Soru Yunanistan Neden Bizden Nefret Ediyor?

Bu konuyu okuyanlar

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Neden bizden nefret ediyorlar? Onların istediği bir şeyimi vermedik? Yoksa sorun siyasal mı? Cevaplayabilirseniz mutlu olurum ?

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,974
Onlar para ve toprak(Kıbrıs ve Ege adaları) istiyor biz vermiyoruz bu yüzden nefret ediyorlar.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Tarihte yaşananlar. Onların topraklarını aldık diye düşmanlar. Mesela Kıbrıs'ın ikiye bölünmesi falan. Tamamen kendilerinin olmasını istiyorlar. Batı Anadolu ve Türkiye'nin Trakya bölgesini çok istiyorlar diye biliyorum. Hele özellikle İstanbul.
Bazı faşist ve aşırı milliyetçi genç Yunanlar Konstantinopolis diyorlar internette halen İstanbul'a. Bizim diye yazıp duruyorlar. Zaten sadece yazarlar. Başka bir şey yapmaya cesaretleri yok.
Bir de dinden dolayı da düşmanlıkları var.
Daha çok bu düşmanlıkları yapanlar genç veya çocuklar. Hep Youtube'da görüyorum. Klavye savaşları yapıyorlar. ? Birbirlerine hakaret ediyorlar falan. Bu hiç doğru ve iyi bir şey değil.
Ama hepsi öyle değil. Aralarında iyi insanlarda var. Türkler ile sorun yaşamamak ve düşman olmak istemeyen. Mesela Yunanistan'dan komşu Türkiye'ye selamlar diye yazanı gördüm. Tabii ki İngilizce olarak yazmışlardı.

ExpertGamer90

Profesör
Reaksiyon puanı
2,702
Ama hepsi öyle değil. Aralarında iyi insanlarda var.
Ama maalesef Yunanlar'ın hepsinin kötü ve Türk düşmanı olduğunu düşünen kişiler var. Her yerde iyi insan ve kötü insan vardır. Şimdi ben gidip "Yunanlar kötüdür, Türk düşmanlarıdır." dersem aralarından iyi olan kişilere haksızlık yaparım. Şu an ülkemizde Kürtlere terörist diyorlar ama kötü niyetli Kürtler var, iyi niyetli Kürtler var. Bunu anlamıyorlar...

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Ama maalesef Yunanlar'ın hepsinin kötü ve Türk düşmanı olduğunu düşünen kişiler var. Her yerde iyi insan ve kötü insan vardır. Şimdi ben gidip "Yunanlar kötüdür, Türk düşmanlarıdır." dersem aralarından iyi olan kişilere haksızlık yaparım. Şu an ülkemizde Kürtlere terörist diyorlar ama kötü niyetli Kürtler var, iyi niyetli Kürtler var. Bunu anlamıyorlar...
Örnek olarak

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Aşırı milliyetçilik zarar. Tamam ülkeni milletini sevebilirsin ama başka bir millete hakaret etme hakkı vermiyor. Ben Türk'üm diğer ülkelerden milletlerden nefret ederim demek hiç doğru değil. Böyle insanlar yüzünden ayrımcılık da olur her şeyden, savaşta olur.
Bir Türk gelir başkasına hakaret küfür eder, sonra o ettiği kişi ona da eder. Böyle devam eder. Hiç bitmez.
Öyle insanlar yüzünden hepimiz kötüleniyoruz.
Önce herkesin başkalarına saygı duyması gerekli. Başka ülkeye, millete veya dine hakaret etmemeli hiç kimse. Böyle olursa zamanla aramızdaki öfke ve düşmanlık azalır.
Ama bazılarına anlatmak zor gerçekten. Hep klavye savaşları yapıyorlar. Onun gibiler yüzünden de bir millet başka bir milletten nefret etmeye devam ediyor.
Her ülkeden iyi insan ve maalesef ki kötü insan da var.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Bahsettiğim kişiler gerçekten sinir bozucu. O zaman ben Amerika'ya gideyim, orada kötü biri var, Amerikalılar kötü insanlar mı diyeyim? Azerbaycan'a gideyim, orada karşıma kötü birisi çıktı, Azerbaycanlılar kötü mü diyeyim? Anlamıyorum...
Bence bunun sebebi siyasetçiler.
Günümüzde ülkelerin siyasetçileri birbirinin kuyusunu kazıyor. Halkına veya destekçilerine bunu işine geldiği gibi empoze etmeye çalışıyor. Kendi seçtiği siyasetçinin önünde el pençe durup dediklerini sorgulamayan, araştırmayan insanlarında bu düşünceleri desteklemesi veya bu art niyetli kişilere kılıf bulması kaçınılmaz. Hal böyle olunca da bir ülke vatandaşı başka bir ülke vatandaşına kin ve öfke dolabilir.

Örneğin Yunanistan aşırı sağ partisi Altın Şafak (Χρυσή Αυγή) destekçilerinin Türklerden nefret etmeleri normaldir. Başlarındaki kötüledikçe, çeşitli bahaneler göstererek destekçilerine nefret ettirecektir.