Yunan askeri dibimizde bitti

Bu konuyu okuyanlar

tmpuser

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Yunanistan adayı işgal etti

040820090947582833665_2.jpg

1996 yılında yaşanan Kardak krizinden ders almayan Yunanistan, bu kez de burnumuzun dibindeki Kara Ada'ya bayrak dikerek, adayı işgal etti.

Yunan Genelkurmayı olayı yalanladı. Ancak Yunanistan’ın dibimizdeki adaya karakol ve gözetleme kulesi kurduğu ortaya çıktı

Yunanistan, sessiz sedasız Türkiye’nin hemen dibindeki, Antalya’nın Kaş ilçesinden gözle görülen ve kimseye ait olmayan Kara Ada’ya sahip çıktı. Geçen hafta Proto Thema gazetesinde yayınlanan habere göre, Yunanistan 12 Adalar bölgesindeki küçük adalara savaş gemileriyle bin kadar komando sevk etti. O adacıklardan biri de Yunanlıların ’ro’ dediği Kara Ada... Bu haber üzerine Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı haberi yalanladı, “Gerçeği yansıtmıyor” dedi.

Ancak Kanal D Haber’de ekrana gelen görüntüye göre, Yunan Genelkurmayı’nın açıklaması gerçeği yansıtmıyor çünkü Yunanistan’ın, Türkiye’nin hemen dibindeki o adacığa asker yığdığı hatta karakol ve gözetleme kulesi bile kurduğu görülüyor. Adanın etrafında da bir Yunan hücumbotu devriye geziyor. Kara Ada, Türkiye’nin burnunun dibinde, Antalya’nın Kaş ilçesinden gözle görünen Meis adasının 3 mil batısında bulunuyor. Yüzölçümü bir kilometre kare... Burası “aidiyeti belli olmayan ada”, yani İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra yapılan Paris Antlaşması’na göre kimseye ait değil ve yerleşim de yasak.

1996’da bir Türk gemisi Kardak Kayalıkları’nda karaya oturunca Türkiye ve Yunanistan olayın kendi karasularında olduğunu iddia etmişti. Türk ve Yunan kurtarma ekipleri arasındaki anlaşmazlık krize yol açmıştı. Türk SAT komandoları adaya Türk bayrağı dikince iki ülke savaşın eşiğine gelmişti.

Kaynak

Video Kaynakta mevcut

useryok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ya bunlar harbiden kaşınıyor yaaa. Hani mahallede küçük çocuklar olur dağılın len dersin. Kaçar kaçar, sen arkanı dönünce sana hareket yapar... Aynı öyle. Yaw Atatürk bunları nasıl döktü Egeye de, bunların nasıl bir yarası var...

ikspi

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
demekki durdukdıkları yere sığamadılar :D.
Küçük de olsa hiç bir zaman taviz vermemek lazım.

0mrdr5

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
aynen kaşınıyorlar bunlara verdiğimiz dersi hatırlatmamız gerekiyor galiba

euphoriazoca

Asistan
Reaksiyon puanı
3
soytarılar ya.. gercekten kasınıorlar lakın gunumuzde ATATURK gibi hadlerını bıldırıcek bı liderımız yok malesef..

GKHNCKR

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Pis bu yunanlar yaa, ne yapacan desene iki adımlık adayı. Kaş'ta nereyi izleyecen? Derdin ne? Pislik çıkarmak için fırsat kolluyorlar. Sultan Tayyib'in fermanı ile bir çıksak yunanistana, AB sokmadan gireceğiz topluluğa, haberleri yok..

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Lan aslında 2-3 savaş gemisi ya da 4-5 içi asker dolu TÜrk helikopteri yollayacan boşalttıracan adayı görecekler group xr valla lafına çok güldüm tükürsek boğulacaklar gerçekten haklısın valla koptum süper laf.Aslında düşünsene başbakan diyecek yürüyün lan şurdan tövbe tövbe tükürsek boğulacanız defolun gidin küfür ettirceniz adama:D

pafter

Doçent
Reaksiyon puanı
4
soytarılar ya.. gercekten kasınıorlar lakın gunumuzde ATATURK gibi hadlerını bıldırıcek bı liderımız yok malesef..

Aynen katılıyorum.
Bazen yorum yapmama gerek kalmıyor, bazı yorumlar herşeyi anlatmaya yetiyor. Bırak yunanı ermeniyi pkk ya bile taviz veriyorlar.

respector

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Sultan Tayyib'in fermanı ile bir çıksak yunanistana, AB sokmadan gireceğiz topluluğa, haberleri yok..

25 Aralık 1995: O bayrak inecek, o asker gidecek! (Tansu Çiller)

04 Ağustos 2009: ... (Sultan Tayyip)

Bu da geçmişte ne yaşandığını merak eden genç üyelerimiz için gelsin: Yarım saat geciksek Yunanla çatışırdık - Hürriyet

Malum forumda 15-20 yaş aralığında olup ciddi ciddi siyaset konuşan epey üye var. 1995 yılında onlar henüz çok küçüktüler ama Türkiye'nin ve yönetenlerinin o zamanki duruşunu ve stratejisini okumak bilmek isteyebilirler...

twilight_flame

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Pis bu yunanlar yaa, ne yapacan desene iki adımlık adayı. Kaş'ta nereyi izleyecen? Derdin ne? Pislik çıkarmak için fırsat kolluyorlar. Sultan Tayyib'in fermanı ile bir çıksak yunanistana, AB sokmadan gireceğiz topluluğa, haberleri yok..

O biraz zor iste :) Herkeste o sekilde soyleyebilecek ferman verecek cesaret yoktur. Atatürk'ten sonra birkez rahmetli Bülent Ecevit verdi o fermani.

quazar

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Ya kimse niye sormuyor o Yunan askerleri oraya gelene kadar, karakolu kurana kadar bizim süper ordu neredeydi? A içişleri ile meşguldü galiba. Polis!!! işini adam gibi yapsaydı o ada (tam olarak burnumuzun dibinde) işgal edilmezdi. İçilmiş sütün davası olmazmış!

Atatürk gibi bir liderimiz yok evet ama o zamanki ordu gibi ruhu olan bir ordumuzda yok. Şu an gırtlağına kadar siyasete batmış, halkını sınıflara ayırıp tasnif eden sadece lafta Atatürk ilkelerini takip eden bir ordu var. Başbakan mı koruyacaktı o adayı? Devlet orduya silah vermiş radar vermiş uçak vermiş herşeyi vermiş ee karşılığı nerede? Subaylar askeri teçhizatla ya pikniğe gidiyor ya domuz avlıyor ya başka bir şey. Askerlerimizin üniformaları her geçen gün daha da bir süslü hale geliyor ayakkabıları daha da bir cilalı oluyor... Bunlar iyiye alamet değil...

Tsunmys

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Kadıköy-Üsküdar askerlik şubesinde görevli asker ve subay-astsubayları göndereceksin, feth edip gelecek Yunanistan'ı anlamıyorlar :D

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Hepimiz İzmirden işesek Yunanistanda Tsunami olur Haberleri yok :)

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
avrupa yolunda türkiyeyi baltalamak için yapılmış bir provakasyon. yünan hükümeti çirkeflikde sınır tanımıyor

twilight_flame

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Ya kimse niye sormuyor o Yunan askerleri oraya gelene kadar, karakolu kurana kadar bizim süper ordu neredeydi? A içişleri ile meşguldü galiba. Polis!!! işini adam gibi yapsaydı o ada (tam olarak burnumuzun dibinde) işgal edilmezdi. İçilmiş sütün davası olmazmış!

Atatürk gibi bir liderimiz yok evet ama o zamanki ordu gibi ruhu olan bir ordumuzda yok. Şu an gırtlağına kadar siyasete batmış, halkını sınıflara ayırıp tasnif eden sadece lafta Atatürk ilkelerini takip eden bir ordu var. Başbakan mı koruyacaktı o adayı? Devlet orduya silah vermiş radar vermiş uçak vermiş herşeyi vermiş ee karşılığı nerede? Subaylar askeri teçhizatla ya pikniğe gidiyor ya domuz avlıyor ya başka bir şey. Askerlerimizin üniformaları her geçen gün daha da bir süslü hale geliyor ayakkabıları daha da bir cilalı oluyor... Bunlar iyiye alamet değil...

Orduya emir vermedigin sürece ordu birsey yapamaz. Ayni ordu aylarca Irak icin tezkere bekleyip ondan sonra Irak'a girebilmistir. Yani bazi seyler hukuksaldir.

Ordu gidip yunanlardan once o adayi alsa bu sefer "ordu kendi ülkesini korumayi basardi da bu ada kalmisti." denecekti. Maksat üzüm yemek degil bagciyi dovmek oldugu icin ordu oyledir boyledir denir. Ama ordu yaparsada Ordu Cumhurbaskanina ve meclise baglidir tarzi soylemler ortuya cikar.

Tarihten de goruldugu üzere ordu kendisine gorev verildigi zaman layikiyla yere getirmektedir. Sorun o gorevi verebilecek cesareti olan bir kisiye ülke yonetimi teslim edilmesinde. :)

tmpuser

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
25 Aralık 1995: O bayrak inecek, o asker gidecek! (Tansu Çiller)

04 Ağustos 2009: ... (Sultan Tayyip)

Bu da geçmişte ne yaşandığını merak eden genç üyelerimiz için gelsin: Yarım saat geciksek Yunanla çatışırdık - Hürriyet

Malum forumda 15-20 yaş aralığında olup ciddi ciddi siyaset konuşan epey üye var. 1995 yılında onlar henüz çok küçüktüler ama Türkiye'nin ve yönetenlerinin o zamanki duruşunu ve stratejisini okumak bilmek isteyebilirler...

SEndende bu tutumu bekliyodum beni haksız çıkartmadın

( Sözde ) Entellektüel kimliğini birazda bizi savunmak için kullan olurmu dostum :closedeyes:

Bizi eleştireceğine Yunanlılar ı eleştir suçu yapan onlar

Ayrıca gayet güzel bilgiler vermişsin ben verdim bak senden önce izlersin :wink:

http://forum.shiftdelete.net/konu-disi/94077-kardak-krizi-ni-hatirlayalim.html

rethun

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Öyle demesi kolayda TSK eli bağlıdır TBMM Hükümete yetki vermez yada varse hükümet onu uygulamazsa askerin yapacağı bişey yok sadece öyle bakmakla yetinir. Bu işe geline onlar zaten kendilerine değil abilerine güveniyorlar.

respector

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Sevgili Tmpuser ve onun gibi düşünen diğer üyeler,
Öncelikle "biraz da bizi savun" denmesine, Ben zaten hep bizi savunuyorum ama kendini bizden görmeyen, bu ülkeye birileri tarafından ısmarlanmış bir yola sokmak için maksatlı bir strateji izleyen bu iktidar hiç bir askeri krizi yönetemez diyorum.

Çuval olayını hatırlarsınız... Türk ordusunun Cumhuriyet tarihinin en büyük aşağılanmasını yaşadığı bu krizde nota vermek yerine " ne notası, müzik notası mı!" diyerek kendi kamuoyunu aşağılayan kişilerden burada da dirayetli bir duruş beklemek abes olur.

Umarım önümüzdeki günler beni yanıltır ve hepinizden bir özür dilerim ama şu haliyle, hiç sanmıyorum! :(

Son olarak, ben hiç "entellektüel" bir mask takınmadım ki "sözde" olsun. Bu yaftalama ve satır aralarında çaktırmadan hakaret etme merakından vazgeçilsin lütfen. Mümkün mertebe benim ismimi anarak bir şeyler yazma ihtiyacında olmazsanız da ayrıca sevinirim. Hem ikili çatışmalardan kaçmış oluruz, hem de benim üzerimden prim yaparak "tribünlere oynadığını" iddia ettiğiniz bir üyeyi yererek tribünlere oynamamış olursunuz.

Bu arada yazışırken imlaya lütfen biraz daha dikkat! :wink: Forumun kalitesini yükselten şeyler bunlar ne de olsa...

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Yunan açılımı görürüz belki yakında. :mrgreen:

Quadro

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Öyle demesi kolayda TSK eli bağlıdır TBMM Hükümete yetki vermez yada varse hükümet onu uygulamazsa askerin yapacağı bişey yok sadece öyle bakmakla yetinir. Bu işe geline onlar zaten kendilerine değil abilerine güveniyorlar.

yahu ben bu milleti anlamıyorum ... herşekilde birbirinize düşüyosunuz..
Allah aşkına birkerede şu dışarıya karşı olan meselelerde birbirinize çatmayın .... yok şu şöyle yapsın yok başbakan böyle ... yaw kardeşim Allah'ın adası kim ne yapsın oraya yunan pisliğinden başka...aramızda suçlu aramayalım

tmpuser

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Sevgili respector,

Bizi savunduğunu söylüyosun hep zaten ben bizi savunuyorum diyosun

Ve bakıyorum yazıdğın metin e

Atatürkçü bir kişi olarak kendini ifade etmene rağmen Bir tane cümlen yok Yunanlıları eleştiren bu nasıl bizi savunmak sorarım sana

Neredeyse aferin biz suçluyuz hakettik diyeceksin

Kusura bakmada ben samimiyet göremiyorum sende her zamanki gibi

imla hatalarını eleştirmek yerine konuların içeriğini iyi oku bence ,

respector

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Aklın sıra beni Yunan aşığı yapacaksın. Yapma ama çok ucuz numaralar bunlar!

Ayrıca böyle bir şeyi değil yazmak ima etmek bile kimsenin haddi değil! Umarım ağzından çıkanı kulağın duyuyordur! Biz Atatürk'ün yolundan giden özbe öz Türküz arkadaşım. Çok merak ediyorsan söyleyeyim öyle yalandan da değil bizim Türklüğümüz, Oğuz beyi Kutlu bey'in soyu Kaboğuz Türküyüz.

Bak hava atmak için değil, aklında yer etsin diye son kez yazıyorum. Ben bir bacağını Hakkari'de bırakmış bir Türk subayının oğluyum ve askerliğimi 1993-1995 yıllarında Bitlis'de yaptım. Evimde asılı 7 tane operasyon başarı belgesi var. Osman Pamukoğlu'nun "unutulanlar Dışında yeni bir şey yok" kitabında bahsettiği Hakkari'ye getirilen Tankları binbir taciz ateşi altında Hakkari'ye götüren ekipteydim. ve ayrıca yaş olarak da senden çok büyüğüm. Şu son yazdığın "Yunan yalakası" iması için benden özür dilemelisin. Modlara da bu konuda gereğinin yapılmasını rica ediyorum. Alenen ve kasıtlı olarak bana sataşıyorsun. Başka konularda ki hazımsızlığını buraya taşıyorsun. Hani neredeyse beni takip ediyorsun diyeceğim.

Bir daha asla benim ya da başka bir üyenin milliyetciliğini böyle abuk bir şekilde tartışmaya açma... Ben zaten her postumla ümmetci değil milliyetci olduğumu belli ediyorum. Ama tabi diğerlerinin işine gelmediği her durumda, dinsiz, ergenokoncu, yunancı diye yaftalanıp duruyoruz. Bu etiketleme, fişleme huyunuz sizin gibi düşünenlerin nedense ortak özelliği ki bu asıl konuyu tartışma becerinizin ve donanımlarınızın yetersiz olmasından kaynaklanan bir durum. Daha ileri götürenleriniz sırasıyla banlanıyor, umarım onlardan olmazsın.

Sen bana takılacağına oylarınla başa getirdiğin hükümeti takip et bakalım oradaki 3 Yunan'a ses çıkarıp onları oradan atma basiretini gösterebilecekler mi? Otur ondan sonra kendi özeleştirini yap. Kim milliyetçi, kim değil!

tmpuser

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Aklın sıra beni Yunan aşığı yapacaksın. Yapma ama çok ucuz numaralar bunlar!
İnsanlar gerçekten büyük katkı yapababilirler gerçekten bi çok operasyona girmiş kahramanca savaçmış olabilir

ama Bir insan alçakgönüllü olmalıdır sorulmadıkça bunları anlatmamalıdır

anlatmana da bişey demiyoruz tamam ama bunları ben sizden üstünüm ben sizden daha vatanseverim şeklinde kullanman gerçekten talihsizlik diye

düşünüyorum

BU ülke için bi şey yapmış herkesin başımızın üstünde yeri var fakat senden başka burada ben bunu yaptım ben şunu yaptım diyen yok .

Diyosrsun ki benim yada başka üyenin milliyetçiliğini tartışmaya açma ama

geçenlerde 21 gün askerlik yapanların vatanseverliklerini tartışmaya açan sendin :wink:

çabuk unutuyosun

sevgili kardeşim