Yüksek Ping Sorunu (Fortnite VB.)

Bu konuyu okuyanlar

ayhan219

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
İyi günler. Birkaç Aydır yüksek ping sıkıntısı çekiyorum sebebini hala cözemedim. Bazen böyle akıcı bir pingle oynarken Bazen de yüksek pingle oynamak zorunda kalıyorum
Speed test yaptım Sonuçlar normal fakat oyunda yüksek ping sıkıntısı çekiyorum Sebebi nedir Veya tavsiye (TTNET Kullanıncısıyım En Kısa zamanda değiştiricem fakat şuanlık değiştiremem ).
Hızlı Resim - Ping

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
526
Bir çok sebebi olabilir. Modeminiz uzak ise çekmiyordur , binada bir çok modem varsa frekanslar karışıyordur. Belki bir program , windows update falan sizden habersiz internetinizi kullanıyordur. İlk önce ping olduğu sırada başka bir program internetinizi kullanıyor mu diye bakmanızı öneririm.

ayhan219

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Hocam Öncellikle Cevapladığınız İçin teşekkür ederim. Fakat Windows Update VS. Hepsini kapattım arkadada çalışan Uygulamalara dikkat ediyorum
Şunu Söylemek gerekirse genellikle saat 8 ila 12 arası 100 den yukarı oluyor bazende olmuyor .

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Merhaba @ayhan219,

Modeminizin kablosuz özelliğini kapatıp kablo ile deneyin. Kablo ile bağlanma imkanınız yok ise kablosuz şifresini değiştirin kimsenin internete erişmesine izin vermeyin ve sadece bilgisayarı bağlayın internete. 1 - 2 saat boyunca deneyin bakalım aynı sorunları yaşıyor musunuz.

Eğer aynı sorunları yaşıyorsanız;
-> Modeme reset atabilir,
-> Bilgisayarınızda kapsamlı bir virüs taraması yapabilir, (internetinizi kullanan zararlı yazılımlara karşı)
-> Veya internet servis sağlayıcınıza bu konuyla ilgili başvurabilirsiniz.

Türk Telekom pek ilgilenmeyecektir, sürekli tepelerinde olun.
-------------------
Ayrıca belirtmek gerekirse,
-> Hangi Windows sürümünü kullanıyorsun?
-> Hangi oyunda ve hangi sunucusuna bağlanarak oyun oynuyorsun?
-> Bilgisayarında bağlanmış olduğun bir VPN var mı?

ayhan219

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Çok Sağolun Hocam . Modeme Reset atmayı denedim fakat aynı, Format'ı 1 hafta önce attım ,Türk Telekom'u 1 ay önce aradım kotasını arttırmak İçin 165 gb yapmıştım yanlış hatırlamıyorsam . Yine Ararım tavsiye için sağolun . Bir de 360p Kalitedeki bir video Ping yükselmesini sağlar mı ? veya 480 Farketmez şu Kotadır VS pek anlamam .

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
En ufak bağlantı bile ping sorununa yol açabiliyor. Bu fiber internette çok büyük etken olmasa da, ADSL hizmeti alınan internetlerde büyük sorunlar yaşatabiliyor. Fiber Internet olup da AKN aşılmış ise de aynı sorunlarla karşılaşılabilir.

Yukarıda bahsetmiş olduğum, evdeki herkesin internet erişimini kesme işlemini yap, bilgisayarındaki oyun dışında internetini kullanan bir cihaz olmasın. Değerleri gözlemleyip bizimle paylaşır mısın?

ayhan219

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Hocam Paylaştım Yukarda evde Kimsenin olmadığı Zaman Yukardaki Sonuç. Hatta 2-3 kere denedim aynı çıktı AKN Aşıldığı İçin Olabilir Çok Aşırı hızlı bitiyor 3 Kişi evde internet kullanınca.

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
526
Hocam Paylaştım Yukarda evde Kimsenin olmadığı Zaman Yukardaki Sonuç. Hatta 2-3 kere denedim aynı çıktı AKN Aşıldığı İçin Olabilir Çok Aşırı hızlı bitiyor 3 Kişi evde internet kullanınca.

Kotayı geçmişseniz zaten hızı azalır , birde evdeki 3 kişide aktif internet kullanıyor ise normaldir.

ayhan219

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Bu Kota'nın Dolup Dolmamasına Bakabileceğim bir program var mı ? Modemin Arayüzüne bağlandığımda göstermiyor