Yunan gemisinin yardım çağrısına Türk fırkateyni yetişti

Bu konuyu okuyanlar

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Hint Okyanusu'nda, yaralı personeli için yardım çağrısında bulunan Yunan bandıralı ticari geminin yardım çağrısına, bölgede keşif gözetleme görevi icra eden TCG Giresun fırkateyni yanıt verdi. Helikopterle Yunan bandıralı gemiden alınan yaralı Marcos'a ileri tıbbi müdahale Türk savaş gemisinde yapıldı
  • ,83W-7QzSX02FmP1PGdOgnA.jpg

Hint Okyanusu'nda, yaralı personeli için yardım çağrısında bulunan Yunan bandıralı ticari geminin yardım çağrısına, bölgede keşif gözetleme görevi icra eden TCG Giresun fırkateyni yanıt verdi.
  • ,GPdmAwz34UWe7EWLtD7q6Q.jpg

Deniz Kuvvetleri Komutanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Aden Körfezi'nde, bir Türk Tuğamiral tarafından komuta edilen Birleşik Görev Kuvveti emrinde Deniz Haydutluğu ile Mücadele Harekatına iştirak eden TCG Giresun, Hint Okyanusu'nda keşif gözetleme görevi icrası sırasında, Yunanistan bandıralı "Aegean Angel" isimli tankerden yaralı gemi personeli için acil yardım çağrısı aldı.
  • 3
    ,eeLwVMz2mkuC8BxHvOH6FA.jpg

Yüksek süratle ticari gemiye yaklaşan fırkateynin helikopteri, kaza sonucu sol el başparmağı kopan ticari gemi personeli Yunanistan vatandaşı Vazoios Marcos'u almak üzere "Aegean Angel"e gönderildi.
  • ,G_jYxAI0MEaocVpnlvSNQA.jpg

Kurtarma vinci vasıtasıyla helikoptere alınan Marcos, TCG Giresun'a nakledildi.
  • ,FfP6csJLuEOCWLS-BxPuFw.jpg

İlk müdahalesi TCG Giresun'un askeri doktoru tarafından yapılan yaralı denizci, ileri tıbbi müdahale için en yakın liman olan Umman'ın Salalah'a intikale başladı.
kaynak: Yunan gemisinin yardım çağrısına Türk fırkateyni yetişti