yardımı. Yardım kabul etmek, onların büyüklüğünü kabul etmektir.
Abi yunan dost bir ülke değil ki dediğin gibi gönderiyorum desin. Diplomasi dili böyledir ülke yardıma hazır olduğunu bildirir sen ülke olarak yardımı kabul veya teşekkür ederek geri çevirirsin.

emin:)

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
Bu Tarz açıklamalar genelde Prosedür gereği yapılır.Tabikide yardım edecekler ama çokda isteyeceklerini sanmıyorum.

Reaksiyon puanı
1,768
Yunanistanın o saçma düşmanlığı bırakmasına sevindim :) bizim adamlar ile derdimiz yok ama onlar inadına sataşıyor yardım teklif ettiğimizde de kabul etmiyorlar

Yunan medyasına bi göz atçam bunu siyasi malzeme olarak mı kullanmışlar normal yardım mı etmek istemişler diye
İçim rahat etmiyor :D

emin:)

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
Yunanistanın o saçma düşmanlığı bırakmasına sevindim :) bizim adamlar ile derdimiz yok ama onlar inadına sataşıyor yardım teklif ettiğimizde de kabul etmiyorlar

Yunan medyasına bi göz atçam bunu siyasi malzeme olarak mı kullanmışlar normal yardım mı etmek istemişler diye
İçim rahat etmiyor :D
Türkler Türk dışında kimseye güvenmemeli.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,531
Yunanistan ile aramız düzelirse artık saçma şarkıları Yunanistan'a iteleyemeyeceğiz :) Artık "nice greek song" yerine "nice ermenian song" yazarız :D Neyse boşu kesiyorum.

Reaksiyon puanı
1,768
Bi bak nasılmış söyle ona göre kabul edelim yardımı. Hadi bekliyor herkes.
Şimdilik onlarda ses seda yok :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yunanistan ile aramız düzelirse artık saçma şarkıları Yunanistan'a iteleyemeyeceğiz :) Artık "nice greek song" yerine "nice ermenian song" yazarız :D Neyse boşu kesiyorum.
Aga ben yunan şarkılarını seviyorum özellikle imam baildi şarkılarını :D

Ridvansener

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
21
yardımcı olmaylıyız. Bende elimden geleni yapıyorum

Son mesajlar